Gönderen Konu: Başarı ne demek  (Okunma sayısı 11060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdal_ergen

• futurist
  • Yeni Gelişimci
Başarı ne demek
« : 14 Nisan 2010, 12:35:02 Çrş »

Başarılı insanların başarı hikayelerini okurken karşımıza çıkan en önemli vurgular genelde çok klasik oluyor
ve bunla beraber başarının sırrını anlattıklarını düşünenler genelde bu sırrı vermiyorlar.Adı üstünde sır
En fazla 1 kişinin bildiği şeydir sır ikinci kişi bilirse zaten sır olarak kalmaz.Başarı, Kimin hangi alanda
başarılı olacağından tutunda da uzmanlık,strateji,fırsatları iyi değerlendirme ve geleceği görme becerisi
gibi faktörlerin bir araya getirdiği ve ilave formüllerle sütü mayalamak gibi birşey.Önce süt lazım ondan sonra maya.
Kimse nasıl kazanığının sırrını vermek istemez ve kimseyi rakip istemez.Daha da belirleyici olması için belirtelim.

Türkiyede bir çok Üniversitenin değerli hocaları prof.'ları var.Üstelik bu insanlar finans ve makro ekenomi v.s alanlarında
duyayen.bilmem kaçıncı kitapları var,gerçekten Başarı yazan ve bu bilgileri insanlara kitaplar vasıtası ile ulaştıran ve satan
insanların ürlkenin lokomotifi olan şirketleri krmaları veya sahipleri olmaları gerekmez mi?.Dolayısı ile başarının sırrını kimesenin
verdiğine veya verebileceğine inanamıyorum.bu arada halen aramaktayım.Şans,zamanlama,kader ilişkisi var mı bunu da bilmek
gerekir.Örnek vermke gerekirse Bülent eczacı başı,Sabancı ve koç'un çocukları ve torunlarını düşünelim.Sizce en çok başarıya
kim yakın o torunlar ve çocuklar mı yoksa bizler mi.Başarının sılarınından sadece birisi "İmkan" veya adına ekonomik güç veya
her ne dersek diyelim şartı vardır.İmkan veya yakıt yoksa arabalar yollarda kalmaya mahkumdur.İmkan olduktan sonra
herkes şöförlüğü öğrenir.Bunların çok kaza atlatanlarına da tecrübeli şöför deriz.Haliyle şöyle alakalandırmak daha doğru olur diye düşünüyorum.

-İmkan (ekonomik güç)
-Uzmanlık
-fırstalar ve bu fursatları görme eğilimi
-sürekli gelişim ve kendini yenileme

Görüldüğü üzere birinci satırın olmadığını veya görünmedeğini varsayarsanız diğer üçü sizi çok uzaklara götüremeyecektir.
Yani arabanız var ve üstelik son model olmasına rağmen tüm parçalarının kusursuz olduğunu düşünmenize rağmen "Akaryakıt veya enerji"
yok ise bu arabanın varlığının önemi hepimiz için ne kadar önemlidir?.Benim düşüncem böyle ve düşüncemi değiştirecek bir arkadaşımız bana
bu konuda yardımcı olursa(düşüncemi değiştirebilmek için) sonsuz minnettarlık ve saygılarımı suncağım.

Sağlıcakla kalın imkanlı kalın

Çevrimdışı SERDARÖZ

• Girişimci
  • **
Başarı ne demek
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2010, 04:25:56 Cum »
bir noktadan sonra birşeyler kazanayım derken başka şeylerden de olan insanlar görmedim değil bu hayatta...

Çevrimdışı hırslı.28

• Etkin Gelişimci
Başarı ne demek
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2010, 15:55:28 Cum »
belkide haklısın başarı onlara daha yakın duruyor olabilir aslında
nede olsa hayat herkese eşit şatlar koymuyor.bence önemli olan o çaresizlikten bir şeyler bulmak ve yaratmak başarı da tam budur işte küçük veye büyük fark etmez oradan çıkış yolunu bulabilmek kendin için mutlu olmak için hayata inat o olmayışla savaşmak diye düşünüyorum
istedikten sonra ama gerçekten istedikten sonra hayat sana o fırsatı verir
ha sen o fırsatı görmezsin o ayrı tabi
çünkü fırsatlar karınca yürüyüşü ile gelir yıldırım hızı ile gider .

Çevrimdışı ibrahimgemlik

• İbrahim
  • Yeni Gelişimci
Başarı ne demek
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2010, 23:36:36 Cum »
Azıcık aşım ağrısız başım.

Siz şöför olun yakıt olsun,araba parcası olsun en istersenın olun ben arka kolukda rahatım :)

Çevrimdışı hayal73

• Girişimci
  • **
Başarı ne demek
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2010, 12:53:48 Cts »
Hedefine er yada geç ulaşmak demek ..

Çevrimdışı TopraKanA

• Eda
  • Girişimci
  • **
Başarı ne demek
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2010, 12:58:23 Cts »
Her insanın içinde olan kuyumsu bi kara delik. Hiç dolmayan, hep isteyen..
İşte doldurmak için içine attığımız, can havliyle tamamladıklarımızın her birine verilen addır; başarı.

Çevrimdışı giorgio

• Girişimci
  • **
Başarı ne demek
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2010, 08:47:08 Cum »
Başarı önce  kendine  güvenmek,, kendi ile barışık olmak, tabiki kendini, sevmekten, geçer, hedeflerini net olarak görmek,, istemek,,, bunları netleştirmek,,, hayal kurmak değil,,iyi bir SWOT analizi yaparak  harekete  geçirmekle başlar.  sevmek saygı duymak, iletişim gücünü  kuvvetlendirmek. ilk adımımız olabilir. sevgiler benden

Çevrimdışı themoonman22

• Girişimci
  • **
Başarı ne demek
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2010, 11:51:17 Cum »
hayat ta karşılştığın başarısızlıklar bile başarıdır. Bence. :)

Çevrimdışı giorgio

• Girişimci
  • **
Başarı ne demek
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2010, 14:25:04 Cum »
 :)kesinlikle

Çevrimdışı Nurettin

• Girişimci
  • **
Başarı ne demek
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2011, 20:53:22 Çrş »
başarı, insanın girişimde bulundugunda sonu hüsran yada pozitif gelişme ile biterse bitsin kendimi daha iyiye kavuşturmak için en iyisini hayal edip kendini geliştirme arayışında bulmasıdır....

Çevrimdışı yahaala

• yahaala
  • Girişimci
  • **
Başarı ne demek
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2011, 10:23:03 Prş »
merhaba erdal kardeşim.. öncelikle paylaşımın iççin teşekkür ederim. ancak bir konuda seninle hemfikir değilim. Zaten ilerlemenin, gelişmenin bir yolu da farklı fikirlerin ortaya atılması değil midir..
demişsin ya kardes, "İmkan veya yakıt yoksa arabalar yollarda kalmaya mahkumdur" ben şöyle bir şey derim, araba kalsın yolda.boşver. ama arkadas senin ayakların var. belki daha uzak biryer olmaz veya daha hızlı olmaz ama o adımları sen yönetiyorsun.
4 madde saymışsın ya,  bunlar insanlarda zaten mevcut. bence bir madde daha lazım;
-inanç ve azim..
işte bunlarla yavas dahi olsa insan herşeyi değerlendirebilir.
teşekkür ederim.. saygılar kardeşim..

Çevrimdışı carix

• Girişimci
  • **
Başarı ne demek
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2011, 16:12:42 Cum »
Başarı ne demek...
Düzenli ve ekonomik bakımdan iyi bir duruma gelmek başarının tanımı olamaz. Eğer bir tanım yapılacaksa herkezi tatmin etmesi lazım. Maddi şeyler herkezi tatmin etmez.
Zannediyorum ki başarı kendini bilmekdir.
Mehmet Ali Bulut başarıya daha farklı bir açıdan bakmış. şöyle ki:
   Eğer sürdürülebilir bir başarı sahibi değilseniz, doğrularınızdan başlamak kaydıyla tüm hareketlerinizi tekrar gözden geçirin...
demekki başarı insanın kendi doğrularının bir sonucu... yani arkadaşlar başarı bir sonuçtur, hatta bir mükafattır.
Kendi doğrularımız ile evrensel doğruların paralellik gösterdiği anda başarıdan söz edebiliriz.
KENDİNİ BİL! Asıl mesele bu. O kadar derin ki bu söz, sanki tüm cevapları barındırıyor gibi...   

sponsorlu baglantilar