Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Testlerimiz
  3. Hangi mesleğe eğilimlisiniz? Test edin…

Hangi mesleğe eğilimlisiniz? Test edin…

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
402 571
Meslek Testi ve Meslek Seçimi Testi

Meslek testi belki de en çok cevap aranan testlerden birisi. Hangi mesleği seçmeliyim testi size çok yardımcı olacak. Kendinizin farkına varacaksınız.

Karakteriniz, özellikleriniz acaba sizi hangi meslekte başarılı kılabilecek? Bunları öğrenmek çok basit. Testimizi “samimiyetle” cevaplayın. 5 dakika sonra “hangi mesleğe eğilimli” olduğunu görün. Hayatınıza yeni bir yön vermek için bir adım daha atın. Buyrun, başlayalım…

Meslek Testi

Meslek testi size birçok konuda ışık tutacaktır. Ancak testi yaptıktan sonra da aklınızda kalacak asıl önemli şeyin altını çizmek isterim. “Ne yapmaktan hoşlanıyorsunuz?” Karakteriniz ve kendinizi tanımanız oldukça önemli. Bu durumda kendini tanıma testi size yardımcı olabilir. Eğer mesleğiniz hoşunuza gitmeyen bir işten ibaret olacaksa emin olun ki mutsuz olacaksınız. Bu tipleri etrafınızda görmeniz mümkün. Ailesinin zoruyla, yüksek gelir elde ederim endişesiyle, iş bulamam düşünceleriyle yanlış seçilmiş birçok meslek. Meslek testi sonucunda çıkan veriyi seçeceğiniz meslek olarak düşünmemenizde fayda var.

Meslek Testi ve Meslek Seçimi Testi
Meslek Testi ve Meslek Seçimi Testi

Meslek Seçimi Testi

Meslek seçimi testi veya meslek testi yaparken kendinize acımasız olmayı, kendinizi doğru yönlendirmeyi ihmal etmeyin.

Hoşlanırım / Farketmez / Hoşlanmam

[button color=”gray” size=”big” link=”https://kendinigelistir.com/resimler/Holland-Mesleki-Tercih-Envanteri.pdf” target=”blank” ]Hangi Mesleği Seçmeliyim?[/button]

Meslek testi seçimi sonuçları

Aşağıdaki örnek grafik size sonuçlarınızla ilgili bir fikir verecektir.

Ben

Yazımız ve Testimiz Nisan 2021 tarihinde yeniden güncellenmiştir.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar