Anasayfa / İnsan İlişkileri / Güven varsa, şüphe yoktur!

Güven varsa, şüphe yoktur!

Senden gizlenen şeyleri öğrenmeye çalışarak, mutlu olma fırsatını elinden kaçırma. Acele etme… Bazı şeyler vardır ki onları bilmek, bilmemekten daha fenadır… Siz siz olun aşkınızın büyüsünü şüphe, merak, acelecilik, güvensizlik, kıskançlık yüzünden bozmayın. Aşk bazen kör olmaktır bazende sağır, karanlıkta sevgilinin yüzünü ancak dokunarak görebilmektir, hissetmeyi öğrenmektir, gerektiğinde “peki” diyebilmek, bundan sonsuz mutluluk duymak amma velakin bunların hiç birisinden baskıcı bir karşılık beklememektir, zorlamamaktır, test etmemektir.

“Karanlık diye bir şey yok, karanlık ışığın yokluğudur. Güven diye bir şey yok, güven şüphenin yokluğudur!”

Sadece şunu anla: Eğer kendine güvenmiyorsan, bir başkasına ya da bir şeye nasıl güvenebilirsin? İmkansızdır. Eğer kendinden kuşku duyuyorsan nasıl güvenebilirsin? Güvenecek olan sensin ve sen kendine güvenmiyorsun; o zaman kendi güvenine nasıl güveneceksin? Akıl zekâya dönüşmeden önce, kalbin açılmış olması kesinlikle şarttır. Akıl ile zekâ arasındaki fark budur.

Yazan : Hülya Konar / hPozitif

İlgili Yazı :   OFİS İLİŞKİLERİ : İş mi? Arkadaşlık mı?

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

TAVSİYE

eq email nasil yazilir

EQ’sü Yüksek E-posta Nasıl Yazabilirsiniz?

Justin Bariso’nun Thrive Global’da yayınlanan yazısında etkili e-mail yazmanın önemini Steve Jobs’ın ...