Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu | KendiniGelistir.Comizafi başarı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çukulata

  • **
  • 4
  • Cinsiyet: Bay
izafi başarı ?
« : 30 Ocak 2012, 00:50:26 Pzt »

Hepinize selamlar arkadaşlar, herkesin hedefleri doğrultusunda başarı hikayeleri vardır ancak benim durumum sanırım birazdaha karışık  ???

ailevi konulardan ötürü yaşanan zor bir çocuk/ergenlik çoğumuzun başından geçmiştir, ancak bu zorlu sürecin ve sınavlar silsilesinin baskısından kaçan "normal" Türk genci, kendisini sigaraya vererek bu duruma sağlıksız bir çözüm getirir, (belkide iyi yapar) ama ben bunu yapmadım (iyimi ettim kötümü orasına değinmiyorum) .

*Sigara, insan için çoğuzaman faydalı bir itici güç olan "stres" etkenini bloke ettiğinden kullanıcılar , gitgide     "fazla huzurlu insanlar" oluverirler, buda bir zaman sonra kişileri duyarsızlığa götürür..

*Diğer yandan normal seviyenin üstünde bir stres durumu içindeyseniz belkide sigaranın size vereceği zararı stresin size vereceği zarara tercih edebilirsiniz.

işte bu iki durum arasında biryerlerde 7 senedir sigarasız mücadele veriyorum.
Sorunlardan fazla kaçış imkanımın olmadığı bu zaman dilimi içersine, 2004 senesinde başladığım ve bitirmeye çok yaklaştığım bir okul hayatı ve çok iyi seviyede mesleki edinimler sığdırdım.

Buna rağmen koşuya aynı çizgide başladığım ve benden çok daha zeki olan arkadaşlarımın çoğu ya hiç mücadele etmediler yada mücadelelerini yarım bıraktılar.

Fazla uzatmayayım tüm bu mücadelemde herzaman arkamda itici güç olarak "stres" etkeni vardı.
ancak son zamanlarda farkettimki aynı stres senelerce bende derin duygusal yıpranmalara yol açmış, şimdi o yıpranmaları onarmak için çaba harcıyorum ve henüz etkili bir çözüme ulaşabilmiş değilim...

artık bilemiyorum tüm bu olanlara başarı mı demeliyim, yoksa ... ::)

vakit ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkürler ...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31