Kişisel Gelişim anahtarınız - kendinigelistir.com

Kişisel Gelişim => Kişisel Gelişim Yazıları => Konuyu başlatan: özgüя şαнιη - 25 Eylül 2009, 15:23:58 Cum

Başlık: Astrolojik kaderimi değiştiren Astrolog Oğuzhan CEYHAN
Gönderen: özgüя şαнιη - 25 Eylül 2009, 15:23:58 Cum
Bağımlılıklar aşılabilir mi? Evet mümkün. Ben başardım. Ben anneye aşırı bağlı bir kişiydim. Bu bağlılık öylesine bir durum ki, buna bağımlılık desek daha doğru olur. Bu bağımlılık hayatıma yön verme noktasında önüme çıkan bir engel oluyordu. Çünkü anneme olan saygım ve sevgimin boyutunu abarttığım için yeniçağı yaşayamıyordum. Annem ne derse o oluyordu. Bir gün geri baktığımda annem üzülmesin diye hiçbir şey yapmadığımı fark ettim. Yani boşa giden yıllar diyebiliriz. Oysaki benim yapmak istediklerim annemi rencide edecek ya da ona zarar verecek bir yaşam biçimi değildi ki. Sadece aramızdaki yaş farkından dolayı bakış açılarımız değişikti. Artık onu üzmeden hatta ona da bazı şeyleri anlatarak hayatta ataklar yapmam gerektiğini ifade etmeye başladım. Başardım. Evet başardım. Bunu başardıktan sonraki yıllarda Astrolog Oğuzhan Ceyhan ile tanıştım. Astroloji hakkında bu kadar derin bilgiye sahip olan başka insan görmemiştim. Hepimizin bir astrolojik haritamız olduğu öğrendim. Yaşamamız gereken potansiyel olaylar hakkında astrolojinin bize ön bilgi verdiğini ondan öğrendim. Astroloji nedir biliyordum artık.

Astrolojinin, kişinin yaşam prensiplerini, kişiliğin hayatta ulaşabileceği maksimum değerleri, hazırlıklı olması gerekli problem ve fırsat zamanları hakkında bilgi sahibi olmak için harika bir yaşam kullanma kılavuzu olduğunu ondan öğrendim.

Annem ile ilişkimi anlattığımda bana şöyle dedi.

(http://media4.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Ya%C5%9Fam/Ki%C5%9Fisel%20Geli%C5%9Fim/bagimlilik-anne.widec.jpg)

“Eğer daha önceki yıllarda tanışmış olsaydık astrolojik haritana baktığımda doğum tarihine göre yapacağım bilimsel incelemede senin aşırı anneci olduğunu ve bunun hayatını yaşamana engel olduğunu ifade ederdim. Haritanda bu ilişkiyi potansiyel olarak görebilirdim. Şu anda da net olarak görüyorum.”

Astrolog Oğuzhan Ceyhan’la tanışmak hayatımı değiştirdi. Çünkü hayata ve geleceğe bakış açım değişti. Hele internetteki kişiye özel www.astrologyanalyst.com sitesine de girdikten sonra artık kendi yolumu çizmeye başladım. Bütün bunları daha önceden bilmek ne işime yarardı diye düşündüğümde sonuca daha çabuk ulaşır zaman kaybetmezdim. Bu türlü bağımlılığın bir hastalıklı düşünce olduğunu yıllar sonra anladım. Geriye dönüp baktığımda, sağlıklı karar alamıyordum. Her aldığım kararda anneme danışmadan yapamıyordum. Sonunda her zaman annemin dediği oluyordu. Oysa ben çok büyük bir şirkette çalışan, sürekli yurt dışı ile bağlantıları olan entelektüel çevresi olan bir gençtim. Sayın Oğuzhan Ceyhan’ın yaptığı açıklama artık doğru yolda olduğumu anlamama neden oldu. Artık kararlarımı kendim alıyordum. Sadece ben istediğim için yapıyorum birçok şeyi. Yalnız bu ailemle ilişkimin koptuğu anlamına gelmiyor. Üstelik annemle ilişkim daha da harika oldu. Onu çok seviyordum. Hala ona tapıyordum ve birçok konuda fikrini alıyordum ama artık kendi doğrularımı bulmuştum. Kendi kararlarımı kendim veriyor ve bedellerini de ödüyordum. Şöyle düşünüyorum annem bir önceki çağda kaldı. Ben ise teknolojiyi takip eden sürekli okuyan ve gezen biriyim. Tabii ki görüşlerimiz farklı olacak. Şu görüş dünyaya farklı bakmama da yaradı..

“DÜNKÜ GÜNEŞ İLE BUGÜN ÇAMAŞIR KURUMAZ.”  

Nasıl? Harika değil mi?


Bu anlattıklarım yıllar önceydi. Bugün ise annem öleli 7 ay oldu. O harika bir kadındı. Onu çok özlüyorum. Ama kendimi onun uydusu olmaktan kurtardığım için pişmanlık duyduğumu sanmayın sakın. Çok iyi yapmışım. Bugün bu yazıları yazabiliyorsam aldığım radikal kararlar sayesinde oldu. Beni ben yapan kararlar sayesinde. Yaşam cesaret istiyor.

Saygılarımla.

Alıntı
Tülay Bilin
İnsan Kaynakları ve Kişisel Gelişim Uzmanı
Başlık: Astrolojik kaderimi değiştiren Astrolog Oğuzhan CEYHAN
Gönderen: Flamingo - 25 Eylül 2009, 20:34:58 Cum
Alıntı
Yaşam cesaret istiyor.


Çok önemli bir nokta.
Hayatımızı başka insanların üzerine kurduğumuzda yaşadıklarımızın ne kadarı ''bizim''  olur, bilemiyorum...
İnsan kendi ayaklarının üzerinde durabilmeli, kendi kendi kendine yetebilmeli.

Teşekkürler...
Başlık: Astrolojik kaderimi değiştiren Astrolog Oğuzhan CEYHAN
Gönderen: kahvekeyfi - 03 Şubat 2010, 00:28:48 Çrş
yıldıznameler, astrolojik rehberler aslında bize yol gösterir ama ne var ki her şeyi onlara göre yorumlamak hayat çizmek de doğru değil......ama ne var ki astrolojiden öte daha farklı boyutlarda kendimiz kendi hayatımıza set koymuş olabiliriz..önceden bilmek bazen insanın kaderini olumsuz etkileyebilir