Anasayfa / Başarı Yazıları / Yeniden “yaratıcı olmak” için geç değil!

Yeniden “yaratıcı olmak” için geç değil!

“Dünyanın her tarafında, insanların yaratıcılık yetileri, küçük yaşlarımızdan başlayarak “güneş çizerken mavi renk kullanılmaz” , “bizim aileden müzisyen çıkmaz”, “bunlarla uğraşacağına biraz İngilizce çalışsan şimdi konuşuyordun” benzeri tavırlar yüzünden, erişebileceği düzeyin çok altında kalıyor.

Şiir yazan, ressam olmak isteyen, bilgisayar oyunları, çizgi romanlar ile mesut olan gençler hak ettikleri desteği, “bu işlerle uğraşanlar aç kalıyor” düşüncesi yüzünden, bulamıyorlar.

Görkemli bir ağaç olmak varken, filizlendiği esnada ezilip giden bir çınarın “gölgesini” nasıl ki hiç bir vakit bilemeyeceksek, bir hayli ferdinde “yaratma potansiyelini” hiç farkına (ve tadına) varamadan yok ediyor olabilir miyiz acaba?

Yaratıcılık, desteklendiğinde, fertlerin hayat kalitesini, başarısını, özgüvenini pozitif etkileyen bir yeti. Bu gün, bizi, tüm diğer canlılardan değişik kılan bu kanaat edin, öğrenilebilir, öğretilebilir, geliştirilebilir olduğu biliniyor.

Konu konusunda biraz merak, araştırma, gelişimin en doğru başlangıcı olabilir.

Video’yu Selim Geçit Türkçeleştirmiştir.

İlgili Yazı :   Sat kendini al işi! (İşi almak için...)
"Dünyanın her tarafında, insanların yaratıcılık yetileri, küçük yaşlarımızdan başlayarak "güneş çizerken mavi renk kullanılmaz" , "bizim aileden müzisyen çıkmaz", "bunlarla uğraşacağına biraz İngilizce çalışsan şimdi konuşuyordun" benzeri tavırlar yüzünden, erişebileceği düzeyin çok altında kalıyor. Şiir yazan, ressam olmak isteyen, bilgisayar oyunları, çizgi romanlar ile mesut olan gençler hak ettikleri desteği, “bu işlerle uğraşanlar aç kalıyor” düşüncesi yüzünden, bulamıyorlar. Görkemli bir ağaç olmak varken, filizlendiği esnada ezilip giden bir çınarın “gölgesini” nasıl ki hiç bir vakit bilemeyeceksek, bir hayli ferdinde “yaratma potansiyelini” hiç farkına (ve tadına) varamadan yok ediyor olabilir miyiz acaba? Yaratıcılık, desteklendiğinde, fertlerin hayat kalitesini, başarısını, özgüvenini pozitif etkileyen bir…

Genel Bakış

Özet : Yaratıcılık videosunu beğendiniz mi?

Kullanıcı Oylaması: 3.86 ( 14 oy)

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

TAVSİYE

dopamin faydalari neler

Nasıl Oluyor da Bazı İnsanlar Daha Kolay Motive Oluyor?

Öğrenciyken okulda, çalışırken iş yerinde nasıl oluyor bir “havuç” birilerini motive eder ...