Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Beyin Gücü
  3. Hatırlama teknikleri (2)

Hatırlama teknikleri (2)

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 3 dk okuma süresi
166 10

Köşemde her zaman yazıyorum, gelen maillere mutlaka cevap yazıyorum diye. Bazen öylesine güzel sorular soruyorlar ki mutlaka sizlerle paylaşmak istiyorum. Tabii kişilerden izin alıyorum. Bu hafta gelen maili sizlerle paylaşmak istedim.

“Merhaba, Ben Burak, 14 Yaşındayım. Uzun zamandır beyin eğitimi, NLP, kişisel gelişim ile ilgili site ve kitapları takip ediyorum. Ancak bu uzun zaman 1 sene bile olmadığı için beyin hakkında çok az bir bilgim var. Okyanusta bir damla kadar bile bilgim olmadığı için de üzülüyorum. Hocam eğer mümkünse metin, paragraf, şiir gibi yazıları, hangi dilde olursa olsun, 3-5 okuyuşta nasıl hafızama alabileceğimi öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Okyanusta bir damla olmak için gösterdiğim çaba devam edecek. Saygılar!!!”

Bu mail beni çok heyecanlandırdı. 14 yaşındaki bir gencin derdine bakar mısınız? Oysa onun yaşındakilerin aklı oyundadır. Bir an evvel dersler bitse de oyun oynasam. Bu bilgisayar oyunudur ya da futboldur. Oysaki Burak beyni incelediğini ifade ediyor ve okyanusta bir damla olduğunu düşünüyor. Çok haklı çünkü ben de öyle düşünüyorum. Benim de bilgim okyanusta bir damla.

Sevgili Burak işte  bu düşüncen seni ileri taşıyacak. Seni kutluyorum. Bilgileri nasıl unutmam diye soruyorsun. Bir okuyuşta aklımızda kalmasını sağlayan bir teknik yok. Her şeyin başı çalışmak. İnan ki başarının sırrı çalışmakta gizli. Zaten sen bunu biliyorsun. Ama ben de bildiklerimi sana ve diğer ihtiyacı olan herkese anlatmak için buradayım. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana.

Daha önceki aylarda HATIRLAMA TEKNİKLERİ ile ilgili bir yazı yazmıştım. Öncelikle o yazımı aradım buldum. Siz onu aramakla vakit geçirmeyin. Ben adresini aşağıya kopyalıyorum. Sadece bir tıklamanız yeterli olacaktır.

http://www.kendinigelistir.com/hatirlama-tekniklerihatirlama-teknikleri/

Sevgiler
Tülay Bilin
tulayb18@gmail.com

Tülay Bilin kimdir?
Tülay Bilin çok uzun yıllar Hürriyet Gazetesinde çalıştıktan sonra, Nisan 2006‘ya kadar Dünya Gazetesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. Uzun yıllardır kişisel gelişim konusunda aldığı eğitimleri 10 yıldır profesyonel olarak çevresiyle paylaşmaktadır. Şirketlere verdiği eğitimler devam etmektedir. Ayrıca kişisel olarak sorunlarını çözmekte zorlananlar için de yüz yüze görüşmeler yapmaktadır. 2 yıl  radyo programı yapmıştır.

 

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar