Gönderen Konu: SİGARAYI BIRAKMANIN KOLAY YOLU(BIRAKTIM)  (Okunma sayısı 13856 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı altınay

• peri
  • Yeni Gelişimci
SİGARAYI BIRAKMANIN KOLAY YOLU(BIRAKTIM)
« Yanıtla #20 : 04 Ağustos 2007, 21:41:32 Cts »

sponsorlu reklamlar

ben hastanelik oldum sigara yüzünden sapasağlamım derken..ölüyodum..acıyla neyse allah yaşatmadan siz bırakn

Çevrimdışı glsn_

• glsn_
  • Yeni Gelişimci
« Yanıtla #21 : 04 Ağustos 2007, 21:44:00 Cts »
evet bırakın çok geç olmadan..kendi ellerinizle mahwetmeyin bedeninizii :-\ :-\

Çevrimdışı Safari

• Aloha.!
  • Kendini Aşan Gelişimci
« Yanıtla #22 : 04 Ağustos 2007, 21:45:59 Cts »
 :-[

Çevrimdışı mine yirmili

• diyabetmine
  • Girişimci
  • **
« Yanıtla #23 : 05 Ağustos 2007, 00:43:11 Paz »
konu başlığını gördüğümde şaşırdım fakat kitap önerisi olduğunu anlayınca bakmak bile gelmedi içimden bırakmayı istiyorum içmedende yapamıyorum 2 gün bırakıyorum sonra yine başlıyorum :S

Sevgili Safari eğer istersen sana bu konuda yardımcı olurum...
Çünkü ben 17 yaşımda arkadaşımın babasının sigarasını çalarak günde 1-2 adet tek sigara ile sigaraya başladım.Ama zaman içinde ve yıllar sonra gördümki 1 pakete çıkmışım...30 sene içtim... "hemde çooookk büyük bir keyif alarak" herkes sinirlenince sigaraya saldırır ben ise mutlu ve huzurlu olduğum anlarda...eeee hayatımı mutlu ve huzurlu geçirmeye adamış bir kişi olarak bu durum hiçte güzel değildi tabii...

Bundan 4 yıl önce sigarayı bıraktım ve o günden bu yana 1 tane bile içmedim... :cool:bıraktıktan 5 yıl sonra sanki hiç sigara içmemiş gibi ciğerler temizleniyor...Dr.lar öyle diyor...Benim 1 yılım kaldı... :)(darısı başına yavrum)

Çevrimdışı altınay

• peri
  • Yeni Gelişimci
« Yanıtla #24 : 05 Ağustos 2007, 00:47:12 Paz »
ay ne güzel :D bende bi hata yapıp gecen bi arkadştan bi nefes çektim hala pişmnm darısı benm de başıma

Çevrimdışı mine yirmili

• diyabetmine
  • Girişimci
  • **
« Yanıtla #25 : 05 Ağustos 2007, 00:51:51 Paz »
site yöneticilerinin dikkatine!...
şu yukarıdaki figürler varya  (hani cevap yazdığımız bölümün oradaki) onlardan "karizma" surat olanda bir problem var...vallahi çok dikkat ettim... ::)herkeste aynı şey dikkatimi çekti,şimdi ben kullandım bendede çıkmamış...

(aşağıya kopya ettiğim cümle sonundaki gibi çıkıyor)

Bundan 4 yıl önce sigarayı bıraktım ve o günden bu yana 1 tane bile içmedim... :cool:

hadi biri el atsın şu işe :)

Çevrimdışı mine yirmili

• diyabetmine
  • Girişimci
  • **
« Yanıtla #26 : 05 Ağustos 2007, 00:52:51 Paz »
ay ne güzel :D bende bi hata yapıp gecen bi arkadştan bi nefes çektim hala pişmnm darısı benm de başıma

:)amin... :)

Çevrimdışı Safari

• Aloha.!
  • Kendini Aşan Gelişimci
« Yanıtla #27 : 05 Ağustos 2007, 11:10:19 Paz »
konu başlığını gördüğümde şaşırdım fakat kitap önerisi olduğunu anlayınca bakmak bile gelmedi içimden bırakmayı istiyorum içmedende yapamıyorum 2 gün bırakıyorum sonra yine başlıyorum :S

inşallah arkadaşım
Sevgili Safari eğer istersen sana bu konuda yardımcı olurum...
Çünkü ben 17 yaşımda arkadaşımın babasının sigarasını çalarak günde 1-2 adet tek sigara ile sigaraya başladım.Ama zaman içinde ve yıllar sonra gördümki 1 pakete çıkmışım...30 sene içtim... "hemde çooookk büyük bir keyif alarak" herkes sinirlenince sigaraya saldırır ben ise mutlu ve huzurlu olduğum anlarda...eeee hayatımı mutlu ve huzurlu geçirmeye adamış bir kişi olarak bu durum hiçte güzel değildi tabii...

Bundan 4 yıl önce sigarayı bıraktım ve o günden bu yana 1 tane bile içmedim... :cool:bıraktıktan 5 yıl sonra sanki hiç sigara içmemiş gibi ciğerler temizleniyor...Dr.lar öyle diyor...Benim 1 yılım kaldı... :)(darısı başına yavrum)

amin arkadaşım
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2007, 11:17:08 Paz Gönderen: Safari »

Çevrimdışı mine yirmili

• diyabetmine
  • Girişimci
  • **
« Yanıtla #28 : 05 Ağustos 2007, 11:14:18 Paz »
Safari yanıt yazmamışsın :o

Çevrimdışı Safari

• Aloha.!
  • Kendini Aşan Gelişimci
« Yanıtla #29 : 05 Ağustos 2007, 11:17:45 Paz »
sonuna amin yazmıştım şimdi düzelttim.

Çevrimdışı mine yirmili

• diyabetmine
  • Girişimci
  • **
« Yanıtla #30 : 05 Ağustos 2007, 11:55:26 Paz »
 :)bendende bir amin olsun...ama ben sana bir soru sormuştum,gerçekten istiyorsan sana yardımcı olabilirim diye... :o
gerçekten istiyormusun?... önce bu konuda anlaşalım ;)

Çevrimdışı Safari

• Aloha.!
  • Kendini Aşan Gelişimci
« Yanıtla #31 : 05 Ağustos 2007, 12:01:14 Paz »
istiyorum anlamında amin demiştim ama :) tabiki

Çevrimdışı mine yirmili

• diyabetmine
  • Girişimci
  • **
« Yanıtla #32 : 05 Ağustos 2007, 23:07:51 Paz »
anlaştık o zaman 

Öncelikle bir konuda seni telkin etmek istiyorum...Sigara tiryakisi olupta günde 1 paketten az sigara içen varmıdır?(sen hariç)...
Sigaraya başladığımız ilk günleri düşünürsek,hiç birimiz bir günde 1 paket içerek bir günde tiryaki olmamışızdır öyle değilmi???
Yani beynimizin kıvrımlarına sigarayı yavaş yavaş yerleştirdik öyle değilmi???

O zaman ne yapacağız!?...

Yavaş yavaş artırdığımız sigarayı,tekrar yavaş yavaş azaltarak bırakacağız...(burada lütfen önyargılı olupta, "denedim olmuyor" deme olurmu)
Çünkü henüz hiç denenmemişi denemedin...  ;) Şimdi aşağıya yazdıklarımı dikaktle oku!

Öncelikle, bir günde kaç adet sigara içtiğinden emin ol...
Ve hergün içtiğin toplam sigara sayısından 1 ad.eksiltip (kırıp çöpe at lütfen)günü tamamla...
(bu işlemi bir hafta aynı şekilde yap)mesela:1 hafta 20 ad.değil,19 ad.iç "anlaşıldımı"

Bir sonraki haftada işlemi tekrarla yani bu kez 19 değil,18 ad. olarak haftayı tamamla (ama lütfen eksilttiğin sigarayı saklama) (kır çöpe at) "ziyan olan sigaran olsun" ciğerlerinden daha kıymetli değil ya sonuçta...

Buraya kadar yazdıklarımı anladıysan yarın Bismillah de işe başla...sakın erteleme (belki bir sonraki gün çok geç olmuş olabilir)
Eğer yazdıklarım karışık geldiyse, e-mail adresime yazarakta sorabilirsin (zamandan tasarruf için) (seni onayladım çünkü)

hadi safari !göreyim seni!başar bu işi sana benden "1 paket sigara armağan" olsun  :)       

bu bir espriydi aman sakın haaaaaaaaaaaaaaaaaa......................  :) ;) :D ;D :D ;) ;D :)
haydi gazan mübarek olsun  ;)

Çevrimdışı Safari

• Aloha.!
  • Kendini Aşan Gelişimci
« Yanıtla #33 : 05 Ağustos 2007, 23:15:51 Paz »
Çok teşekkür ederim

Çevrimdışı mine yirmili

• diyabetmine
  • Girişimci
  • **
« Yanıtla #34 : 05 Ağustos 2007, 23:31:04 Paz »
rica ederim... :)
sigarayı bıraktığın zaman bende sana teşekkür edeceğim... :)

Çevrimdışı nesrin nur

• Yeni Gelişimci
« Yanıtla #35 : 06 Ağustos 2007, 00:39:55 Pzt »
  selam altınay;ben daha bırakmak isteme aşamasında bile değilim,tüm zararlarını biliyorum ama içmedende yapamıyorum,kitabın kesin faydası olur diyorsun,ben de denemekten zarar gelmez diyorum yani kitabı alıcam paylaşımın için teşekkürler...

Çevrimdışı altınay

• peri
  • Yeni Gelişimci
« Yanıtla #36 : 16 Ağustos 2007, 12:30:38 Prş »
nesrin nur içinde bırakma isteği yoksa boşuna okursun tavsiyem bırakmaya karar verince okumandan yana:D

Çevrimdışı nesrin nur

• Yeni Gelişimci
« Yanıtla #37 : 16 Ağustos 2007, 19:39:45 Prş »
  ilgine teşekkürler altınay;ama gerçekten bırakma isteği yok içimde,ne üzücü değilmi?

Çevrimdışı glad

• Girişimci
  • **
« Yanıtla #38 : 31 Ağustos 2007, 01:02:30 Cum »
sigarayı bırakmak bendede bir özlem ama şu an hayal gibi geliyor yazdıklarınızı okuyunca cesaretlendim .teşekkürlr. :)bu adı geçen kitabı en yakın zamanda okuyacağım.

Çevrimdışı Safari

• Aloha.!
  • Kendini Aşan Gelişimci
« Yanıtla #39 : 11 Eylül 2007, 11:25:03 Sal »
anlaştık o zaman 

Öncelikle bir konuda seni telkin etmek istiyorum...Sigara tiryakisi olupta günde 1 paketten az sigara içen varmıdır?(sen hariç)...
Sigaraya başladığımız ilk günleri düşünürsek,hiç birimiz bir günde 1 paket içerek bir günde tiryaki olmamışızdır öyle değilmi???
Yani beynimizin kıvrımlarına sigarayı yavaş yavaş yerleştirdik öyle değilmi???

O zaman ne yapacağız!?...

Yavaş yavaş artırdığımız sigarayı,tekrar yavaş yavaş azaltarak bırakacağız...(burada lütfen önyargılı olupta, "denedim olmuyor" deme olurmu)
Çünkü henüz hiç denenmemişi denemedin...  ;) Şimdi aşağıya yazdıklarımı dikaktle oku!

Öncelikle, bir günde kaç adet sigara içtiğinden emin ol...
Ve hergün içtiğin toplam sigara sayısından 1 ad.eksiltip (kırıp çöpe at lütfen)günü tamamla...
(bu işlemi bir hafta aynı şekilde yap)mesela:1 hafta 20 ad.değil,19 ad.iç "anlaşıldımı"

Bir sonraki haftada işlemi tekrarla yani bu kez 19 değil,18 ad. olarak haftayı tamamla (ama lütfen eksilttiğin sigarayı saklama) (kır çöpe at) "ziyan olan sigaran olsun" ciğerlerinden daha kıymetli değil ya sonuçta...

Buraya kadar yazdıklarımı anladıysan yarın Bismillah de işe başla...sakın erteleme (belki bir sonraki gün çok geç olmuş olabilir)
Eğer yazdıklarım karışık geldiyse, e-mail adresime yazarakta sorabilirsin (zamandan tasarruf için) (seni onayladım çünkü)

hadi safari !göreyim seni!başar bu işi sana benden "1 paket sigara armağan" olsun  :)      

bu bir espriydi aman sakın haaaaaaaaaaaaaaaaaa......................  :) ;) :D ;D :D ;) ;D :)
haydi gazan mübarek olsun  ;)

Ablacım harfi harfine uyamadım ama  SİGARAYI BIRAKTIMMMMMMMMMMMMM ::)))
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2007, 11:27:07 Sal Gönderen: Safari »

sponsorlu baglantilar