Gönderen Konu: Babama Geç Kalmış Sözler..  (Okunma sayısı 3047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crt

• Moderatör
  • *
    • http://www.enpama.com/
Babama Geç Kalmış Sözler..
« : 25 Kasım 2009, 17:24:32 Çrş »

sponsorlu reklamlar

Babama Geç Kalmış Sözler

Yüreğimde bıraktığın kıymıkları çıkarmaya çalışıyorum hâlâ. Parmak uçlarımdan sızan kanı hiç görmedin ki sen. Ve saçlarımı ağartan kalbimin yaralarını…
Babamdın.
Öyle de kaldın ömür defterimde.
Hatıramda seni tanımlayan nice ayrıntı var ki, yazılması bile gerekmiyor artık. Benliğimde açtığın yaraları sağaltmaya çalışıyorum her gün. Bitmeyecek gibi geliyor. Ama vazgeçmiyorum, her gün bir parçanı içimden söküp atmaktan. Sökülüp atılması gerekenler öylesine çok ki… Kalması gerekenler de var, ama onlar çok az…
Her gün bir parçanı siliyorum kendimde. Buna engel olmak istesem de olmuyor. Ve seni unuttuğumca kendim oluyorum.
Oysa sana sımsıkı sarılmak, hasretten de öte bir duyguydu benim için. Hasretten de öte…
Ellerinden tutmak, boynuna kollarımı dolayıp da yanaklarından öpmek, sana “Baba” diyebilmekti en büyük hayalim…
Dilimde söylenmemiş kelimeler duruyor. Öyle de kalacaklar.
Seni sevme şansını neden bana tanımadın ki…
Babamdın…
Aynı kanı taşıyor, aynı evde yaşıyorduk ama sofradayken benden tuzluğu istediğinde bile, ulaşamayacağım bir uzaklıktın sen.
Hayat, geleceğini garantiye almanın karşılığı değildi ki… Hissediyordum oysa hiçbir şeyin garantisi olmadığını. Söyleyemedim ki bunu sana. Korktum senden… Bana dair isteklerin o kadar çoktu ki, başaramamaktan korktum.
Hiçbir şeye ihtiyacım yoktu, sevgine olduğu kadar.
Neden okuyamadın, sana yalvarırcasına “Ben, sen değilim” diyen bakışlarımı? Okuyamadın işte, seni de örselemişti hayat. Deneyimlerin, korkularının toplamıydı. Ama sevgin emir kipleriyle çıkıyordu hep karşıma.
Beni en çok senin “sevgisizliğin” ezdi baba!
Her şeye rağmen bana sarılsaydın, arkadaşım olsaydın ne olurdu ki? Sadece “Ol,” demekle olmuyordu “pekiyi”ler.
Başarısızlıklarımın “Beni senden beklediğim gibi sev” demek olduğunu anlayamadın. Beni acıttığın kadar da olsa, sevemez miydin? Kaygılarınla özdeşleşen sevgin çocukluğumu dövmese olmaz mıydı?
Merhametin olmadı hiç.
“Sen olmayacağım!” İlk yeminim buydu. İnat ettim, tüm çaresizliğimle. Sığınacak bir yerim yoktu. Seni çileden çıkaran tüm başarısızlıklara sığındım.
Zor oldu, ama sana benzememe inadımla yendim seni.
Ben seni yendim! Şimdi alabildiğince kendimim!
Kırgınlıkla dolu yıllarımız nasıl da geçip gitti değil mi? Yaşamın akıntılarına bıraktım kendimi: Dostsuz, sevgisiz, yapayalnız… Sonra sular beni kustu, vurdu kıyıya. Şimdi bu kıyıya aidim, kök saldım.
On üçüncü yılındayım mahpusluğun.
Hoş, dışarıda da özgür değildim ya; aman mı verdin? Kim daha önce ağartacak saçlarını, yarışına girdik seninle farkında olmadan. Hadi söyle; sen otuz beşindeyken benim gibi miydin?
Saç ağartma yarışında da seni yendim!
Annem, -hani sen dellendiğinde, beni senin ellerinden çekip kurtarmaya çalışan o kadın- senin duygusallaştığını söylüyordu beni ziyarete geldiğinde. Günahımı senin boynuna vurmuşlar bir pranga misali. Sen de öyle algılıyormuşsun. Az değil, on üç yıldır içerdeyim. Sana ağır gelmiş olmalı ki, gözyaşlarını tutamıyormuşsun adım anıldığında. Vicdan öyledir, “Acımaz gözyaşına”, diyorum senden hareketle.
Geç kaldın baba.
Bak, beni sevdiğini söylemekten hâlâ çekiniyorsun. Ben söyleyecek güçteyim ama. Her şeye rağmen üstelik… Ne inatmış sendeki, bir ayağın öteki dünyada oysa.
Yalanım yok; en yakınımdaki uzaklığımsın hâlâ.
Nasıl yaşamam gerektiğine dair emir kipli nasihatler göndermeye devam ediyorsun. Bıkmadın mı?
 Beni sevdiğini söyle yeter. Gerisini de bana bıraksan artık diyorum. Yetmedi mi sevgini gizlediğin?
Seni sevme şansını bana hiç tanımasan da, duy sesimi…
Her şeye rağmen ben seni seviyorum, babacığım..

(alıntı)

Çevrimdışı crt

• Moderatör
  • *
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2009, 18:05:41 Çrş »

Benim babam öğrtmendi..Hep doğruya iyiyye yön verdi.. Kader onu bizden erken ayırdı
Belki bizi ihya edecek miyon dolarlar bıkakmadı ama onurlu bir gelecek bizim için en güzel mirastı.
Anneler zaten cefakar ve fefakardır.. ne kadar büyürsek büyüyelim özellikle baba sevgisine fazlası ile ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum..
Bu yazıyı bu nedenla paylaşmak istedim.
Tüm anne ve babaların çocuklarına karşı sevgi ile yaklaşması  duyarlı ve sorumlu olmadı dileğiyle ..

Çevrimdışı Mor-Menekşe

• İşi Kavrayan Gelişimci
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2009, 18:14:48 Çrş »
 :'(
Duygu yüklüydü...

Çok şükür ki babam böyle bi insan değil.Sevgisini her zaman belli ediyor bana ve kardeşlerime... böyle bi babam olduğu için çok şanslı hissediyorum kendimi bu yazıyı okuduktan sonra ne kadar şanslı oldugumu bir kez daha anladım yakışıklı babam seni çok seviyorum (hep yakışıklı babam derim :) )

paylaşım için teşekkürler crt

Çevrimdışı crt

• Moderatör
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2009, 20:57:47 Çrş »
 Sevgili Menekşe : )
 Anne ve baba sevgisi nedir bilmeyen o kadar çok kişi ..
Bak sen ne kadar şanslısın.Kıymetini bil .
Konuya olan duyarlılığın için ben de sana teşekkür ediyor sevgilerimi gönderiyorum: )

Çevrimdışı Mor-Menekşe

• İşi Kavrayan Gelişimci
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2009, 21:24:26 Çrş »
Sevgili Menekşe : )
 Anne ve baba sevgisi nedir bilmeyen o kadar çok kişi ..
Bak sen ne kadar şanslısın.Kıymetini bil .
Konuya olan duyarlılığın için ben de sana teşekkür ediyor sevgilerimi gönderiyorum: )
Biliyorum bilmezmiyim ama en geç bi ay sonra ayrılacam onlardan  :'( :(
Bende sana sevgililerimi gönderiyorum

Çevrimdışı Ebru

• Moderatör
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2009, 19:12:14 Paz »
Söylemek istediğimde söyleyemediğim,keşke dediğim,geç kaldığım o kadar çok söz var ki
Yokluğunu her yaşta,her dönemde hissettim
Teşekkürler paylaşım için...

Çevrimdışı Su Perisi

• Kendini Aşan Gelişimci
« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2009, 12:10:55 Çrş »
Varlığında bile söyleyemezken:(

sponsorlu baglantilar