Oruno © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Aile içi Bağları Güçlendiren Aktiviteler
Genel

Aile içi Bağları Güçlendiren Aktiviteler

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 6 dk okuma süresi
7 0
Aile içi bağları arttırmakla ilgili aktiviteler

Aile içi bağları güçlendiren aktiviteler aslında mutlu aile kavramının da içini dolduran önemli şeylerden biridir. İlişkiler ve evliliklerde sık rastlanan problemlerden biri çiftlerin belli rutinler arasında sıkışıp kalmasıdır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan çiftler hafta içi iş ve okul düzenine ayak uydurmak, hafta sonu hem biriken işleri bitirip hem de keyifli zaman geçirmek için koşturup durmakta, içinde bulundukları bu rutini kıramadıkları gibi yorgunlukları nedeniyle birbirlerinden uzaklaşmaktadırlar. Hepimizin yaşadığı bu rutinleri kırmak ve eşimizle aramızdaki bağları güçlendirmek için yapabileceğimiz aktiviteleri sizler için derledik.

Aile içi iletişimi güçlendirmenin yolları

Aile içi iletişimi güçlendirmenin yolları ve aktiviteler :

# Bir kişiyi seyahatte tanırsınız sözü boşa söylenmemiştir. Eşinizin bilmediğiniz yönlerini görmek için birlikte her seyahat şansını değerlendirin. Özellikle ikinizin de daha önce gitmediğiniz yerleri tercih etmeye çalışın.

# Sanatla ilişkiniz nasıl? Sanata, müzelere ve sergilere hiç ilginiz olmasa bile birlikte önemli sanat eserlerini görmek, bu alanı birlikte keşfetmek ilişkinizi derinleştiren bir deneyim olacaktır. Eğer yakınlarınızda büyük müzeler ve sergiler yoksa internet üzerinden dünyanın en büyük müzelerini sanal turla gezebilirsiniz.

Aile içi iletişimi arttırmak için ne yapabiliriz?

Aile içi iletişimi arttırmak tarafındaki önerilerimize devam ediyoruz.

# Bisiklete binmeyi biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız şimdi öğrenmenin tam zamanı. Eşinizle birlikte bisiklete binmeyi öğrenmek, önce kısa daha sonra uzun mesafelerde yolculuklar yapmak aranızdaki ritmi dengeli bir hale getirecektir.

# Gönüllü işlerde eşinizle birlikte yer almak hem ilişkinize hem de ruhunuza iyi gelecektir. Birlikte faydalı bir iş yapmanın mutluluğu ilişkinizi de olumlu yönde etkiler.

# Ekstrem sporlara bakış açınız nasıl? Her ikiniz de bu konuda ciddi korkular ve kaygılar taşımıyorsanız, birçok ekstrem spor keşfedilmek üzere sizi bekliyor. Sadece ikinize ait hatıralar ve bir şeyleri başarmanın mutluluğu evliliğinize iyi gelecek.

# Kaya tırmanışı ekip olarak yapılan bir spordur. Ekip arasında birbirine ciddi bir güven en önemli şartlardan biridir. Eşinizle yapacağınız kaya tırmanışı birbirinize olan güveninizi artıracaktır.

Aile içi bağları güçlendiren aktiviteler

Aile içi bağları güçlendiren aktiviteler ile ilgili önerilere şu başlıklarla devam ediyoruz :

# Dans dersleri almaya ne dersiniz? Dans dersleri arasında partnerler birbirleri ile bir uyum yakalar, takım olmayı hatırlar ve birbirlerinin hareketlerini zarafetle yönlendirirler. Bu özellikleri ile dans etmek ilişkinizi güçlendirecektir.

# Her sabah güne koşarak ya da yürüyerek başlamak hem sizi hem de evliliğinizi sağlıklı kılacaktır. Özellikle koşu konusunda yol kat eden çiftler daha uzun koşulara ve yarışlara katılarak ilişkilerine yeni bir boyut açabilirler.

# Evcil hayvanlar çiftlerin arasındaki ilişkiyi geliştiren faktörlerden biridir. Birçok köpek sahibinin diğer insanlara göre daha aktif ve düşük stres seviyesine sahip oldukları gözlenmiştir. Elbette köpek sahibi olmak ciddi bir karardır. Ömrünüz boyunca bakmayı göze almadan ve ciddi şekilde düşünmeden, sadece ilişkinizi yenilemek için köpek sahibi olmayın.

Aile içi bağları güçlendiren aktiviteler işinize yarayacak.
Aile içi bağları güçlendiren aktiviteler işinize yarayacak.

# Eşinizle birlikte kendinizi şımartmaya ne dersiniz? Bunun için profesyonel güzellik merkezleri ya da spalardan destek alabileceğiniz gibi tüm kişisel bakımlarınızı ve masajınızı evde de yapabilirsiniz. Eşinizle birlikte karşılıklı olarak birbirinize masaj yapın. Saç bakımı, cilt bakımı ve uzun güzel bir duş ile bakımınızı tamamlayın.

# Evinizde memnun olmadığınız bir köşe mi var? Eşinizle birlikte oturun ve bu köşe için neler yapabileceğinizi konuşun. Bir plan yapın. Daha sonra projenizi hayata geçirin. İnternette bulabileceğiniz sınırsız kendin-yap projeleri ile evinize ikinizin emeğini taşıyan bir şeyler katın.

# Hem kendinizi hem de ilişkinizi geliştireceğiniz bir aktivite de yeni bir dil öğrenmektir. İnternet üzerindeki derslerden faydalanarak ya da bir kursa giderek birlikte yeni bir dil öğrenin. Bu dile ait şarkıları birlikte söyleyin, filmler ve diziler izleyin.

# Yemek yapmak sizi rahatlatacak, doyuracak ve ilişkinize renk katacak aktivitelerden biridir. Eşinizle birlikte daha önce hiç tatmadığınız tarifleri deneyin. Hatta her hafta dünya mutfağından farklı bir tarif deneyerek sınırlarınızı aşabilirsiniz.

Kaynak : Linkedin, Tomorrow Page

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar