Kişisel Gelişim anahtarınız - kendinigelistir.com

Kitap Dünyası => Kitap Önerileri => Konuyu başlatan: Su Perisi - 04 Aralık 2009, 21:38:44 Cum

Başlık: 'Latife Hanım' Bulgarcaya çevrildi
Gönderen: Su Perisi - 04 Aralık 2009, 21:38:44 Cum


(http://arsiv.gazeteport.com.tr/stellent/groups/public/documents/site_studio_images/gp_446573.jpg)

Yazar İpek Çalışlar'ın Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi Latife hanımı anlattığı "Latife Hanım" adlı kitabı Bulgarcaya çevrilerek, Bulgar kitapseverlerin beğenisine sunuldu.Kitabın Bulgarca çevirisinin tanıtımını Filibe ve Sofya'da yapan yazar İpek Çalışlar, "Bulgaristan'da gördüğüm ilgi beni şaşırttı" dedi.

Bulgarca çevirisini gazeteci Nahide Deniz'in yaptığı ve Bulgaristan'ın en büyük yayınevlerinden "Helikon" tarafından basılarak piyasaya sürülen "Latife hanım" adlı kitap için Filibe'de Dedeman Trimorsium otelinde, Sofya'da ise Grand Otel Sofya'da tanıtım toplantıları düzenlendi. Çalışlar ve Deniz'in hazır bulunduğu tanıtım toplantılarına Bulgaristan'ın bilim, edebiyat, sanat, siyaset ve diplomasi dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Sofya'daki toplantıda konuşma yapan Prof. Ratko Haciev, "Latife Hanım" kitabının önemli bir belgesel eser olduğunu belirterek, "Bu kitap Türkiye'nin yakın tarihine de ışık tutmaktadır" dedi.

İpek Çalışlar kitabın Bulgarca çevirisinin tanıtımı çerçevesinde ayrıca çok sayıda radyo ve televizyon programına konuk oldu ve gazetecilere 20'nin üzerinde demeç verdi.

Başlık: 'Latife Hanım' Bulgarcaya çevrildi
Gönderen: volkankeser - 04 Aralık 2009, 22:01:10 Cum
Paylaşım için Teşekkürler