Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Doğru erkek kimdir?

Doğru erkek kimdir?

“Yanlış erkeği yazdın, hani doğru erkek Ayşee” dediniz, o zaman şimdi sıra doğru erkekte! Bakalım doğru(!) erkek kimmiş! Buyursunlar efendim:

* Maydanozun da sapı var demeyin. Doğru erkek, karısı, sevgilisi, takıntısı, çıkıntısı olmayan erkektir. Bunu belleyin!

* Size bakarken gözleri ışıl ışıl parlayan, başka kadınları görmeyen erkektir.
* Sizi 5 dak. görebilmek için bütün planlarından vazgeçen, diyelim, tuttuğu takımın maçını izlememeyi göze alabilen erkektir. (Çok şey mi istedik acaba!)

SARILAN ERKEKTİR
* Sabahları uyanır uyanmaz sesinizi duymak isteyen ya da, hadi modernleşelim, ’Günaydın canım’ SMS’i çeken erkektir.
* Sizi sadece akşam yemeğine değil, öğlen yemeğine ve sabah kahvaltısına da davet eden erkektir.
* İlk günlerde yanınızda elini kolunu nereye koyacağını şaşıran erkektir. (Fazla da şaşırmasınlar bu sefer de soğuruz haa!)
* Günlerce hiç sıkılmadan baş başa vakit geçirebildiğiniz erkektir.
* Mutlu olması için sizin yanında olması yeten erkektir.
* Aynı çatı altında ayrı ayrı işlerle uğraşırken varlığının içinizi ısıttığı erkektir.
* Elbisenizi, güzelliğinizi, işinizi kıskanmayan ve iltifatta kusur etmeyen erkektir.
* Sırf siz seviyorsunuz diye romantik komedi filmleri izleyebilen erkektir.
* Daha ilk randevuda sizi yatağa atmaya çalışmayan erkektir.
* Ailenizle ve arkadaşlarınızla anlaşan, onlara kendini sevdirmeye çalışan erkektir.
* Tabii ki doğru erkek kimdir? Size sarılarak uyuyan erkektir. Sarılmayanlar, çıkın dışarı!
* En kötü göründüğünüzü düşündüğünüz günde bile size güzel sözler söyleyen erkektir.
* Kendinizi dünyanın en güzel, en akıllı, en başarılı kadını hissetmenizi sağlayan erkektir.

TERK ETTİĞİNİZ ERKEKTİR
* Kahveyi nasıl içtiğiniz, hangi içkiyi sevdiğiniz, ya da diyelim vejetaryen olduğunuz gibi detayları atlamayan erkektir!
* Onsuz her şeyin yarım kaldığını hissetmeye başladığınız erkektir.
* Birbirinize ’balım, peteğim, lokumum, nar tanem’ kıvamında isimler taktığınız erkektir. Tamam, kulağa komik geliyor ama bu da bir sahiplenme biçimi.
* Maalesef terk ettiğiniz erkektir! (Kadın milletine akıl sır ermiyor değil mi? Güzeeeelll!)
* Sizi dinlerken gözünü televizyona dikmeyen erkektir.
* Yokluğunda tişörtünü giyip, kokusunu içinize çeke çeke uyuduğunuz erkektir.
* El ele yürümekten çekinmeyen erkektir!

PARASINI KAZANANDIR
* Arkadaşlarının yanında size prensesler gibi davranan erkektir.
* Evlilikten korkmayan erkektir.
* Kendi parasını kazanan erkektir.
* Başarılarınızı destekleyen erkektir!
* Ortadan kaybolmayan erkektir.
* Arkadaşlarınızın bayıldığı erkektir. (Eee aşk iki kişiyle olmaz, üçüncü, dördüncü kişiler gerekir değil mi?)
* Gece evdeyken saatlerini internetin başında geçirmeyen erkektir.
* Annesini seven ama annesinin eteğinden ayrılmayı becermiş erkektir.
Yazan : Ayşe Özyılmazel
Kaynak : Sabah

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

25 yorum

 1. Bu çok dogru erkek olmuş ama sanki bir kadın için çok dogru erkek olmuş.

  Hümanistliğin nirvanası burası olsa gerek :) İşin kötü tarafı ne biliyormusunuz ben burada yazılanlara göre en yanlış erkeklerin basında geliyorum.

  Ve daha da kötüsü türkiyede benden çok

  • Bir bayan olarak söylüyorum,Hayal ürünü erkek modeli.Erkeklerde bir insan.Bu kadar da yüklenilmez.Bence her iki cinste insani özelliklerin en güzeli taşımaya gayret etsin yeter

   • Zakimi,

    Kesinlikle haklısınız.
    Aslında erkek/kadın derken bile ayrışmaya başlıyoruz.
    Bir tarafa pozitif ayrımcılık adı altında bir şey yapmaya gayret göstermek bile aslında ayrışma ancak ülkenin gerçekleri bu maalesef. Tüm bunların içinde kadınımıza hak ettiği değeri verebilmek, kadınların da hak ettiklerini yaşamasını istemek en doğru olanı sanırım.

 2. çok güzel bir yazı teşekkürler.malesef bu özelliklere uyan erkek yer almadı hiç hayatımda.o zaman neden gidenin arkasından üzülüyorum ki? :))

 3. erkekler için söylüyorum, kusura bakmayın ama ben bu yazanların %90 nını kendimce kabul ediyorum. ve nihal arkadaşım çok doğru söylüyorsun gidene asla üzülme. canadan erçetinin meğer şarkısı var. o şarkıda da deiği gibi :)

 4. ewwet gerçektende doğru erkek bunu tanımlardan ibaret veee bende böyle birine aşığım,doğru erkekle birlikteyim darısı böyle birini bekleyenlerin başına

 5. SMS çekilmez, gönderilir. Bir yazar böyle bir hataya düşmemeli!!! Yazar dediğin, Türkçe’yi en doğru kullanan kişilerdendir. Sizin Türkçe dersi almanız gerekiyor. Belki kötü eleştiri yaptım ama bir yazar böyle basit hatalar yapıyorsa, vay Türkçe’mizin haline…
  Ayrıca “SMS” yerine “Kısa mesaj” denmeliydi. Ama Türkçe’yi katletmeyi seviyorsunuz herhalde.

  Bazı sıralanılanlar doğru ama biraz abartılmış. Doğru erkek, köle, aptal erkek, kendisinden çok karşısındakine değer veren erkek… Arada mesafe olmalıdır her zaman. İki taraf da daima birbirine saygılı olmalıdır. Erkek, kadının her istediğini yapıyorsa, onu mutlu etmek için her şeyi yapıyorsa buna doğru erkek denmez, denemez. Eğer kadın için her istenilen yapılırsa bu kadın şımarır ve erkeği terk eder. Bu da bir gerçek ve büyük bir olasılık. Buna da doğru erkek denmez.

  Sevgi, saygı, dürüstlük, sadakat, dinlemek, anlayışlı olmak… Bu en önemli unsurlardan bahsetmemişsiniz. Bu denli hatalı yazı yazan kişiye yazar demek, yazarlığa saygısızlık olur. Yazık…
  Bu arada ben Türkçe öğretmeni de değilim. Bütün dersleri İngilizce olan bir öğrenciyim sadece! Ama kendi diline önem veren bir öğrenci!

 6. inanmıyorum ben bunlara
  herkeze sevdiği doğru gelir.. tabi ilk zamanlar.. sonra herşey deişiyor.. senin için maçını bırakıp gelır 3 ay sonra ya onunla gidersn maç izlemeye yada o arkları ile gider.
  aslında süper bi laf var;
  Aşk karşısındakini Bulunmaz Hint kumaşı Sanmakla
  aslında Hıyarın Tekı olduğunu Sanmak arasında geçen süreçtir..

 7. çok şanslıyım çok.benim sevgilim bunların hepsini hatta dahada fazlasını zaten yapıyor.incirimi gerçekten çok seviyorum..

 8. ciddi olarak feminizm yapılmıış.ne yani herşey kadının isteğine göre mi olacak.genellikle tüm sorumluluğu üstüne alan elini taşın altına koyan erkektir.kadınların bu tür romantizm veya işte ne bileyim bu tür şeylerle kendinlerini herşeyin doğma sebebi olarak görmek isrtemeleri yanlış bişey.aslında tartışılması gereken nasıl bir erkek değil nasıl bir kadındır.iyi kadın ufak tefek ayrıntıya takılmayan erkeğine sahip çıkan ona destek olan morali bozuk olduğunda sesinden bile anlayıp ona çeşitli şeylerle moralinin düzelmesi için çalışan kadındır.iyi kadın AT GÖZLÜĞÜ takıp herşeyi kendi penceresinden görmeye çalışmaktan uzak duran kadındır.(ama nerde)

 9. öylemi volkancım..akşam eve geldiğinde sorarım ben sana..bu arada arkadaşlar volkan benim eşim :)

 10. bu bahsetiğniz özeliklere sahip erkeklerin %50 olduğunu düşünürsek geriye kalan erkekler eş cinsel olmak için yarışırlar

 11. Dogru erkekten daha cok aşık erkek tanımlanmıs burda.Bende bu devreyi atlattim .peki aşk bitince ne olucak?.Dogru kadını merak ediyorum bilen varsa?

 12. gerçektende çok harika ellerinize sağlık çok güzel bir yazı tam aşkımı anlarıyor onu çok seviyorum.. ayrıca bir etkekte olması gerekenler bence böyle olmalı..

 13. bencede güzel yazı. güzel bir şekilde anlatmış erkeği.(tabi böleleri varsa:D

 14. bence bu yazılanları hepsi gerçek dışı.nerde böyle erkekler ayrıca bukadar da benim dediğim her şeyi yapmasını beklemem ve istemem.kişiye göre doğru erkek ve doğru kadın vardır. daha da doğrusu doğru insan vardır.önemli olan karşılıklı anlayıştır.birinin konuştuğu yerde diğeri dinlemeyi bilirse ve anlamaya çalışırsa işte burda doğru birliktelik vardır.önemli olan empati kurup kendini karşıdakinin yerine koymandır. nekadar saçmaladım dimi

 15. İlk başlarken tüm erkekler böyle zaten. Yeniye duyulan heyecan. Önemli olan bunu yıllarca devam ettirmesi… Eminim ki ilerleyen zamanlarda bunların hiç birini yapmaz. Bu anlatılanlar aslında biraz da filmlerde olan türden :)) Çok fazla da inan mamak lazım. Bu yüzden çoğu insan hayatının aşkını beklemekten yaşlanıp gidiyor. Bayanları kandırmayalım :)))

 16. bencede çok ama çok güzel bir yazı ama malesef böyle insanlar bize rast gelmiyorr..

 17. ben inanıyorum ki böyle erkekler vardır illahi ki.malesef biz kızlar erkeklerde hep mükemmellik isteriz peki bizler cok mu mükemmeliz??:)bunlar cok derin mevzular ve kişiye göre degisen konular o yüzden en iisi hayatı doya doya yasamak.) unutmayalım ki her insan kendisine aşıktır..!

 18. bir kadın olarak doğru erkek diye bir kalıp olduğuna inanmıyorum.herkesin doğruları farklıdır.kimi kadın nefret eder kıskançlıktan kimi de kıskanmıyor diye üzülür mesela.böyle reçete gibi erkek ya da kadın tarifleri insanların kafasını karıştıran saçmalıklardır sadece.o yüzden doğru erkeğim nasıl olmalı diye düşünmektense birlikte olduğum erkeğe odaklanıp onu tanımaya çalışmayı ve mutluysam sürdürmeyi değilsem yeni ilişkilere yelken açıp mutluluğu bulana dek denemeyi dğru buluyorum.çünkü insan kendini neyin ya da kimin mutlu edeceğini kendisi bile bilemez bence.kadınlar size sesleniyorum:onun için bırakın bu boş işleri de hayatı doya doya yaşamaya bakın.bunca yıldır bulunamamış ayrıca bulunması gerekli olmayan sorularla uğraşıp gününüzü zehretmeyin.yalnızsın ya da biriylesin ne farkeder?ak hayatın içine yaşa gitsin.bu hayat kaç gün ki?doğu erkek mi yanlış erkek mi:)) ne soruyorsun gerizekalı!yaşa gitsin bunu kim bilebilir ki?ayşe özyılmazel mi:))o kim ki??haa şu okan bayülgen’den ayrılıp her yerde salya sümük ağlayan kadın!!demek ki pek de gücvenilir bir referans değil ha!uyan kendine,zekana güven.kendin için doğruyu bulabilecek zekada olmalısın.hadi çık dışarı şimdimuhtemelen bunları okuya okuya beynin sulanmıştır.

 19. özetle doğru erkek yoktur:)

 20. Yazının başlığından da gördüğümüz üzere erkek-kadın ilişkilerine nedense kadın gözüyle bakılıyor. İlişkiye bakıyoruz kadın eleştirici rolünde. olumlu veya olumsuz. İlişkinin geleceğini o tayin ediyor genelde.

  Erkekten beklenilen ise daha fazla.kadınına sahip çıkma, gururunu okşama kaprislerini çekme tartışmalarda alttan alma vs.kısaca daha fazla fedakarlık.peki bunları niye erkek açısından düşünmüyoruz yada geri planda kalıyor.

  Evlenince erkek niye değişiyorun cevabı bu sanurım taşın altına elini koyma sırası kadına geliyor. Bunu başarırlarsa ilişki gelişerek ilerler değilse sonuç malum…

 21. Doğru ya da yanlış kişi değişken kavramlardır.bu tür şeyleri belirli kritelerle sığdırmak oldukça yanlış.önemli olan aynı frekansta olabilmektir,hem karşıdakinin güvenini kazanmak,hem de karşıdakine güvenmektir.hangi durum olursa olsun sevdiğim dediğin kişinin yanında olmaktır,benimsemektir ve benimsenmektir.bayan ya da erekek farketmez,aslında herkesin ihtiyacı olan aynı şey aslında.ne mutlu sağlam ilişki kurabilenlere…

 22. Yaw onları yaptığımızda da bundan sonra hep aynısını bekliyor.

 23. yazılanlara bakıyom üzülüyorum. neyin peşindesiniz?? size göre iyiyi bulmaya mı? hatanız; duyguları günden güne degişen insan da iyiyi nasıl yakalayacaksınız? bunun iiçn ilk aşklarınızı ne olursa olsun sakın terketmeyin derim.. çünkü sevgi de bize nefes sayımız gibi limitli verildiğine inandığım bir emanet.. onu çar çur etmemenizi tavsiye ediyorum.. sevginizi bir kişi için saklayın ve onada her türlü derin sevginizle bağlanın. ama burada olmazsa olmaz; karşınızdakinin de ilk sevdiği sizin olmanız gerekir.yoksa boşuna çabanız olacaktır.. bu arada mutluluğu başkasında arıyosanız maalesef sizin bi doktora başvurmanızı tavsiye ederim. iyi geceler iyi şanslar…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.