Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Başarı Öyküleri
  3. Beyazıt ÖZTÜRK yokluklarla geçen öğrencilik günlerini anlattı!

Beyazıt ÖZTÜRK yokluklarla geçen öğrencilik günlerini anlattı!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 3 dk okuma süresi
39 2

Beyazıt Öztürk, Üniversite Medya programında Görkem İldaş’a öğrenciliğine dair samimi açıklamalarda bulundu. Öztürk, “Bazen Eskişehir’e geri dönsem mi diyorum, öyle güzel bir şehir oldu ki… Bir gün gelecek herkes Eskişehir’e gitmek isteyecek” diyerek Eskişehir’e olan bağlılığını gösterdi. Üniversite de sosyal bir faaliyet olarak başladığı radyoculuk kariyerini, televizyon ekranlarına taşıyarak milyonların sevgisini toplayan sanatçı; geldiği noktada Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin payının büyük olduğunu şu sözlerle ifade etti; “Benim bu gün cebimde olan ve yediğim yüzde seksen ekmek Eskişehir Anadolu Üniversitesi sayesinde, yüzde yirmisi de Ankara Yenimahalle’den, çocukluğumdandır.”

Sanatçı, Eskişehir’in sadece okul anlamında değil; bekar evi, arkadaşlık ilişkilerinde, bankamatik kuyruğunda bekleyip parayı görememek, Cennet Pide’ye borç takmak gibi her anlamda hayatıma büyük katkısı olmuştur.” dedi. Sanatçı okulda katıldığı tüm etkinler sayesinde “Heykel ya da seramik yapmak için girdiğim yerden daha fazla çenemle bir şeyler yaparak çıktım” diye dile getirdi.

beyazit öztürkKirasını ödeyemediğimiz için evdeki eşyaları gece kaçırır gibi taşıdığımızı hatırlıyorum.

Üniversite Medya programı için öğrencilik yıllarını anlatan Beyazıt Öztürk; “bekar evinde Tito lakaplı bir arkadaşım, bir de sokak köpeğimiz vardı. Hatırlıyorum da, sabah evden çıkarken köpeğimize kuru ekmekler bırakır, aksam döndüğümüzde de yiyecek bir şeyler bulamayınca, hepsini yemediyse biz yiyelim diye köpeğimizin kabına bakardık. Kirasını ödeyemediğimiz için evdeki eşyaları gece kaçırır gibi taşıdığımızı hatırlıyorum.

Radyo işi olmasaydı ben 25 yaşımda içime kapanırdım

Özel radyoya girmek benim için hayaldi. Yapacağımız varmış, olacağı varmış, anlatacağımız varmış ve insanların dinleyeceği varmış ki iş buraya kadar geldi. Ama bu benim hayalim miydi, değildi. Yapabileceğime güveniyor muydum? Güvenmiyordum, Biri bana deseydi inanır mıydım? İnanmazdım. Benim içimde bir motor çalışıyormuş, o çalıştı ve buraya kadar geldi. Bu motor açılmamış olsaydı, ben büyük ihtimalle Çanakkale Seramik’te ya da Kütahya Porselen’de kalıpçıydım. Radyo işi olmasaydı ben 25 yaşımda içime kapanırdım.”

Öğrencilere kültürel etkinliklere katılmak gerekir mesajını veren Öztürk’e Beyaz Show bir kültürel etkinlik midir diye sorduk. Beyaz Show için “yoga” diyebiliriz ama programın da çok boş geçmediği, isteyenlerin çıkarımlar yapabileceği söyledi.

Kaynak: Skytürk / 19/10/2008 tarihli Üniversite Medya Programı

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar