Gönderen Konu: NEREDEN BAŞLAMALI ANLATMAYA YADA NEREDEN BAŞLAMALI YENİDEN YAŞAMAYA  (Okunma sayısı 2526 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arzu66

• arzu66
  • Girişimci
  • **

sponsorlu reklamlar

Zalimlerle boğuşmakla gecen emek verip yıllarca sevdiğini bekleyen acının üztüne birde biber ekip katlanılmaz vakitlerle gecen yıllar edına geçmişimi sorgulamalı yada bundan sonra ümitle hayata tutunmak için nereden başlayabilirimemi kafa yormalı insan.farzedelimki geçmişi sorgulayalım,nerden başlayalım anlatmaya yaşayıp sandığmız belkide yaşayamadığımız çocukluğumuzdanmı?yada ekmeğimizi kazanmak için yılarca emek verip ensesi kalınların ensesini dahada kalınlaştırdığızdanmı,sırtımızdan geçinen ve düştüğümüz anda bir tekme atmakta tereddüt bile etmeyen ensesi artık kalınlaşmaktan ziyade kırılması daha zor hale gelmiş demir yada çelik hale gelmişlerimi bu biraz zor olsa gerek ama neyseki ilahi adalet var ve muhakkak herkes haketti hayatı yaşayacak,peki desemki onca şeye rağmen tekrar tutunmaya mecal kalmamış ellerimin yeniden hayata tutunmasını istiyorum vede gücüm yok artık yaşadıklarının her biri bi çizgi olmuş belkide hayatımızda yaraları kapatmak mümkünmü sizce,mümkünmü silmek ve tekrar başlamak herşeyi sildik ya aşk ya onunla alabildiğin nefes onunla çarpan kalbin aynı şehirde olduğunuzu anladığınız anda burnunuza gelen kokusu,kalp sökülürmü atılırmı sizce yada tüm duyu organlarnızdan vazgeçilirmi unutmak uğruna.sevmek ne yada aşk şunu anlıyorumki herkes herşey sevilebilir ama bi kez aşık olunur bu şekilde bir ümitle çalınacak kapıyımı beklemeli geçmişimi sorgulamalı başlayamadığın hayatın nersinden başlamalı sizi bilmem ama değil karşılık alamamak öyle bir sevgiki ve öylesine güzel birgün bu sevgiyi bitirebilmeyi bile göze alamıyorum,

SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ(çok acele yazdım ki dolmuş bir anımdaydım imla hatası yapmış isem özür dilerim umarım ifade edebilmişimdir)

Çevrimdışı Choklet

• Asuman
  • Girişimci
  • **
NEREDEN BAŞLAMALI ANLATMAYA YADA NEREDEN BAŞLAMALI YENİDEN YAŞAMAYA
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2009, 01:13:01 Sal »

Dün geçti,yarının geleceği belli değil!?
Öyleyse içinde bulunduğumuz şu anın kıymetini bilmeliyiz.
Unutmamalıyız yeni başlangıçların olabilmesi için, önceki yaşanan sürecin bitmesi gerekir.
Bizlerin bu sürece, hazır olup olmadığımızla ilgilenmiyor zaman...Hiçbirşey uzun süreli değildir.

Çevrimdışı dideM

• Kendini Aşan Gelişimci
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2009, 08:52:34 Prş »
Yok. Bir kez aşık olmaz insan.. Kafasına taktığı için o kişiyi ondan başka kimse yokmuş gibi gelir dünyada ama var! Çok daha iyi insanlar da var ve hatta belki daha da şiddetli aşık olacağınız insanlar da var..

Diğer anlatımlarınız ile ilgili yorum yapmak istemiyorum. Maalesef doğru fakat ben görmek istemiyorum. Görünce hayat çekilmez oluyor:)

Çevrimdışı ASLIHAN

• UĞUR
  • Etkin Gelişimci
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2009, 09:00:20 Prş »
Böyle kasvetli bir yazı için en birinci kelime ZAMAN....
Sahiden tek ilacı zaman yaka kavura kül olup gidecektir.
İkinciye gelinde Didem'e katılıyorum insan hayatta bir çok
kez aşık olabilir.Ve bu an meselesidir.Ben ilk görüşte aşka inanan
aptal romantiklerdenim mesela  :D Ve başıma gelmişmidir evet
gelmiştir.  ;D
Ölüyorsun bitiyorsun ondan iyisi yok...Aldatılıyorsun yada platonik
aşka düşüyorsun...Resmen verem hastalığına tutulmuş gibi eriyorsun.
Sonra hiç anlamadığın şekilde beklemediğin bir anda biri giriveriyor
o hasta ruhuna bakıyorsun geriye dönük boşa tüketmişsin ruhunu.
O yüzden salıvereceksin gidecek...Başka yolu yok.Aksi halde hayatı
tüketirsin güzelliklerini anlamadan  ;)

Çevrimdışı arzu66

• arzu66
  • Girişimci
  • **
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2009, 18:17:56 Prş »
Yorumlarınız için teşekkküğr ederim arkadaşlarım bugün tekrar okudumda yazdıklarımı ve şunu bi kez daha anladım an dediğimiz şey okadar büyükkü belkide o an öle kötü bir durumdaydımki insan bazen cıkmaza değilde cıkmaza düşebileceğini sanıyo ama öte yandan hiç bir zamn öyle olmuyor.ALLAH her zamn yardımcımız olsun inşALLAH.

Çevrimdışı ASLIHAN

• UĞUR
  • Etkin Gelişimci
« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2009, 11:17:03 Cum »
Aynen öyle  ;)
Sen olayı çözmüşsün.
Geriye dönüp bakma yoluna bak  ;)

sponsorlu baglantilar