Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

 1. Anasayfa
 2. Site Tanıtımı
 3. Shrink Makinesinin Paketlemedeki Avantajı

Shrink Makinesinin Paketlemedeki Avantajı

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 4 dk okuma süresi
15 0
shrink makinası nasıl çalışır

Öncelikle shrink makinesinin paketlemeye sağladığı avantajlara değinmeden evvel shrink paketlemenin ne olduğuna dair sizlere bilgi vermek isteriz. Bildiğiniz gibi bugün imalathanede üretimi tamamlanmış olan her ürün gerçek kullanıcısına ulaştırılmak için paketleme işleminden geçirilir ve bazı durumlarda direk nakliye edilirken, bazı durumlarsa ise önce raflara dizilir yani depolanır ve bir süre sonra nakliyesi gerçekleştirilir. Bu yöntemde çoğu zaman depolama veya nakliyede ürünlerin ambalajları deforme olmakla birlikte bazen de paketlerin açılmış şekilde ulaştığı görülmektedir. Tabi ki, bu üretici ve aracı firmaya maddi kayıp içerdiğinden ötürü kesinlikle oluşması istenmeyen bir durumdur. Shrink paketlemede ise ürün etrafını saran filmin kenarları kaynak ile mühürlenir, ısı sayesinde film çeker ve ardından büzüşerek ürün şeklini alır. Dolayısıyla bu noktada shrink makinesinin paketlemedeki avantajı ön plana çıkar. Şöyle ki, shrink makinası, shrink filmi aracılığıyla ürün ya da ürünler üzerinde bariyer görevi gören bir paketlemeyi içermektedir. Ürünlerde sağlanan bu koruyuculuk ile işletme sahibine birçok noktada fayda sağlamaktadır.

shrink makinası nasıl çalışır

Ancak merak edenler için shrink paketleme faydaları konusunu detaylandırmak gerekirse, aşağıda bazı noktalara sizler için değinmiş bulunmaktadır. Shrink makinasının çalışma prensibi ve kullanım yöntemleriyle sağladığı avantajlar için daha detaylı bilgi bu sayfada yer alıyor.

 • Personel gücünden kazanç sağlar
 • Ürünlerin hijyenik şekilde gerçek kullanıcısına ulaştırılmasında etkilidir.
 • Birden fazla paketin bir arada tutulmasına yani tek bir paket haline çevrilmesine olanak tanır.
 • Kağıt bazlı ürünlerin kullanıcısına ulaşmadan okunmasını, yırtılma veya kırışmasını engeller.
 • Şeffaf görüntüsü sayesinde görsel bakımdan ürünün kalitesi artar.
 • Yüksek koruyuculuğu sayesinde ürünü satın alamadan ambalajının açılmasını engeller.
 • İstendiği vakit ürün üzerine barkot, logo ya da resim gibi bakıların yapılmasına uygunluk gösterir.
 • Ürünü her çeşit böcek ile haşerelere karşı korur.
 • Su, rutubet ve nem gibi dış etkenlerden zarar görmesini engeller.

Yukarıda belirttiğimiz faydalarının yanı sıra daha saymadığımız pek çok yararı bulunmaktadır. Günümüzün rekabet ortamında hızlı ve sorunsuz üretim yapabilmek için makine portföyünüzün de gelişmiş teknolojinin ürünlerinden oluşması gereklidir. Aksi durumda rakiplerinizin üretim kapasitesine yetişemez ve her daim bir adım geriden takip ederek sönük bir marka olmak zorunda kalırsınız. Oysaki shrink makinesı üretiminizde sağlayacağı serilik ile paketlemelerinizin zaman almadan kusursuzca üretiminizden çıkışını sağlayacaktır. Ayrıca ürettiğiniz ürünleri bir an evvel gerçek kullanıcısına göndermek yerine gerektiğinde belli süre zarfında deponuzda bekletebileceksiniz. Çünkü dış ortamla shrink paketleme sayesinde ürünlerinizin dış ortamla ilişkisi kesileceği için bozulma gibi durumlar en aza indirgenmiş olacaktır. Yani bu tabloya baktığınızda bir paketleme makinesi sizlere ciddi ölçüde kazanç sağlayacaktır. Bu nedenden ötürü zaman kaybetmeden üretiminiz için uygun olan model arayışına girmeli, en kısa sürede temin edeceğiniz shrink paketlemesi ile sorunsuz paketlemeyi gerçekleştirmelisiniz. İsteğinize bağlı manuel, yarı otomatik ile ful otomatik alternatiflerinizin olduğunu bilmelisiniz.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar