Anasayfa / Sizden Gelenler / Nasıl pozitif oldum?

Nasıl pozitif oldum?

Bugün kendimdeki inanılmaz değişimin farkındayım. Ama ben bu aşamaya nasıl geldim derseniz gerçekten uzun hikaye. Kısaltmaya çalışarak anlatayım. Bundan 8 ay önce bir gün kitapçıya gittim, yıllardır adını duyduğum, hakkında yüzlerce yorum işittiğim bir kitap beklenmedik bir şekilde gözüme çarptı. Resmen göz kırptı bana ve aldım. İçimde öyle bir heyecan yarattı ki eve gider gitmez açıp okumaya başladım. Ertesi sabah kitabı bitirmiştim. Kitap bana sanki, çocukken bildiğim ama sonra unuttuğum şeyleri yeniden hatırlatıyordu. İşte değişim böyle başladı…

Önce hayatımda yaptığım yanlışların farkına varmaya başladım. Düşüncelerimle kendime nasıl da işkence ettiğim ortaya çıkıyordu. Aslında çözümler vardı ama bana bütün yollar kapalı gb görünüyordu eskiden. Derken başka kitaplar almaya ve bu düşünce gücü denen gizemli enerji hakkında durmadan okumaya devam ettim. Her gün yeni bir şeyin farkına varıyordum. Hayat aslında ne kadar da basitmiş, aslında yaşadığımız her şey bizimle ilgiliymiş.

pozitif bakmakOkumaya devam ettikçe konu konuyu getirdi. Gelişimim, düşünce gücü ile başlayıp mistik ve ruhsal konulara, oradan da Yüce Yaradan’a kadar vardı. Ve anladım ki her şey birbirine bağlı. Tüm dinler aynı şeyi anlatıyor, tüm pozitif düşünce akımları aynı şeyleri öğütlüyor. Demek ki dedim, her şey gözümüzün önündeydi ve biz bunu farkedemedik. Nasıl oldu da bunca yılı bu kadar boş geçirdik? Nasıl oldu da kendimize hayatı zindan ettik? Neden içimizden gelen o sıcak ve cesaret veren sesi dinlemek yerine hep temkin, hep şüphe, hep güvensizlik besledik?

Düşüne düşüne kendi gerçekliğime vardım ve şimdi en yakın arkadaşlarım bile bazen bana yabancı geliyor. Şimdi dünyaya ve hayata benim gb bakamayan herkes bana yabancı. Ama bu asla kötü bir şey değil. Sadece sizin gb gözleri açılmadığı için üzülüyorsunuz. Canınız Tv izlemek istemiyor çünkü her şey bir illüzyon gb geliyor size. Eskiden kafanıza taktığınız her şey o kadar boş ve anlamsız geliyor ki. İstediğiniz tek şey daha fazla hissedebilmek oluyor. Ve dilekleriniz için endişe etmeyi bırakıyorsunuz. Çünkü gerçekleşeceğinden emin oluyorsunuz. İşte hayat tam da burada inanılmaz kolaylaşıyor.

Ben bu şekilde pozitif bir varlık haline geldim. Hayattaki birkaç basit kuralı bilip kabul edince her şey kendi kendine oluşuyor… Bu kurallar nedir derseniz, onu da bir sonraki yazımda anlatacağım :)

Sevgilerimle

Yazan : Aslı Ece ÖZDOĞAN

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

18 yorum

 1. Sanırım aynı kitabı okumuşuz. o birkaç basit kuralı daha sonraki yazınıza sakladığınız için kitabın ismini ve kuralları yazmayacağım. bakalım diğer yazınızı okurken gerçekten doğru tahmin etmişmiyim.
  kitabın bana yaşattıklarına gelince, ilk başlarda ben de kendimi aydınlanmış hissettim. onca zaman aslında büyük bir karmaşıklığın içinde yaşıyormuşum diye düşündüm sizin gibi. hayatın anahtarı denecek bir kitap varsa bu kitap olmalıydı. hediye olarak yakın arkadaşlarıma bu kitabı aldım. rüzgarın esmesinden mutlu olur hale gelmiştim. müzik dinlemek ruhuma kadife gibi dokunuyordu. fakat belli bir süre sonra başıma hayatın gerçekleri dediğimiz ama istemediğimiz olaylar geldi. her şey değişmişti. birden kitabın bana sağladığı düşünce yapısını kaybettim, ve asla geri getiremedim. o andan beri kişisel gelişim kitaplarına gömüldüm fakat o düşünce yapısı geri gelmiyordu. birçok şeye karşı eski isteğimi kaybettim. hala o bakış açısını yakalamak için arayış içindeyim. umarım sizin aydınlanma serüveniniz benimki gibi sonlanmaz.

 2. Benim hayatımı yazmışsınız :) teşekkürler.

 3. Bu kitabi banada tavsiye edin ve adını söyleyin nerden bulabilirim ve nasıl teymin ederim yardımcı olursanız sevinirimmmmm….

 4. çokk merak etiimm…

 5. Bır sonrakı yazınız ne zaman? kıtabın ısmını öğrenıp hemen okumak ıstıyorum

 6. Evet kitabın adını söylerseniz bizde mutlu oluruz teşekkürler

 7. Soyledıklerınız gercekten cok etkıleyıcı bnada kıtabın dını soyleyebılırmısınız lutfen…

 8. Kitabın adı the secret. yazarı rhonda byrne, çok etkili bir kitaptır.

 9. Arkadşlar gerçekten güzel bir paylaşım olmuş ancak şu konuyu da önemle belirtmek isterim özellikle burcu arkadaşın yazısında şunu gördüm sanki biraz polyanacılık var gibi geldi. tamam pozitif düşünmek güzel ama her şey ölçüsünde bence. saygılarımla.

 10. Kitabın adı the secret o kitabın şu anda bi tanede videosu bulunmakta videosunuda mutlaka izleyin çok eğitici ve müthiş bişe…

 11. Aynı ben tıp demiş burnundan düşmüş ama ben yeni farkındayım olsun ne diyeyim buda bir başarı

 12. aslı ece özdoğan

  Herkese merhaba,

  arkadaşlar ben serüven bir kitapla başladı dedim. ama bu konular hakkında 12 adet kitap okudum. farklı farklı görüşlerde yazarların kitaplarını, dini kitapları vs. yazdıklarım, hepsinde ortak bulduğum noktalar. ve benim kendime göre uyarladığım bazı ufak değişikliklerle yazdım yazıyı. internette neredeyse 1 yıldır araştırmalar yapıyorum. olaya sadece pozitif enerji açısından değil, başka açılardan da bakın. eksik parçaları tamamlayacaksınız. mesela maya uygarlığını araştırın, meleklerle iletişimi araştırın, müslümanlığı, hristiyanlığı, museviliği araştırın. hatta tibet rahiplerini, hinduizmi, tao felsefesini araştırın.
  değişik cümlelerle yazılmış aynı kuralları gördükçe ve kendi yaşamınızdaki olaylarla bağdaştırmaya başladıkça her şey çorap söküğü gb geliyor olacak.

  sevgiler

 13. Aslında çok merak ettim kitabı bende okumayı düşünüyorum teşekkürler.

 14. Bu yola girmek isteyen arkadaşlarımıza kitap önerebilirsiniz aslı hanım :)
  benim önerim, the secret, kuantum başarı, özgüven, nlp kitapları ve diğer kişisel gelişim kitapları..

 15. Merhaba,

  bence anahtar sözcük, özfarkındalık, sevgi şefkat ve şükr etmek.
  ama secret de güzel bir kitap tabi.

 16. Sevgili arkadaşlar,

  yorumlarınız için teşekkür ederim. tavsiye edeceğim kitaplar mustafa arkadaşımızın söylediği kitaplar olduğu gb mutlaka bir kitapçıya gidip, kişisel gelişim bölümünün başına geçip içinize sineni bulmak..ben mesela gidip orada saatlerimi geçiriyorum..gözüme her batanı alıp içinden birkaç sayfa okurum ve anlatımı bana hitap ediyor mu diye bakarım..ediyorsa o bana göredir..tavsiye üzerine okumaktan ziyade bu şekilde yaparsanız daha az hayal kırıklığı yaşarsınız..çünkü unutmayın, seçim her zaman size ait ;))

 17. Mükemmel bir insansın ece hanım.seni seviyorum.çunki bizleri eğitiyor doğru yolu gosteriyorsunuz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.