Anasayfa / Geliştiren Videolar / VIDEO : Çocukluğundaki gibi düşün

VIDEO : Çocukluğundaki gibi düşün

Çocukken karar vermek daha kolaydır. Çoğu şeyin peşine daha gözü kara düşeriz. Risk alırız, bağlanırız hem de sıkı sıkıya… İnatçıyızdır. Hem de kimsenin bizi kolay kolay çeviremeyeceği kadar. Çoğu şeyi lügatımıza almamışızdır alsak da pek takmayız… Melih Arat yazılarından birinde geçiyordu “başarı ısrardan geçer!” diye… Aslında çocukluğumuzda her birimizin yaptığı şeydir belki “ısrar”. “Çocuklukta neden daha çok başarılıyız” ile ilgili harika bir video hazırlandı. İzlemeden geçme, diyoruz. Çünkü bazı şeyler kulağa küpe olup ; hiç çıkmayacak cinsten…

Derleyen : kendinigelistir.com

İlgili Yazı :   Yetenek nasıl geliştirilir? Olmazsa olmazı nedir?

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

4 yorum

  1. Wouuuuuv muhtesem.. Karamsarliga dustugum bir anda bu videoyu tesadufen izlemek yuzumde gulumseme kalbimde daha buyuk bir inanc yaratti. Tesekkurler kendini gelisitr ekibi!

  2. Evet verilen mesajlarda hiçbir şey için geç değildir. Ancak kabul edelim ki bazı geç kalınmış şeylerde vardır hayatın içinde örneğin zamanında çocuk sahibi olmak, zamanında çok istediğin bir eşe sahip olmak. Sevildiğini bilerek sevdiğinle gerçek sevginin değerlerini yaşamak. Klasik herşeye karşı başkaldırışın insanıysan çocuk gibiykenki gibi düşünüp hareket ettiysen karşılığını da göremediysen sana ilham veren yaşamın tüm yollarında kendini hep eksik hissedersin. Vazgeçtiğin şeylere karşı güçlü duruyorsan önemli değil.
    Hayatı dolu yaşamak isteyenlere….

  3. (ama)dan sonraki kelimelerin anlamı yokki hayatta.

  4. Teşekkürler :))

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

TAVSİYE

y kuşağı için yol gösteren üç mezuniyet konuşması

Y Kuşağı İçin Yol Gösteren Üç Mezuniyet Konuşması

Günümüzde iş dünyası tanımı ve iş hayatı anlayışı oldukça değişti. Bir önceki ...