Gönderen Konu: yardımlarınıza ihtiyacım var..  (Okunma sayısı 2113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aslı_5

• Girişimci
  • **
yardımlarınıza ihtiyacım var..
« : 14 Temmuz 2010, 13:59:39 Çrş »
karar verirken kendimi parcalara ayırıp çevremdeki hemem hemen herkez ile enpati kuruyorum..
ama o çok mutlu bende onun gibi davranmalıyım ..yok yok çok mutsuz ve pişman en böyle bir kararı vermemeliyim..
ama felanca çok mutlu bende olabilirim...
yada her izledigim filimde kendimi başrol oyuncusunun yerine koyup ondan ve yaptıklarından güç toplayıp (kendime yaşadıklarını yakın buldugum için)o günü kararsızlık içinde geçiriyorum ertesi gün tekrar aynı kararsızlık,endişe ve sıkıntı dolu gün aynı nokta...
durmum sadece bir filimle karşılaştırma yapmamlada sınırlı degil okudugum kitap,köşe yazıları,cevemde kendi durumuma benzettigim arkadaşlar...bir kurtarıcı arayışı içindeyim ,soyut veya somut...

sorularımdan ,  cevaplarımdan ve KARŞILAŞTIRMA yapmaktan  bunaldım nefes alamıyorum artık...

evet bi karar vermeliyim ama bu kararı verirken nelere dikkat etmeliyim yada neler benim için önemli olmalı ...yanlış bir karar verip ömür boyu pişmanlık yaşamak istemiyorum...

sılkıntımın içerigini özetliyemedim..ama en azından neyin beni bunalttıgının farkındayım yardıma ihtiyacım var tek başıma çözemiyorum...

Çevrimdışı Harun

• Kendini Aşan Gelişimci
    • My blog
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2010, 18:32:09 Çrş »
bişey anlamadım doğrusu. bence derdin çok az ve nerden dert bulsam napsam diye canın sıkılmış.

Çevrimdışı aslı_5

• Girişimci
  • **
özürdilerim anlatamamış oldugum için ( dün açtıgım konuda)
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2010, 13:54:23 Prş »
Evet  haklı olabilirsin…ben anlatamadım özür diliyorum..
4 aydır biriyle birlikteyim..daha önceden arkadaşımdı (çok yakın degildik arkadaşken )
İlişkin özeti :
Birlikte oldugum kişinin şuan : İşi yok ,meslegide yok,ailesinin bir geliri yok (annesi emekli),eğitim seviyemiz aynı degil… (lise terk)
İlişkiye başlarken bunları bilmiyormuydum ? tabiki biliyordum .
Ama Onunla mutlu oldugum için
Bana degerli oldugumu hissettirdigi için,
Yanımda oldugunu hep yaşattıgı için..Olumsuz farkları görmek istemedim..
Ama düşünmem gerek …gelecekte yanlış secimler sonucu magdur olmak istemiyorum…(ikimiz içinde)
Cevremde okadar örnek varki  yaşadıklarını duydugumda asla diyorum….
Biran önce bu durumu ona anlatmalıyım (inçitmeden kırmadan) ilişki süresi uzadıkca bunu yapmak zorlaşıcak..
Haa bide cevremde böyle bir ilişkiye başlamış ,olumlu evliliklerde var onları düşüp rahatlıyorum bizde böyle olabiliriz…diye..
Bide ben kafamı bu kadar yorarken bu ilişki için acaba o düşünüyormu ?

Kafam karıştı …bi karar vermem gerek …

Çevrimdışı aslı_5

• Girişimci
  • **
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2010, 14:33:50 Prş »
evet anlatamadıgım için özürdilerim..yeni konu açtım..bazen açıklamak zor oluyor kendine bile dogruyu..

Çevrimdışı crt

• Moderatör
  • *
    • http://www.enpama.com/
özürdilerim anlatamamış oldugum için ( dün açtıgım konuda)
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2010, 09:26:25 Pzt »
Sevgili Aslı: )

http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,17846.msg243252.html#msg243252
Yazdıklarını (her ikisinide)tesadüfen şimdi okudum ..Sabah sabah bi'tuhaf oldum ..
Biliyormusun seninkisi aşk değil hele de sevgi hiç değil ..!
 "Birlikte oldugum kişinin şuan : İşi yok ,meslegide yok,ailesinin bir geliri yok (annesi emekli),eğitim seviyemiz aynı degil… (lise terk)"
diyorsun..
Çevrendeki ilişklerle kıyaslama yapıyorsun..
Bana kalırsa sen macera bir de kariyerli -paralı  eş arıyorsun..
Bırak çocuğu daha fazla üzme bitir bu arkadaşlığı ..
 Yaşam ona da sana da zından olmasın..
Aradığın mutluluğu bulman dileğiyle..

Dipnot
Bu konuya niye müdahale ettim bilmiyorum ama .
İnsana verilen değeri , para ve kariyer belirliyor olmasına gerçekten üzüldüm..
Oysa sevginin ölçüsü bu olmamalıydı..!
Bence  sen bu konuda oldukça bilinçlisin..Ekstradan niçin özür diliyorsun anlayamadım hani?
Çünkü bilinçli yapılan davranışlarda özür dilemek ( gerçeklerden )iyi bir kaçış yoludur..

« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2010, 09:42:11 Pzt Gönderen: crt »

Çevrimdışı yadois

• Yeni Gelişimci
« Yanıtla #5 : 20 Temmuz 2010, 21:58:16 Sal »
aslı aslında herşeyin kendinde farkındasın  yazdıklarında herşey apaçık ortada  crt ye katılıyorum elbette insanların ortalama aynı seviyede olması ilişki için daha olumlu ama bunu okumuş okumamışa indirgememek lazım bazı insanlar vardırki ekmeğini taştan çıkarır bazılarıda onca imkana rağmen var olanları bile değerlendiremez. senin özelini ne yaşadığını bilemeyiz bence yanlış kişilerden yardım istiyorsun yine en doğrusunu sen bilebilirsin sadece senin yadığın birkaç cümleyle sana şunu yap demek ne kadar abes olursa senin de bizim dediklerimize uyup karar alman o kadar abes olur.
kararsızlık yaşadığın herhangi bir konuda eline kağıt kalem al bir yanına olumlu taraflarını bir yanına da olumsuz taraflarını yaz bu sana faydalı olur diye düşünüyorum en kötü karar kararsızlıktan iyidir.

sponsorlu baglantilar