Gönderen Konu: SGK Hizmet Dökümü ile SSK Gün Sorgulama ve SSK Borç Sorgulama İşlemleri  (Okunma sayısı 2473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özgüя şαнιη

  • Site Sahibi
  • *
  • İleti: 3.864
  • Cinsiyet: Bay
    • KendiniGelistir.COM

sponsorlu reklamlar

SGK hizmet dökümü ile gün sorgulama ve borç sorgulama işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. SGK hizmet dökümü alma ve SGK hizmet dökümü ile SSK gün sorgulama işlemini yapabilmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Teknoloji çağında yaşamanın gerektirdiği yeniliklere ayak uydurmak gerekir. Bu yenilikler de internetin getirdiği faydalar sayesinde olur. Artık internet üzerinden bankacılık işlemleri de dahil pek çok işlerimizi yapabilmekteyiz. Bu kolaylaştırıcı işlemlerden biri de internet sorgulamalarıdır. Bahsetmiş olduğumuz işlemlerin internet ortamı üzerine aktarılmasıyla birlikte, hayatımız daha da kolaylaştı. Çünkü öncesinde işlemi yapacak kişinin bizzat yapmak istediği işleme göre ayrı bir kuruma gitmesi ve kimlik bilgileri ile sorgulama işlemini gerçekleştirmesi gerekiyordu. Ancak gündelik hayat ve yoğun iş temposu düşünüldüğünde bu işlemler güç bir hal almaktaydı. Bu yüzden internet uygulamalarının gelmesi kolaylıkları da beraberinde getirdi.

 
SGK SORGULAMAİÇİN TIKLAYINIZ!

SGK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ!

SGK BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

Bizde bu yazıda siz okurlarımıza en çok yapılan sorgulama işlemlerinden olan SGK hizmet dökümü ve borç dökümü işlemlerinin nasıl gerçekleştiğinden bahsedeceğiz. Bu işlemi teknolojinin getirmiş olduğu inovasyonlardan yararlanarak dijital ortam üzerinden öğrenebilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Hizmet Dökümü işlemini gerçekleştirmek için e-devlet kapısını kullanacağız. Sorglama işlemi için bir E-Devlet şifresi gerekmektedir. Şifrenizi PTT kurumlarından temin edebilirsiniz. Bu işlem için gerekenler kimlik bilgileriniz ve de temin bedeli olan 2 TL’dir. Bu şekilde E-Devlet şifrenizi elde edebilirsiniz. Şifre uygulamasının amacı ise sizin bilgilerinize başkasının ulaşmasını ve çeşitli işlemler yapmasını engellemektir.

Şifrenizi aldıktan sonra sorgulama işlemi için www.turkiye.gov.tr adresine giriniz. Sol kısımda yer alan E-Hizmetler butonuna tıklayınız. Açılacak sorgulama sayfasında Sosyal Güvenlik Kurumunu ve alt başlıklar içerisinden 4A’nın içerisinde yer alan 4A Hizmet Dökümü butonuna tıklayınız. Açılacak sayfada ilk olarak Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna ve hemen ardından sizden istenecek TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi bilgilerini girmektir. Bu bilgileri istenilen yerlere sırası ile girdikten sonra Sisteme Giriş Yap butonuna basarak sorgulama işleminizi E-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece herhangi bir kuruma gitmeden Hizmet Dökümü bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda SGK sorgulama işleminin bir sonucu olarakta bu sayfaya gireceğiniz bilgiler sonucunda açılan sorgulama sayfasından ulaşabilirsiniz.

SGK Borç Sorglaması Nasıl Yapılır?

Borç sorgulama işleminizi E-Devlet kapısı üzerinden hızlı, kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilmek için sizlere vereceğimiz adımları takip ederek SGK borç sorgulama işleminizi 4B üzerinden yapabilirsiniz. Bu süreçte ilk olarak https://www.turkiye.gov.tr/4b-borc-durumu adresine girmeniz gerekmektedir. İlk olarak Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basınız. Hemen ardından açılacak sayfada ise sizlerden istenecek bir takım bilgiler olacaktır. Bu bilgiler TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi şeklindedir. Sizlerden istenilen bu bilgileri gerekli boşluklara sırası ile girip, Sisteme Giriş Yap butonuna basarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemin sonucu olarak Bağkura bağlı olarak borç durumunuzu ve ödeme aralıklarını belirleyebilir, ödeme planınızı bu durumlara göre ayarlayabilirsiniz. Bu işlem sonucu olarak aynı zamanda E-Devlet şifresi ile GSS borç sorgulama işlemi olarak da hizmet vermektedir. Genel sağlık Sigortası primlerinizi ve borçlarınızı görebilir. Ödeme aralığına göre ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilme imkanı bulabilirsiniz.

4A borç sorgulama içinde SGK web tahsilat sayfasına girmeniz gerekmektedir. Bu işlem de yine aynı şekilde E-SGM hizmetinin yerine geçici olarak E-Devlet kapısı üzerinden yapılamktadır. Bu yüzden yine aynı şekilde diğer işlemlerde de olduğu gibi E-Devlet şifresi ve TC kimlik numaranız ile giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden kimlik bilgileriniz ile sadece 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz. Kişisel bir şifre olduğu için E-Devlet şifrenizi lütfen kimseyle paylaşmayınız. Sorgulama işlemi ile 4A yani Sigortalı borç bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Böylece SGK hizmet dökümü ve SGK borç sorgulama işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini öğrenmiş olduk. Gelişen teknolojinin en büyük meyvesi olan internet aracılığı ile sorgulama işlemlerinizi SGK da sıra beklemeden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca E-Devlet kapısı üzerinden, PTT şubelerinden almış olduğunuz E-Devlet şifresiyle işlemlerinizi çok daha hızlı, kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Çok daha basit ve akıllı cihazlarınızdan dahi yapabildiğiniz bir işlem olduğu için gündelik işleriniz düşünülecek olduğunda inanılmaz bir vakit tasarrufu sağlamış olursunuz. Tüm bu faydalar düşünülecek olduğunda klasik olarak alakalı kuruma gidilerek yapılan sorgulama işlemlerine göre, E-Devlet kapısı üzerinden yapılan işlemlerin pratikliği çok daha ön plana çıkmaktadır. Umarız verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sorgulama işlemlerinizi başarı ile tamamlama imkanı bulursunuz.

Alıntı
Kaynak : Milliyetsponsorlu baglantilar
 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
3 Yanıt
2517 Gösterim
Son İleti 29 Nisan 2011, 10:53:36 Cum
Gönderen: asukaki
0 Yanıt
4235 Gösterim
Son İleti 06 Kasım 2013, 23:37:51 Çrş
Gönderen: özgüя şαнιη

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31