Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Sizden Gelenler
  3. Nasıl pozitif oldum?

Nasıl pozitif oldum?

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 4 dk okuma süresi
9 18

Bugün kendimdeki inanılmaz değişimin farkındayım. Ama ben bu aşamaya nasıl geldim derseniz gerçekten uzun hikaye. Kısaltmaya çalışarak anlatayım. Bundan 8 ay önce bir gün kitapçıya gittim, yıllardır adını duyduğum, hakkında yüzlerce yorum işittiğim bir kitap beklenmedik bir şekilde gözüme çarptı. Resmen göz kırptı bana ve aldım. İçimde öyle bir heyecan yarattı ki eve gider gitmez açıp okumaya başladım. Ertesi sabah kitabı bitirmiştim. Kitap bana sanki, çocukken bildiğim ama sonra unuttuğum şeyleri yeniden hatırlatıyordu. İşte değişim böyle başladı…

Önce hayatımda yaptığım yanlışların farkına varmaya başladım. Düşüncelerimle kendime nasıl da işkence ettiğim ortaya çıkıyordu. Aslında çözümler vardı ama bana bütün yollar kapalı gb görünüyordu eskiden. Derken başka kitaplar almaya ve bu düşünce gücü denen gizemli enerji hakkında durmadan okumaya devam ettim. Her gün yeni bir şeyin farkına varıyordum. Hayat aslında ne kadar da basitmiş, aslında yaşadığımız her şey bizimle ilgiliymiş.

pozitif bakmakOkumaya devam ettikçe konu konuyu getirdi. Gelişimim, düşünce gücü ile başlayıp mistik ve ruhsal konulara, oradan da Yüce Yaradan’a kadar vardı. Ve anladım ki her şey birbirine bağlı. Tüm dinler aynı şeyi anlatıyor, tüm pozitif düşünce akımları aynı şeyleri öğütlüyor. Demek ki dedim, her şey gözümüzün önündeydi ve biz bunu farkedemedik. Nasıl oldu da bunca yılı bu kadar boş geçirdik? Nasıl oldu da kendimize hayatı zindan ettik? Neden içimizden gelen o sıcak ve cesaret veren sesi dinlemek yerine hep temkin, hep şüphe, hep güvensizlik besledik?

Düşüne düşüne kendi gerçekliğime vardım ve şimdi en yakın arkadaşlarım bile bazen bana yabancı geliyor. Şimdi dünyaya ve hayata benim gb bakamayan herkes bana yabancı. Ama bu asla kötü bir şey değil. Sadece sizin gb gözleri açılmadığı için üzülüyorsunuz. Canınız Tv izlemek istemiyor çünkü her şey bir illüzyon gb geliyor size. Eskiden kafanıza taktığınız her şey o kadar boş ve anlamsız geliyor ki. İstediğiniz tek şey daha fazla hissedebilmek oluyor. Ve dilekleriniz için endişe etmeyi bırakıyorsunuz. Çünkü gerçekleşeceğinden emin oluyorsunuz. İşte hayat tam da burada inanılmaz kolaylaşıyor.

Ben bu şekilde pozitif bir varlık haline geldim. Hayattaki birkaç basit kuralı bilip kabul edince her şey kendi kendine oluşuyor… Bu kurallar nedir derseniz, onu da bir sonraki yazımda anlatacağım :)

Sevgilerimle

Yazan : Aslı Ece ÖZDOĞAN

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar