Anasayfa / Sizden Gelenler / Site Tanıtımı / İtalya’nın En Çok Turist Çeken Şehirleri

İtalya’nın En Çok Turist Çeken Şehirleri

Tarihi dokusu, damaklarda iz bırakan lezzetli yemekleri, büyüleyen mimari yapıları, eşsiz sahilleri ve sayılabilir birçok özelliğiyle bugün dünyada en fazla turist ağırlayan ülkelerden biri olan İtalya, her yıl ziyaretçi sayısını kaybetmek yerine hızla artırmaktadır. Yaz aylarında tatil yapılabilecek birçok şehrin olduğu gibi, tarihi ve kültürel açıdan da oldukça zengin olan İtalya’nın en çok turist çeken şehirlerini bir araya getirdik. İtalya seyahatinizi kapsamlı bir hale getirmek için doğru rotayla popüler şehirleri gezip, meşhur İtalya köylerini de gezmenizi öneriyoruz. Böyle bir planda konaklama, ulaşım, yemek ve diğer tüm detayları düşünmeniz gerekebilir. Bununla uğraşmak istemeyenler ise Prontotour’un kapsamlı ve ucuz İtalya turlarını tercih edebilir.

Verona

Milano ile Venedik şehrinin tam ortasında yer alan Verona, dünyanın en büyük 3. arenasına sahiptir. M.S 30 yılında inşa edilen bu yapı tiyatro gösterilerinin sergilenmesi amacıyla yapılmış olup, günümüzde her sene 50bini aşkın insanın opera izlemeye geldiği bir nokta olarak hayranlık uyandırmaktadır. Ayrıca Verona’da Juliet’in Evi, Erbe Meydanı, Ana Meydan ve Castelvecchio gibi noktaların da oluşu şehri önemli kılmaktadır. Şehirde uzun süre kalış olmasa bile İtalya gezilerinde sıklıkla uğranıldığı söylenebilir.

Venedik

venedik

Çoğu kişi tarafından yüzen şehir olarak adlandırılan Venedik, İtalya’da En Fazla Turist Çeken Yerler arasında gelir. Rengarenk etkileyici mimarileri ile göz kamaştıran bir görselden oluşan şehir, özellikle yeni çiftlerin ilk uğrak yeri olmalıdır.

Floransa

Coğrafi açıdan etkileyici olmasının yanı sıra sanat severlerin şehri olarak da anılması, adının açık hava müzesi şeklinde tüm dünyaya yayılmasından kaynaklıdır. Orta Çağ kültürüne aşt pek çok eseri bünyesinde barındıran şehir, oldukça fazla turist ağırlamakta ve ziyaretçilerine bambaşka deneyimler yaşatmaktadır.

Roma

roma

Her sokağında ayrı bir güzelliği barındıran Roma, Sadece İtalya değil tüm dünyada en fazla turist ağırlayan şehir olarak adını tarihe yazdırmıştır. Antik bir şehir olmasından ötürü köklü geçmişi ile ziyaretçilerini büyülemekte ve her yıl bir önceki yıldan daha fazla ziyaretçi ağırladığı görülmektedir.

Milano

İtalya’da iş dünyasıyla birlikte modanın kalbi olarak görülen şehir, Avrupa bölgesinde en pahalı ve en zengin kesim olarak nitelendirilmektedir. Mimari açıdan oldukça güçlü yapılara sahip olması da, şehri etkileyici kılan ayrıca bir özelliktir. Ünlü markaların mağazalarda görülmeyen tasarımlarına bu şehirde ulaşabilir, tasarımcıların defilelerine katılarak modayı yakından takip edebilirsiniz.

Napoli

napoli

İtalya’nın 3. büyük şehri olan Napoli, tarihi kalıntıları ile günümüzde etkileyiciliğini halen korumaktadır. UNESCO Dünya Mirası listesine girmeyi başaran tarihi sokakları, kiliseleri, kalesi ile ziyaretçilerini tatmin edecek özelliklere sahiptir. Ayrıca Capri Adası da şehirde görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Siena

İtalya’nın en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri olan Siena, dar ve labirenti anımsatan sokakları, tarihi dokusu ve mimarisi ile oldukça güzel bir gezi noktasıdır. Sahip olduğu Piazza del Compa meydanında dünyaca üne sahip Palio At Yarışları düzenlenmekte ve sayısız ziyaretçi bu meydana akın etmektedir.

Bu belirtmiş olduğumuz şehirlerin yani sıra Garda Gölü, Amalfi Kıyıları ve Cingue Terre şehirleri de azımsanmayacak ziyaretçiye sahiptir.

Seyahatini İtalya ile sınırlandırmak istemeyenler için ise Avrupa turları çözüm olabilir. Yurtdışı ucuz Avrupa turu fırsatları uygun fiyatlarla çok ekonomik bir şekilde birden fazla ülke görme imkanı sunuyor. Yepyeni kültürleri keşfedip yeni lezzetler denemek için yola çıkıp, ülkeler arasında kıyas yapabilirsiniz. Edineceğiniz anıları fotoğraflamayı unutmayın!

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.