Gönderen Konu: DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN  (Okunma sayısı 3573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nesrin nur

 • Yeni Gelişimci
 • ***
 • İleti: 309
 • Cinsiyet: Bayan

sponsorlu reklamlar

                                         ÇOCUK EĞİTİMİ EL KİTABI
                                         YAZARI:PROF.DR.HALUK YAVUZER
         Çocuk Eğitimi El Kitabı,Haluk YAVUZER'in "Çocuk ve gençlik psikolojisi"konusundaki otuz yıllık mesleki birikiminin kısa bir özetidir.Kitabın temel amacı,çocuklarıyla sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri için,anne-babalara yol göstermektir.Bu amaçla,kitapta,anne-babaların günlük hayatta karşılaştıkları eğitim ve iletişim sorunlarının çözümüne yönelik pratik önerilere yer verilmiş,yapılan pedagojik hatalar,olması gereken doğrularla birlikte ele alınmış,okumayı kolaylaştırmak için,her konu resimlerle desteklenmiştir.
         Çocuk Eğitimi El Kitabı,"kendini değiştirmek"konusunda "istekli" ve "kararlı" olan tüm anne-babalar ve öğretmenler için,vazgeçilmez bir rehber olacaktır.
         Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından ilk ve orta dereceli okul öğretmenlerine tavsiye edilmiştir.
     
          EBEVEYN MODELLERİ VE YAKLAŞIMLARI:
         
         1) DESTEKLEYİCİ YAKLAŞIM ve Olumlu Ebeveyn
         -Çatışmadan yılmaz.
         -Olumlu etkiler verir.
         -Kesin ve açık isteklerde bulunur.
         -Kuralları koyar ve sonuçları yerine getirir.
         -Çocuk büyüyüp olgunlaştıkça onunla daha fazla uzlaşır.
       
         2)PASİF YAKLAŞIM ve Pasif Ebeveyn
         -Çocuğun olumsuz ve uygun olmayan davranışlarına göz yumar.
         -Tümüyle kabuğuna çekilir.
         -Çocuğun bütün isteklerini karşılar.

         3)DENETLEYİCİ YAKLAŞIM ve Yönetmeye Çalışan Ebeveyn
         -Çocuğun davranışlarını değiştirmek için hastalık gibi bahaneler kullanır.
         -Çocuğu başkalarıyla kıyaslar.

         4)DENETLEYİCİ YAKLAŞIM ve Saldırgan Ebeveyn
         -Davranışlarından dolayı çocuğu susturur,aşağılar.
         -Ona sürekli bağırır.
         -Kızgın bir şekilde çocuğu döver.

         SEÇİMİNİZİ SİZ YAPIN!
         HANGİ YAKLAŞIMI UYGULUYORSUNUZ?
         HANGİ EBEVEYN MODELİ SİZİ YANSITIYOR?
 
        YAŞANMIŞ BİR VAKA ÖRNEĞİ:(17 yaşında,erkek ve lise öğrencisi)
        Ailenin tek çocuğu.Baba,baskılı bir ailede yetişmiş.Anne baba ilişkileri sık tartışmalı,aile ortamı sağlıksız.Çocuk merkezli aile,aşırı şımartılmış bir çocuk.Okulda uyumsuz ve başarısız.
        Genç;"En büyük dileğim arabayla sürat yaparken ölmek"olduğunu söylüyor ve ekliyor:
        "Babam beni hala kendi eliyle besliyor.Adam zevk alıyor ne yapabilirim ki.Gece tuvalete kaldırıyor.Ben tuvaletimin gelip gelmediğini bilmiyorum sanki.Erkekler bu yüzden prostat oluyor,"diyor.
        "Okuldan nefret ediyorum.Sabahları lanet olsun diyerek evden çıkıyorum.1-2 derse giriyoruz.Sonra derste uyuyorum.Okulda her şeyde önce ben suçlanıyorum.Suçsuz yere iki kere dayak yedim herkesin içinde."
        "Sinirlendiğim zaman oynatacak gibi oluyorum.Bir yerimi acıtıyorum.Onun acısıyla kendimi durduruyorum.Bir duvara yumruk atarım.camı indiririm aşağıya.Kendimi kestiğim bile olyor."
        "Okumam gerekiyorsa ev tutayım annemlerden ayrılayım,başka kente gideyim.O zaman kendimi büyük bir şey başarmış hissedeceğim."
       
       
         Çevrimdışı nesrin nur

 • Yeni Gelişimci
 • ***
 • İleti: 309
 • Cinsiyet: Bayan
DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2007, 05:26:50 Pzt »
  selam değerli arkadaşlarım;harika bir eğitim kitabı.hiç sıkılmadan defalarca okuduğumu söyleyebilirim.kitap okadar anlaşılır ve sade bir dille yazılmış ki okurken çok keyif alıyorsunuz.yazar doğru yöntemleri resimleyerek anlatmış,bu kitap küçük çocukların bile ilgisini çekiyor.yazar kendi kişisel tecrübelerini paylaşmış bizlerle.kitapda yukarıda ki gibi bir çok gerçek vaka örnekleri var ve tabi ki çözümleri de.anne-babalarımıza ve anne-baba adaylarımıza şiddetle tavsiye ediyorum.kesinlikle her evde bulunması gereken baş ucu kitaplarından bir tanesidir.ne zaman çocuklarınızla sorun yaşasanız hemen kitabı açıp yardım alabilirsiniz.bir çok çocuk eğitimi kitabı okudum ama bu kitap asla vazgeçemediklerimdendir.sizlere çok faydası olacağından hiç şüphem yok...sevgiyle kalın

Çevrimdışı Safari

 • Aloha.!
 • Kendini Aşan Gelişimci
 • ******
 • İleti: 4.863
 • Cinsiyet: Bay
DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2007, 14:10:50 Pzt »
teşekkür ederim nesrin nur paylaşımın için..

Çevrimdışı nesrin nur

 • Yeni Gelişimci
 • ***
 • İleti: 309
 • Cinsiyet: Bayan
DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2007, 02:49:21 Sal »
  sevgili safari;burası bence kaliteli paylaşımların ve seviyeli yorumların bulunduğu mükemmel bir site,gerçi sen daha iyi bilirsin çünkü ben daha yenilerdenim.bu sitede bişeyler paylaşmaktan çok mutluyum.tüm arkadaşlarıma iyi paylaşımlar dilerim.

Çevrimdışı Safari

 • Aloha.!
 • Kendini Aşan Gelişimci
 • ******
 • İleti: 4.863
 • Cinsiyet: Bay
DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2007, 11:54:27 Sal »
Nesrin nur, inanın benim içinde öyle. yaklaşık 7 senedir bilgisayar kullanıyorum. branşımda bilgisayar olduğu halde bi foruma 2 kezden fazla girmedim birşeyler okumak için.. burası bambaşka ve benim hayatımda bazı kararlar almama neden oldu..

Codex. bu teşekkür sana..

Çevrimdışı özgüя şαнιη

 • Site Sahibi
 • *
 • İleti: 3.856
 • Cinsiyet: Bay
  • KendiniGelistir.COM
DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2007, 16:13:12 Sal »
Bende yeri gelmişken küçük bir not düşmek istiyorum. Ben öyle bilindiği gibi yaşını başını almış, elini eteğini her şeyden çekmiş, sırf zevk olsun diye bu web sitesini kurmadım, açmadım. Anadolu üniversitelerinin birinde "hayatı kazanmak!" adına, fakülte hocalarımın birisinin tavsiyesi üzerine, zaten aşığı olduğum "kişisel gelişim!" için sürekli bir şeyler yapıyordum. Bir ton kitap devirip, bir ton seminere katılmıştım. Şu anda bu konuda eğitim verebilecek seviyede (ki bunun eğitimci teklifini Türkiye'nin sayılı kurumlarından aldım) biriyim. Hayatta bir yerlere gelmenin, kendini aşmaktan geçtiğine inanıyorum. Yaşım 23. Fakülteyi bu sene bitirdim. Birkaç iş teklifini değerlendirmekle uğraşıyorum şu aralar. Sitenin açılması da, kendi okuduğum şeylerden seçtiklerimi, belki insanların da işine yarar(!) mantığıyla bir yerde toparlamak. Fakir bir ailenin çocuğuyum. (Şanslı doğmadım!) Ama kendi şansımı yarattım hep. 8 yaşından beri sürekli çalışır, sonrasında okurum. Aynı gün okula gidip, aynı akşamı da çalıştığım günlerin haddi - hesabı yoktur. Liseyi de dereceyle, üniversiteyi de dereceyle bitirdim. Hatta öyle ki fakülteyi bir dönem önce ONUR BELGESI alarak (3,5 senede) bitirdim.

Eğer yaptıklarım sayesinde hepiniz bir şeyler kazanıyorsanız -ki eğer buradaysanız, kazanmamanız için hiçbir neden yok!- ben ve sitem misyonuna ve vizyonuna ulaşmıştır/ulaşıyordur. Şu an kendinigelistir.com Türkiye'nin en iyi üç kişisel gelişim sitesinden birisi pozisyonunda. VE beni muallakta bırakan birçok teklif de alıyorum. Siteyi satın almak isteyenler var. Ciddi rakamlar (görecelidir ama 10 bin ytl ile başlayan rakamlar bunlar) veren(ler) var. Yalnız ben inandığım yolda yürümekte ısrarcıyım.

Ne mutlu bir şeyler size katabiliyorsam...
Ne mutlu bir şeyleri alıp, hayatınızın içine koyabiliyorsanız.


Nesrin Hanım'a tanıttığı kitap için teşekkür ediyorum.
Bilmediğim bir kitaptı. İnşallah okuyacağım. Konusu ilgimi çekti.

Çevrimdışı nesrin nur

 • Yeni Gelişimci
 • ***
 • İleti: 309
 • Cinsiyet: Bayan
DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2007, 18:29:16 Sal »
   safari;ne güzel bir branş seçmişsin,bilgisayarla uğraşmak bambaşka bir keyif veriyor insana.bilgisayar konusunda uzmanlaşmış olanlara hep imrenerek bakmışımdır.ben kendi işimi görecek kadar bilgisayar bilgisine sahibim.şimdilik bu kadarı bana yetiyor.hayatın da aldığın yeni kararların sayesinde,dilerim ki hep mutlu,başarılı,huzurlu ve keyifli olursun.sevgiyle kal arkadaşım :) :) :)

Çevrimdışı nesrin nur

 • Yeni Gelişimci
 • ***
 • İleti: 309
 • Cinsiyet: Bayan
DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2007, 19:07:47 Sal »
 sevgili codex;işte seninki istisnasız tam bir başarı örneği ve takdir edilmesi gereken bir hayat hikayesi bence.seni müthiş takdir ettim.başarıya ulaşmaya çalışırken;bazıları elinde ki var olan imkanları değerlendirir ve başarır,bazıları da var ki ,yokdan var eder,uzun çabalar harcar,fazlasıyla emek verir ve sonunda başarır.bana göre gerçek başarı ikincisidir ve asıl takdir edilmesi gereken budur.senin yaşamın yoktan var eden ikinci gruba verilebilecek gerçek bir örnek.ama ne mutlu sana,emeklerinin karşılığını alıyorsun ve eminim ki herzaman da alıcaksın.
      Her şeyden önce yıllardır okuduğun kitaplar,katıldığın seminerler,zengin bilgi birikimin ve hayat mücadelen,sana şahane bir eser hediye etmiş,bu eserinin yani bu sitenin değerini bilmen ve maddi değerlere değişmemen zaten senin mükemmel kişiliğini ortaya koyuyor.bana göre inandığı yolda sonuna kadar yürüyenler,kesinlikle kazananlardır.
      Bu siteden faydalananlardan olarak şunu söyleyebilirim ki;bir insan kişisel gelişim aşığıysa ki ben onlardan biriyim,bildiklerini başkalarıyla paylaşmak için yanıp tutuşuyor,bu duyguyu sadece yaşayanlar bilir.ben hayatımda hiçbir konuda bu paylaşımlardan aldığım heyecanı ,tutkuyu ve keyifi alamadım çünkü bu bambaşka bir şey.hani insanın gözlerinin içi parlar ya,benim de paylaştıkça gözlerimin içi parlıyor ve inanılmaz mutlu oluyorum.burada kendi bilgilerimi ,kişisel gelişimle ilgilenen diğer arkadaşlarımla paylaşıyorum,onların bilgi birikimlerinden faydalanıyorum yani her an kendimi yenilemeye ve değiştirmeye devam ediyorum.ne mutlu bana ki bu siteyi keşfettim ve ne mutlu bana ki kendim gibi olan arkadaşlar kazandım.
    Başarılarının daimi olmasını dilerim,her şey kalbine ve ruhuna göre olsun.tüm hedeflerine ve hayallerine ulaşman en büyük dileğimdir.sevgiyle ve dostlukla kal. :) :) :) ::)


 

Çevrimdışı Safari

 • Aloha.!
 • Kendini Aşan Gelişimci
 • ******
 • İleti: 4.863
 • Cinsiyet: Bay
DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2007, 19:23:42 Sal »
   safari;ne güzel bir branş seçmişsin,bilgisayarla uğraşmak bambaşka bir keyif veriyor insana.bilgisayar konusunda uzmanlaşmış olanlara hep imrenerek bakmışımdır.ben kendi işimi görecek kadar bilgisayar bilgisine sahibim.şimdilik bu kadarı bana yetiyor.hayatın da aldığın yeni kararların sayesinde,dilerim ki hep mutlu,başarılı,huzurlu ve keyifli olursun.sevgiyle kal arkadaşım :) :) :)

iyi dileklerin için teşekkür ederim..

Çevrimdışı özgüя şαнιη

 • Site Sahibi
 • *
 • İleti: 3.856
 • Cinsiyet: Bay
  • KendiniGelistir.COM
DEĞERLİ ANNELERİMİZ VE BABALARIMIZ,BU KİTAP SİZLER İÇİN
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2007, 10:52:52 Çrş »
Yorumlarınız için çok teşekkürler Nesrin Hanım.

sponsorlu baglantilar
 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
686 Yanıt
238520 Gösterim
Son İleti 06 Ağustos 2014, 18:00:11 Çrş
Gönderen: prenses35
10 Yanıt
3316 Gösterim
Son İleti 15 Şubat 2009, 08:51:03 Paz
Gönderen: Mustang
12 Yanıt
8252 Gösterim
Son İleti 30 Haziran 2011, 22:09:04 Prş
Gönderen: beyazk
2 Yanıt
2651 Gösterim
Son İleti 27 Ekim 2008, 15:28:59 Pzt
Gönderen: sessiz_lik25
2 Yanıt
2115 Gösterim
Son İleti 13 Aralık 2009, 19:28:27 Paz
Gönderen: Su Perisi
4 Yanıt
2535 Gösterim
Son İleti 27 Ekim 2010, 23:17:10 Çrş
Gönderen: mvö_4ever
23 Yanıt
18628 Gösterim
Son İleti 28 Kasım 2010, 14:26:10 Paz
Gönderen: musta67

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31