Anasayfa / Kişisel İmaj / Kadının Beden Dili – Benden hoşlanıyor mu?

Kadının Beden Dili – Benden hoşlanıyor mu?

Bir insanın beden dili ile başarılı oluşu arasında bağlantı vardır. Dolayısıyla flört ederken bile beden dilinize dikkat edin. Flört etmek bir oyundur. Bu oyunda konuşulan sözler kadar “Beden Dili” ve “Ses Tonu” da önemlidir. İnsanlar sürekli olarak Beden Dili işaretleri yayarlar. Bu işaretleri doğru okumayı öğrendiğinizde, bir insanın sizden hoşlanıp hoşlanmadığını, başkasıyla görüşmediğini söylerken yalan söyleyip söylemediğini, seni seviyorum derken yalan söyleyip söylemediğini anlarsınız. Buna rağmen çoğu insan, konuştuğu sözlere, beden dili’ne ve ses tonu’na dikkat etmeyi ve özen göstermeyi reddeder. Kaba düzeyde bir insana “Git işine!” veya “Yanıma gel!” demek, nasıl bir anlam ifade ediyor ise, bu sözcükler kullanılmadığı halde, aynı anlamları ileten beden dili ve Ses Tonu işaretleri de vardır. Beden dili artık bir bilim haline gelmiştir.

Erkeklerin kadınlar ile flört ederken, onları anlamak için dikkat etmek zorunda oldukları bazı işaretler vardır

Kadınların Beden Dili – Benden Hoşlanıyor mu?

Kadının Dudakları

Eğer kadın sizinle karşılaştığında, dişlerini gösterecek şekilde büyük bir gülücük sergiliyor ise ve yüz hatlarında bir rahatlık ifadesi var ise, yani yüz kasları gevşek bir durumda ise, sizinle karşılaştığı için samimi bir mutluluk yaşıyor olabilir. Eğer kadın biraz saldırgan bir yapıya sahip ise, dudaklarını ısırabilir veya diliyle dudaklarını ıslatarak ilgisini gösterebilir. Eğer sizinle konuşurken bir yandan tırnaklarıyla dişlerine dokunuyor ise, bu da olumlu bir flört işareti olabilir. Eğer dudaklarını şişirir gibi yapıyorsa, bu da bir öpücük beklentisinin bir işareti olabilir. Bütün bunlar kadının sizinle ilgilendiğini gösteren pozitif işaretlerdir.

Kadının Saçı

Eğer kadın sizin ile konuşurken saçlarıyla oynarsa, bunun kadınların kullandığı eski bir üçkağıt olduğunu unutmayın. Muhtemelen sizin ile ilgilendiğini gösteriyordur. Bu arada etraftaki başkalarına da, kendisinin flört etmeği seven biri olduğunu işaret ediyordur. Eğer parmaklarını saçlarına dolayıp kıvırıyor ve döndürüyor ise, okşayıp sıvazlıyor ise, yalnız olduğunu ve biraz eğlenmek istediğini işaret ediyor olabilir. Eğer onunla bir yerde oturup konuşmayı sürdürürseniz ve o yine saçlarını okşayıp sıvazlamaya başlarsa veya saçlarını toplayıp arkaya doğru atarsa, size omuzlarını ve yüzünü daha iyi göstermek istiyor olabilir.

Kadının Gözleri

Eğer bir kadınla konuşurken, gözbebekleri büyümeye başlarsa, bu her zaman olumlu bir işarettir. Size karşı samimi bir ilgi duyduğunu gösterir. Kadınların gözleri kadar kaşları da önemli beden dili işaretleri iletir. Fakat erkeklerin çoğu bunları anlamaz. Bir kadına yaklaştığınızda, onun kaşlarına dikkat edin. Eğer kaşları yukarı doğru kalkar ise, bir şaşkınlığı, bir sürprizi gösterir. Bunun ardından sizinle göz teması sürdürüp sürdürmediğine dikkat edin. Sonra dudaklarına dikkat edin ve size gülümseyip gülümsemediğine bakın. Eğer bunların hepsi var ise, sizden hoşlanmış demektir. Eğer sizinle göz teması kurduktan sonra, gözlerini kırpıştırmağa başlarsa, bu daha fazla yakınlaşmak isteğini gösteriyor olabilir.

Kadının Giyim Tarzı

Bir kadın ile tanıştığınızda, giyisilerine çok dikkat edin, fakat kesin olarak onun giyisileriyle ilgili bir söz söylemeyin. Genç kadınlar bedenlerinden gurur duyarlar ve bedenlerini daha çok gösteren giyisiler giymeğe eğilimlidirler. Flört oyununa hazırlanarak evden cıkan bazı genç kadınlar, bazen çok bol bir kazak giyerek de evden çıkabilirler. Yine de bunları genelleyerek ele almamak gerekir. eğer bir kız bir erkek ile konuşurken, bir yandan da giyisisini düzeltmeğe çalışıyorsa, kendini daha güzel göstermek istiyor olabilir.

kadinin-beden-dili

Kadının Bacakları

Bir salonda oturan bir genç bir kız ile karşılaştığınızda, onunla göz göze geldikten sonra, ayaklarının ne yöne doğru olduğuna bakın. Eğer size doğru dönük ise, sizin ile ilgilenmiş olabilir, eğer aksi istikamete dönük ise, onunla ilgilenmek zaman kaybı olabilir. Sizin ile ilgilenen bir genç kızın bedeni ve ayakları, kalkışa hazırlanan bir helikoptere benzer. Kamburunu çıkararak oturan genç kızlar, ya düşük bir özdeğere sahiptir, ya da bulundukları ortamdan sıkılmışlardır. Eğer bir genç kız bacaklarını açarak ya da çaprazlayarak oturuyorsa ve aynı zamanda bedeni size doğru dönük ise, sizin ile konuşmak için pozitif işaretler gönderiyor olabilir.

Kadının Elleri

Bir kadının ellerinin duruşu, kendisiyle ilgilenen erkek hakkında çok şeyler anlatır. Eğer avuç içleri yukarıya doğru ise ve yüzü erkeğe dönük ise, muhtemelen o erkek ile ilgilenmiş demektir. Eğer kadın, bir elinin avucu ile diğer kolunun dirseğini tutuyor ise, bir konuşmaya dalmak için işaret gönderiyor olabilir. Eğer bir kadın anahtarlarıyla oynuyorsa, bir şeye sinirlenmiş olabilir.Eğer bir şarap bardağının kenarında parmaklarını gezdiriyor ise, pozitif bir ilgi işareti gönderiyor olabilir. Eğer bir 

sponsorlu bağlantılar
kadın sizin ile konuşurken, gözlerini kaçırıp kıpır kıpır kıpırdanmağa başlarsa, muhtemelen konuşmanızın sonu gelmiş demektir. Eğer kadın, boynundaki kolyeye dokunuyorsa, kulağındaki küpeye dokunuyor ise, o anda çok duyarlı olabilir. Eğer bu davranışlarını sinirli ve hızlı bir şekilde yapmağa başlarsa, saldırgan bir ruh haline bürünmeğe başlayacak demektir. Eğer siz bir kadına yaklaşırken, o saatine bakmağa başlarsa sizing ile ilgilenmediğini gösteriyor olabilir.

Kadının Sesi

İlgilendiğiniz genç kadının sesinin yükselişini ve inişini izleyin. Eğer sesi dalgalanıyorsa, sizin konuştuğunuz konu, onu samimi bir şekilde ilgilendiriyor olabilir. Sürekli olarak yüksek bir ses tonu ile konuşuyorsa, kaşlarını kaldırıyorsa, kendini konu ile ilgileniyormuş gibi gösteriyor olabilir. Dişiliğini, cazibesini göstermek istiyor olabilir. Bunlar flört teknikleri arasındadır. Bunlar havai genç kızların hoşlandığı tekniklerdir. Eğer bir genç kız sizin ile monoton bir ses ile konuşuyorsa ve bakışları dalgın ise, muhtemelen aklı başka yerlerde demektir. Eğer sizinle canlı ve coşkulu bir şekilde konuşuyor is eve yüksek sesle kahkahalar atıyorsa, bu onun utangaçlığını ve sıkılganlığını yenmiş birisi olduğunu gösterir ve sizinle iletişim kurmağa hazır olduğunu gösterir. Eğer gülüşleri havayi ve uçarı bir tonda ise, sinirlenmiş olabilir, kendini ilgileniyormuş gibi gösteriyor olabilir, dişil bir maske takmış olabilir.

Tavsiyeler

Bir genç kadın ile iletişim kurarken, onun sizin beden duruşunuzu ve hareketlerinizi aynalayıp aynalamadığına bakın. Eğer sizi aynalıyor ise, sizin cazibenize kapılmış olabilir. Eğer sizin ile konuşuyorken yüzü kızarıyorsa, bu da bir fiziksel cazibeye kapılış işareti olabilir veya siz bir şekilde onun canını sıkmış olabilirsiniz. Sizin ile sık sık göz teması kuruşu da, ilgilendiğini gösteriyor olabilir. Elleriniz ya da omuzlarınız tesadüfen birbirine değdiğinde, gösterdiği tepkiyi gözlemleyin.

Flört teknikleri ile bağlantılı Beden Dili’ni ve Ses Tonu’nu öğrenmek ve uygulamak için kendinize zaman ayırın. Anahtar noktaları yavaş yavaş çözümleyin, zamanla yukarıda belirtilen işaretlerin birbirini ile bağlantılı olduğunu göreceksiniz. Pozitif anlam ile negatif anlamı ayırt etmeği öğreneceksiniz.

Kaynak : Milliyet Blog

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.