Anasayfa / Kadınlar / Kadınlar seks yapmayı bilmiyor-muş..

Kadınlar seks yapmayı bilmiyor-muş..

Geçenlerde bir erkekten duydum, “Türk kadını seks yapmayı bilmiyor” diye kadınları suçluyordu.. Belki doğru söylüyordu.. Kadın cinselliği diye bir kavramın bile yeni yeni konuşulabildiği bir toplumda çoğu kadının cinsel hayatı ne yazık ki içler acısı..

Kadın cinselliği ne kadar konuşulabiliyor?

Kendisini ilk defa evleneceği erkeğe teslim etmesini, ilk cinsel birleşmesini evleneceği erkekle yapması beklenen kadının, cinselliği yaşayamayan, kendi bedenini tanımayan, evleneceği güne kadar içinden gelen bütün cinsel dürtülerin ayıp, yasak, bastırılması gereken duygular olduğu öğretilen bir kadının cinselliği biliyor olması ne kadar mümkün ki diye sordum ben de kendime.. Yaşaması zaten imkansız. Televizyonda bir öpüşme sahnesi olduğunda dahi ailesi tarafından kanalın değiştirildiği bir kadın, cinselliği yaşamadan ne kadar öğrenebilir ki? Yaşamadan, sorarak mı öğrensin? Konuşması bile yasak. Yaşaması, izlemesi, konuşması, biliyor olması bile yasak.

O çok önem verdiğimiz namusumuz, kız çocuklarımızdan daha değerli bazılarımız için..

kadinlarda-cinsellik

Cinsellik tabu. Günah. Kötü. Pis. Aklınıza gelebilecek olan bütün negatif sıfatların evlilik öncesi cinsellik yaşayan kadınlar için kullanıldığı bir toplumda yaşıyoruz. Tecavüze uğrayan kadınların öldürüldüğü, ailesi tarafından reddedildiği, hatta tecavüzcüsüyle zorla evlendirildiği bir toplumda yaşıyoruz. Namus temizlemek uğruna.. O çok önem verdiğimiz namusumuz, kız çocuklarımızdan daha değerli bazılarımız için..

Diyelim kadın evlenmeden önce cinselliğini yaşadı. Doya doya.. Seve seve.. Hissede hissede.. Bu kadınları da “evlenilecek” kadın sıfatından çıkartıyoruz. O, hani başta bahsettiğim, kadınların seks yapmayı bilmemesinden şikayet eden erkekler, cinselliğini keşfetmiş kadına kötü kadın muamelesi yapıyor. Çok evli kadın var ki, kocasına bu işlerden az buçuk anladığını belli etmemeye çalışıyor, adamlar bundan rahatsız olmasın diye..

İlgili Yazı :   Mindfulness : Liderliğe Giden Yolda Yeni Bir Kavram

Erkekler aslında gerçekten yatakta bilmemiş kadın tercih ediyorlar. Bekaret istiyorlar. Eşleri kendilerinden önce kimseyle beraber olmasın istiyorlar. Daha özgür çevrelerde bile, çoğu kadının geçmiş cinsel hayatı ve eski sevgilileri çoğu ilişkide tartışma konusu oluyor.. İlişki başında, sürekli sevişmek isteyen kadına kolay kadın olarak bakıyor da erkek, ilişki ciddileştikçe o kadının yatakta o kadar numara bilmesini artık kaldıramıyor.. İlişkinin başlarında, o kadar çok sevişmek isteyen kadını, rahat kadın, azgın kadın diye adlandıran erkek, ilişki kötüye gittikçe sevişmekten soğuyan kadına daha namuslu bakıyor.

kadinlar-seks-yapmayi-bilmiyormus

Kadınların bu kadar bastırılmış olduğu bir toplumda da, erkekliğin kışkırtılmış olma sorunu doğuyor.. Erkek pipisini amcalara göstermenin gurur olduğu bir topluma doğuyor, büyüyor. Cinselliği, penisi, en önemli silahı oluyor. Bu nedenle de onunla övünebiliyor. Ee sadece bununla övünmeyi kendine kimlik edinmiş bir erkek de, kendinin başka penislerle kıyaslanmasını kendine hakaret olarak görüyor. Kadının orgazm kapasitesi erkeğinkinden daha fazla olduğundan, erkek kadını tatmin edemeyeceği korkusuyla, kadının cinselliğini baskı altına almaya çalışıyor. Çünkü aslında, bu kışkırtılmış erkekliğin altında da bir özgüven sorunu yatıyor. O, her evin salonunda sallanan, övünülen pipilerin, belki de o kadar da müthiş olmayan performansları var, erkek bundan korkuyor.. O nedenle de kadının bir tek kendisininkiyle muhatap olmuş olmasını istiyor ki, kendisini kıyaslayacak bir şey olmasın. Erkekler bu konu ile ilgili o kadar hassaslar ki.. Biz bastırıldık belki, yaşayamadık, korktuk, utandık.. Ama onlar da o kadar pohpohlandılar ki bununla, sadece bununla tanımladılar kendilerini yıllarca..

Erkek bunu sadece seks olarak belki amcasının onu ilk kez milli olsun diye götürdüğü bir hayat kadınıyla öğrenmeye başlıyor, ismini bile bilmediği..

Durum böyle olunca, kadınlar bastırıldıkça, erkekler pohpohlandıkça, bu iki kişi bu şekilde evlendikçe de, ortaya tabii ki doyumsuz bir cinsel hayat çıkabiliyor.. Kadın kendi bedenini bile tanımıyor, ne istediğini bilmiyor, utanıyor. Erkek bunu sadece seks olarak belki amcasının onu ilk kez milli olsun diye götürdüğü bir hayat kadınıyla öğrenmeye başlıyor, ismini bile bilmediği.. Cinsellik seksten ibaret kalıyor.. Erkek boşalıyor, işini bitiriyor, dönüyor arkasını uyuyor.. Kadın ne olduğunu bile anlamıyor.. Kadın orgazm olma kapasitesine sahip olduğundan bile habersiz kalıyor.. Çoğu evli kadın hiç orgazm olmadığını söylüyor. Cinsellik erkeğe öz, onu tatmin etmek için ve çocuk doğurmak için yapılan bir eylem olarak kalıyor..

İlgili Yazı :   Patronunuzu nasıl yönetebilirsiniz?

Sonra da kadınlar seks yapmayı bilmiyor.

Yazan : Esra Paça / Mobius Danışmanlık

Hakkında Esra PAÇA

Esra Paça, herşeyden önce bir kadın olarak, İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans bölümününden birincilikle mezun oldu, daha sonra İngiltere’de Essex Üniversitesi’nden Uluslararası Yönetim dalında yüksek lisans diplomasını alıp Türkiye’ye döndü. Aldığı Bireysel Gelişim eğitimlerinden sonra Mobius Danışmanlık isimli kendi şirketini kurdu. Halen “önce kadın” Eğitimleri’yle, ataerkil dünyada, kadın gücünü, kadınlara hatırlatmayı hedeflediği eğitimler vermektedir.

3 yorum

  1. Öncelikle yazdığınız yazıların hepsine değil ama bazılarına katılıyorum.

    Saygılarımla

  2. Adam vardır, birde adamcık vardır. Kadın diye söze başlayanlar bir kere değil iki kere düşünmeli ve birde iğneyi önce kendine batırmasını bilmelidirler. Öğretemediğiniz ve öğrenmemesi için gözlerini, kulaklarını kapattığınız kızlarınızı ve kadınlarınızı suçlamak siz yarı akıllılara kalmadı, demek isterdim.
    Muhteşem bir konu paylaşımı, teşekkür ederim.

  3. Evet Esra hanım ülkemizdeki durum maalesef anlattığınız gibi… Ben evliyim, benim eşimde cinsel tatmin olma konusunda hiç birşey bilmiyor. Ben ona usulünce öğretmeye çalışıyorum.Kısmen başarılı olabildim. Eşime güzel çamaşırlar aldım, farklı pozisyonlarda ve farklı mekanlarda yapılabileceğini anlattım. Kısacası nasıl fantazi kurulup, uygulanacağını… Ama gel gelelim benim kadınım diye koynuma aldığım kadın; yatakta ancak odun gibi yatmasını, işini bitir çek git der gibi bakmasını biliyor. Ne bir öpüşme, ne bir cilve, ne de bir kışkırtma hareketi yapar? Anlatmasam, görmese anlayacağım….Türk kadınları işte bu yüzden orgazm olamıyor. Her şeyi biz erkeklerden bekliyorlar. Bu arada biz erkeklere hakaret edenler önce kendi kadınlığını bir sorgulasın lütfen? Acaba kadın mıyım? Diye….

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

TAVSİYE

özgüvensizlik ve güvensizlik

Güvensizlik Duygusunu Nasıl Yeneceğiz?

Raymond içine kapandı. Sandra tamamen çöktü. Halbuki ikisinin de başarılı bir geçmişi ...