Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Dışı temiz, içi pis!

Dışı temiz, içi pis!

Bu haftasonunu bir sorgulama ile geçirelim istiyorum. Hatta yine yorumlarınızla ortak olursanız daha güzel olacaktır. Etrafımızda -mutlaka- görüyor\rastlıyoruzdur. Üzerine bir maske takınan, olduğu gibi davranmayan, içindekini keşfettiğimiz ya da keşfetmediğimiz ama aslında n’olduğunu\n’apmaya çalıştığını bildiğimiz insanlara… Özdemir ASAF’ın 3 mısralık dizesi aklıma getirdi bu satırları! Var mıdır etrafımızda böyleleri? VE sizce şiirdeki gibi kirli eller mi daha temizdir? Temiz elli kirli gönüller mi? Ne dersiniz

Kirli eller daha temiz.
Temiz elli kirli gönüllerden.
Ne dersiniz?

Özdemir ASAF

Yazan : Özgür ŞAHİN / kendinigelistir.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

5 yorum

  1. Eğer ki öngörüleriniz kuvvetli ise, insanları tanıyorsanız -ki biz buna halk arasında insan sarrafı olmak diyoruz- böyle insanları ilk bir kaç dakika içersinde teşhis edebilmeniz mümkündür. bazı insanlarda, karşısındakini aptal yerine koymak bir yaşam tarzı olmuş ne yazık ki. sizden bir çıkarı olduğunu biliyorsunuz, davranışlarının nedeninin de bu olduğunun farkındasınız, fakat o hala sizin bunu farketmediğinizi düşünüp devam ediyor davranışlarına… bu bir örnek, çoğaltılabilir tabi. bu size mal satmak isteyen bir satıcı da olabilir, yalnızca işi düştüğü zaman gülümseyerek kapınızı çalan bir arkadaşınız da, önemli olan gerekli yerde ve durumda hayır diyebilmektir bence… iyi haftasonları dilerim.

  2. Tuhaf olan, hemen hemen herkesin maskelerden yakınması, maske takanların bile.acı olan, maskelerin gün geçtikçe artması.kolay olan maskelerin birbirine benzerliği.zor olan maskesizlik,doğru olan da…

  3. Bana kalırsa pis her yerde pistir tabi .yanlız şu var ki temiz olan bi şeyi pis görmekse pisliğin ileri btunda bişiydir . hani derler ya nasıl bakarsan öle görürüsün nasıl görmek istersen öle bakarsın diye.

  4. Sadece dışta görünen kabuğa önem verenler topluluğu olduğumuz için ne önemi var gerçek duru ve temiz olanın. öyle değil mi!!

  5. arkadaslar her insanın içinde bi şeytan vardır yani dmeem o ki en saf en temiz görünen insan da kötülük yapar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.