Anasayfa / Başarı Yazıları / Şu hayatta kimler hayallerine kavuştu biliyor musun?

Şu hayatta kimler hayallerine kavuştu biliyor musun?

Hayatım boyunca kendimi geliştirmek için yüzlerce şey okudum, araştırdım, öğrendim. Ama en önemlisi neymiş biliyor musunuz? Öğrendiğini uygulamak! Bilmek tek başına bir hiç! Evet bu konuda çok iddialıyım. Bilmek hiçbir şey ifade etmiyor hayat için. Çok edilgen bir eylem çünkü. Bilip oturuyorsan eğer, oturmaya devam et! Peki ya bildiğini uygularsan? Değişim orada başlar!

Aklından tonlarca şey geçiyor. Her an, durmadan onlarca fikir/hayal/plan/bilgi dönüp duruyor zihninde. Oturduğun yerde diyorsun ki “Hayatı çözdüm. Şunu yaparsam şöyle, bunu yaparsam böyle olur”. Eee sonra? “Öyle işte, o kadar yani”… Pekala o zaman senin hayatın da “o kadar”!..

Çözdün, öğrendin her şeyi. Kurslara gittin, eğitimler aldın. Nasıl mutlu olurum? Nasıl olumsuz kalıpları silerim? Nasıl bir adım daha ileri giderim? dedin. Cevapları buldun. Buldun da uygulamıyorsun güzel kardeşim. Şu hayatta kimler hayallerine kavuştu biliyor musun? Her şeyi bilen mi? Hayır! Her şeyi deneyen kavuştu… Ne olursa olsun deneyen kazandı. Bir yol olmadı, öbürünü denedi. Olmadı mı? Bir diğerini denedi…

hayallerine kimler kavuşur

Velhasıl kelam, etken olmalı. Edilgenlik sana değil başkasına yarar çünkü. Verirsin fikrini, adam gider uygular. Haydi bakalım otur kıskan onu ondan sonra… Ayağa kalk, şimdi! Korkuyu da unut, at bir kenara. Yok çünkü o. Var olan sensin, sadece sen. Ve sen etken olmalısın! Edilgen kalma, harekete geç şimdi!

Haydi kolay gelsin :)))

Yazan : Aslı Ece Özdoğan | kendinigelistir.com

Hakkında Aslı Ece ÖZDOĞAN

Aslen Maliye mezunu bir bankacı olmakla beraber yaklaşık 4 yıldır #kişiselgelişim ile ilgili yazılar yazmakta ve paylaşmaktayım. Yazı yazmaya, hiç sevemediğim işim bankacılıktan 5 sene sonunda istifa ettikten sonra başladım. Ve gerisi çorap söküğü gibi geldi. Senelerdir okuduğum sayısız kitap ve yaptığım onca araştırma sonucunda çok şey öğrendim. Şimdi fikirlerimi, duygularımı ve yaşadıklarımı sizlerle farklı bir platformda paylaşmaktan dolayı çok mutluyum...