Gönderen Konu: Neleri kaçırıyoruz hayatta  (Okunma sayısı 7597 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özgüя şαнιη

• Site Sahibi
  • *
    • KendiniGelistir.COM
Neleri kaçırıyoruz hayatta
« : 10 Ekim 2011, 20:27:23 Pzt »

sponsorlu reklamlar

Yazın sıcaklığı başka diyarlara doğru göç ederken,soğuk hava gelip yerleşiyor tam da hayatımızın orta yerine..Ve çoğumuz yeni farkına varıyoruz yazın bittiğini, farkedemediğimiz birçok şey gibi… Bunun da farkına anca varabiliyoruz işte.Bu havalar daha çok hüzün veriyor insana ve birazda içini titretiyor insanın. İçimizi titreten sonbaharın soğukluğu mu? Yoksa ağaçlardan dökülen yaprakların o eşsiz görüntüsü mü? Bunun ayrımını yapamıyorum henüz.

Günler geçiyordu geçmiş olan eski günlerimiz gibi ve bununla birlikte mevsimler atlıyorduk. Çoğu zaman hayatımızın telaşından bunu bile görmezlikten gelebiliyorduk. Yazın bittiğini ve bi başka mevsimin başladığını unutuyorduk. Hayatı ıskalıyorduk ve güzelikleri çoğu kez kaçırıyorduk. Onun yerine yarına yapacaklarımızın listesi alıyordu.Ya geçmişimizde kalıyoruz ya da geleceğin planlarıyla yaşıyoruz artık ve bu anımızı unutuyoruz. Yetiştirilecek proje, misafirlere yapılması gereken pastalar ya da çocukların okul taksiti gibi birçok şeyler dolduruyor hayatımızın o yoğun kısmını.

Kendimizi düşünmeden fada ediyoruz çoğu insan için. Bizden önemli oluyor etrafımızdakiler. Kendimizi görmezden geliyoruz. Ve bir bakıyoruz günün birinde kendimizden ne çok şey gittiğini görüyoruz ,hayatta neleri kaçırdığımızı ve hatta neleri göremediğimizi hissediyoruz… Her şey için geç olmadan kendinize gelin bir! Etrafınıza bakın… Neleri kaçırdığınızı ve neleri kaçırmadığınızın farkına varın. Mesela pencereyi açın, sonuna kadar soğuk havayı ciğerlerinize çekin ve o havayı alabilidiğiniz ve verebilidğiniz için ne kadar şanslı olduğunuzu düşünün. Bazen mola verin şu hayatta. Yeni doğan güneşin her zaman güzel şeyler getireceğine inanın ve her sabah merhaba deyin kendinize ve hayata.Yeni doğan gün ışıklarıyla kocaman sıcak dolu bi merhaba…

Alıntı
Yazan : Vildan Akgül
Kaynak : http://www.kendinigelistir.com/neleri-kaciriyoruz-hayatta

Çevrimdışı Ebru

• Moderatör
  • *
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2011, 00:00:12 Cum »
Kaçırdıklarımın ve hayatımda ıskaladıklarımın farkındayım ve
Her yılbaşını yapacaklarım için milat sayarım ama bir bakmışım sene sonu gelmiş
Ne acı aslında bile bile hayatı ezbere yaşamak
Sanki ben hayatta bir yol değilde hayat bana bir yol çizmiş ve  ben o yolda yürümek zorunda kalıyorum
Teşekkürler güzel bir yazıydı

Çevrimdışı Korsan

• Süper Moderatör
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2011, 17:35:57 Prş »
Bi'şeyi kaçırdım bu hayatta yetti,şimdilerden hiç, bi şeyleri kovaladığım yok ne yalan söyleyeyim şimdi... Şevkimiz kırıldı yapacak bi'şey yok...

Çevrimdışı combine

• Girişimci
  • **
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2012, 15:24:32 Cum »
bende hayatı kaçıranlardanım....hep bir telaş hep bir telaş...sanki gün dolduruyorum....ne zaman 47 yaşında oldum ki ben...Ne olur kendimi yaşamak için bir fırsat çıksa sadece kendimi düşünebileyim,sadece kendimi şımartabileyim :'( :'( :'(

Çevrimdışı Ebru

• Moderatör
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2012, 18:54:37 Cum »
bende hayatı kaçıranlardanım....hep bir telaş hep bir telaş...sanki gün dolduruyorum....ne zaman 47 yaşında oldum ki ben...Ne olur kendimi yaşamak için bir fırsat çıksa sadece kendimi düşünebileyim,sadece kendimi şımartabileyim :'( :'( :'(

Ablacım hiç bir şey için geç değildir,kendin için bir şeyler yap,neler seni mutlu ediyor?Kendini mutlu hissettirecek şeylerle uğraş,bir on sene sonra bu yaşını arayacak olacaksın,bugünlerin için yarın keşke dememek için yaşamdan tat almaya çalış
Böyle karamsar olma :-[

Çevrimdışı selindemir

• Girişimci
  • **
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2012, 23:26:13 Çrş »
Huzurlu ve güvenerek yaşama şansımı kaçırdım. İnsan tercihlerini tekrar tekrar düşünmeli...

Çevrimdışı muratyildiz

• MuRaT...
  • Girişimci
  • **
« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2012, 16:04:14 Cum »
[FONT="Comic Sans MS"]Bu dünyaya gelişimle bana verilmiş olan en büyük yeteneğimi keşfetme şansımı kaçırdım... Hevesim kırıldı daha ne olsun.[/FONT]

Çevrimdışı Ch@rming

• Girişimci
  • **
« Yanıtla #7 : 07 Mart 2012, 16:19:11 Çrş »
Kaçırdığımız yada kaçırdığımızı düşündüğümüz fırsatların hayatımız boyunca tekrar karşımıza çıkma olasılığı birebir aynı olmasada çok fazladır. Fırsat diye bahsettiğimiz şey amaca ulaşmada bize yardımcı olan araç değilmidir? Amacımız zengin olmak, güzel olmak yada mutlu olmak vs. olabilir farketmez. Zengin olmak için bir sürü yol var, güzel olmak için diyetler makyaj şu bu, mutlu olmak içinde birsürü alternatif var.

Çevrimdışı zeynep1

• Girişimci
  • **
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2012, 23:15:19 Cts »
Şairin de dediği gibi;
Her daim sıfır kilometre bir gün var önümüzde
Gir ve ortalığı karıştır.//Geçmiş bu yüzden var yaşanılanların,kaçırılanların geride kalması için.
Etkileri tabi ki bize eşlik edip gelecek oturacaktır yaşadığımız an'a ama önemli olan boş yer bırakmamak,bugünlerle doldurmalı boşlukları.

Çevrimdışı sessiz_sokak

• Girişimci
  • **
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2012, 13:18:29 Prş »
Bu ülkede yaşanan hayat koşulları bazı şeyleri yaşamamıza mani olabiliyor. Ama hiç olmazsa bu ülkenin yaşam koşullarına göğüs germeli çalışmalı ve hayatta hiç birşeyi ertelememeliyiz diye düşünüyorum..

Çevrimdışı ptaah

• Girişimci
  • **
    • youtube kanalım
« Yanıtla #10 : 10 Mayıs 2013, 20:41:05 Cum »
Bir şey kaçırdık diye telaş etmemek lazım:)Anda yaşamaya gayret etmek lazım.İçinde bulunduğumuz durumu bizim yarattığımızı bilerek onu kabul etmeliyiz. Beğenmiyorsak da değiştirmeliyiz. Kendimizle ve ilgi alanlarımızla uyumlu olmalıyız.

sponsorlu baglantilar