Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu | KendiniGelistir.Com

Yardımlarınıza ihtiyacım var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı desor

• **
  • 3
« : 04 Mayıs 2013, 16:56:51 Cts »

Merhabalar,ben 15 yaşında 9.sınıf öğrencisiyim.
Benim sorunum her öğrencide olduğu gibi ders çalışmamak, bazen içime istek doğuyor oturuyorum ders çalışmaya iki dakika geçmeden hayallere dalıyorum kafam başka şeylere takılıyor.Daha demin farkettim bu yüzden üşengeç oldum.Tek yaptığım yatıp uyumak ve bilgisayarla uğraşmak.Beynim sanki ders çalışmamam için direniyor gibi kendimle iç savaş yaşıyormuşum gibi hissediyorum bir yandan ders çalışmayı çok istiyorum öteki yandan bir türlü çalışamıyorum ne yapmalıyım açıkcası hiç bilmiyorum yardım eder misiniz ?

Çevrimdışı desor

• **
  • 3
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2013, 13:32:31 Paz »
 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Çevrimdışı zeynep1

• **
  • 60
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2013, 00:02:39 Pzt »
Okulun Rehberlik servisini kullanmanı tavsiye edebilirim.Yüz yüze iç dökmek sanal ortamdan daha faydalı olabilir.Bu yaşlarda bu tarz şeylerin her akranın da görüldüğünü bil ve bunu gözünde çözülemeyecek bir problem olarak büyütme olur mu.Kendine hedef koy,büyük yazıyla yazıp,göreceğin yere sabitleyerek başlayabilirsin.Onu her gördüğünde istediğin yerde olduğunu hayal et.Bir nebze faydalı olur diye düşünüyorum.Kendim dahi denemiştim vaktinde..Şimdiden güzel çalışmalar..

Çevrimdışı sis_lekesi

• 136
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2013, 09:58:29 Sal »
önce bu athaletten kutulmalısın ve bilgisayarı hayatından çıkarmalısın..olaya ders çalışmak diye bakma..tarih çalışıyorsan mesela ne olmuş bizi yükselmeye ya da gerilemeye götüren şeyler nelerdi ne yapılabilirdi diye sorgulamalı merak etmelisin. veya fizik çalışıyorsan dünyayı ayakta tutan bir takım kurallar var doğa bu kuralları yaratmış ama nasıl oluyor da işliyor bu kurallar ne oluyor da koskoca evrende düzen bozulmadan devam ediyor. ilgili meraklı ol. ve kitapların başına oturmak için doğru zamanı bekleme.. 5 dk.sonra 1 sa.sonra deme içinde bulunduğun zaman en doğru zamandır:)

Çevrimdışı sis_lekesi

• 136
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2013, 10:02:31 Sal »
bunlar ne işime yarayacak deme sadece sınavları geçmeni sağlamayacak bunlar bir tartışma ortamında bu bilgilerini kullanarak etkileyici yorumlar yapabilirsin ve boş muhabbetlerden uzaklaşmanı sağlayacak...emin ol bişeyler öğrenmek çok güzel tadına vardığında sürekli öğrenmek isteyeceksin ve özgüvenin artacak..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31