Gönderen Konu: 60 yaşında okumaya karar verdi; 90 yaşında rektör oldu, 120 yaşında öldü !  (Okunma sayısı 29033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetd

• Yeni Gelişimci
      El- Ezher Üniversite’sinin kapısına Zekeriye El- Ensari adında 60 yaşında bir ihtiyar gelmiş ve ” Burayı kim yönetiyor ? ” diye sormuş. Bekçi ” Rektör ” demiş. İhtiyar ” Ben rektör olmak istiyorum, bana bunu yolunu anlatırmısın ? ” deyince bekçi alaylı tavırla ona eğitim durumunu sormuş. İhtiyar,ilkokul mezunu olduğunu söylediğinde bekçi gülmüş ve ” Amca ” Rektör olabilmek için önce ortaokul, sonra lise, ardındanda üniversitede okuyacaksın, daha sonra doktora yapıp doçent ve profesör olacaksın ; fakat senin yaşın 60’a dayanmış, bunları başarabilmen mümkün değil ” demiş. İhtiyar yine de ümidini kaybetmemiş, yalvara yakara idare amiriyle görüşme izni almış ve sonuçta hizmetçi olarak üniversiteye başlamış. Çalışırken bir taraftan da ortaokulu, liseyi, dışardan bitirmiş. Sınavlara girip kendi Üniversitesinde okumaya hak kazanmış. Bu arada büyük kültür hizmetlerinde bulunuyor, sosyal faaliyetlere, çalışmalara öncülük ediyormuş. Üniversiteyi bitirdikten sonra yüksek lisansı, doçentlik çalışmaları yapıp 90 yaşında profesör oldu. Üniversite heyeti büyük başarı ve çalışmalarından duydukları memnuniyetten dolayı bu 90 ’lık ihtiyarı üniversiteye rektör şeçmişlerdir. Birkaç sene görevini titizlikle yaptıkdan sonra ve nice talebeler yetiştirdikten sonra görevinden ayrımış. Yaşama azmi, başarma aşkıyla dolu hayatı 120 yaşındayken noktalamış.

Eğer ne istediğinizi bilir ve yılmadan çalışırsanız, en gizli isteklere cevap veren Yaratıcı sizi duyacak ve mutlaka cevap vercektir. Zaten vermek istemeseydi, istemek duygusunu vermezdi. Öyle değil mi ? O halde ne duruyorsunuz. Haydi İşbaşına .

Genç beyin 2003

« Son Düzenleme: 12 Mart 2007, 14:00:56 Pzt Gönderen: mehmetd »

Çevrimdışı etki84

• Yeni Gelişimci
vayy bee...helal olsun... :)

Çevrimdışı melek

• Girişimci
  • **
GÜZELDİ :)

Çevrimdışı esranur

• İşi Kavrayan Gelişimci

dogrudur, insan inanmayı görsün,herseyi yapar.yeter ki aklına koysun ve kendıne inansın hersey gelir elden Allahın izniyle...

Çevrimdışı aleynaa

• Girişimci
  • **
 :-[   doğrudur inanırım bence en önemli bölümü tamam yapıcam deyip o işe yaramaz dediğimiz sadece hayal dediğimiz karar vermedir.tabi gerçekten istemek önemli ama başlangıç yapabilmek geçiş dönemini yaşamak gerçekten zor ,bide biyerden tutunma isteği kadar korku cesaretsizlik ve bıkkınlık varsa o zaman benim durumumda yani rüzgarın estiği yöne ”sadece hayattayım ve sadece yaşıyorum”dersiniz

Çevrimdışı nehir

• Yeni Gelişimci
helal olsun ya, asıl azim istek ve başarmak buna derim ben yaş sır göz etmeksizin kafasına koyduğunu yapmış

Çevrimdışı payro

• Yeni Gelişimci
işte bu ya....İSTEMEK+ÇALIŞMAK+ÇALIŞMAK=BAŞARI

Çevrimdışı ebru_61

• Yeni Gelişimci
ınsanlara ıbret olabılecek bı olaymıs cok guzel ne yapmak ıstedıgnı bılmek ve azım gostemek.bu benım okul ortamımda daha ıyı anlam gereken bı olay fakat calıstıgın bı sınavdan kotu alınca bende bı kırıklık oluyo keske olmasa

Çevrimdışı barbiie

• Girişimci
  • **
vay be azmin zaferi herkese ibret olsun________________

Çevrimdışı glsn_

• glsn_
  • Yeni Gelişimci
çok güzeldi..azmin önünde ne durabilirki :)

Çevrimdışı DileklerPerisi

• Etkin Gelişimci
Tek dileğim herkes böyle bir azim duygusuna sahip olur inşallah

Çevrimdışı prenses_o6

• Etkin Gelişimci
Çok güzel....

Çevrimdışı Safari

• Aloha.!
  • Kendini Aşan Gelişimci
helal olsun ..

Çevrimdışı memilo6

• Girişimci
  • **
azmin zaferi  güzel olmuş oinsanda istek vardi bekçinin alayı belkida onu daha cok azimlendirdi bencee

Çevrimdışı σĸyคnцsyค

• İşi Kavrayan Gelişimci
evet bende 25 yaşındayım ve daha yeni kazandım üniversiteyi ;)

Çevrimdışı Safari

• Aloha.!
  • Kendini Aşan Gelişimci
o halde 55 yaşında profesorsun özlem :)

Çevrimdışı σĸyคnцsyค

• İşi Kavrayan Gelişimci
teşekkür ederim safari :-[

Çevrimdışı prenses_o6

• Etkin Gelişimci
 ;)

Çevrimdışı nesrin nur

• Yeni Gelişimci
  harika bir başarı öyküsü,çok güzeldi paylaşımın için teşekkürler,böyle öyküler insanı başarı için yüreklendiriyor :)

Çevrimdışı fegudem

• demirtaş
  • Girişimci
  • **
Gerçekten çok güzeldi... Banada iyi geldi .Tam aksini düşünmeye başlamıştım artık :)

sponsorlu baglantilar