Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. E-Ticaret Sitesi Kurma Stratejileri
Genel

E-Ticaret Sitesi Kurma Stratejileri

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 4 dk okuma süresi
16 0
E-Ticaret Sitesi Stratejileri

Gün geçtikçe insanlar arasında daha da popüler hale gelmesini avantaja çevirmek istiyorsanız hemen e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Bunun için ilk olarak e-ticaret sitesi kurmak için gerekenler hakkında fikir edinebilirsiniz. Her bir özelliği eksiksiz şekilde uyguladığınızda online mağaza kullanmanın getirdiği avantajlara sahip olabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak
E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret sitesi fiyatları ve özeliklerini araştırmadan önce bu ticaret türünün getirilerine hakim olmalısınız. Kuracağınız site ile 7 gün 24 saat boyunca satış yapabilir, düşük bütçe ile kurulum yapabilir, internet üzerinden geniş kitlelere ulaşabilir, istediğiniz kadar ürün satışa çıkarabilir ve belli bir konum sınırlaması olmadan hizmet verebilirsiniz. Bu avantajları elde edebilmek için eğer paketlerden yararlanmayacaksanız bazı özellikleri sağlıyor olmanız gerekecektir. Bunlar arasında yasal bir şirket kurmak, kullanışlı ve işlevsel tasarım, hizmet ve ürün çeşitliliği, taksitli alışveriş imkanı ve ekonomik banka ücretleri gibi özellikler yer almalıdır. Bu özelliklerin hepsini en uygun seçeneklerle belirlemeniz gerekecektir. Eğer bunlarla uğraşmak size zahmetli ve maliyetli geliyorsa hazır e-ticaret sitesi paketleri kullanabilirsiniz.

E Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?
E Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-ticaret sitesi nasıl yapılır ya da e-ticaret sitesi nasıl kurulur diye merak ediyorsanız başlangıç aşamasında hakim olmanız gereken çok sayıda detay olduğunu göreceksiniz. Kurulumu tamamlayabilmeniz için vergi mükellefi olacağınız bir firmanızın olması gerekmektedir. Bu aşamada genellikle kurulumunun daha hızlı olması sebebiyle şahıs şirketi kurulmaktadır.

Site kurarken hizmet ve ürün çeşitliliğini belirtmeli, ürün teslimatlarını sorunsuz ve en ekonomik şekilde yapabilmek adına bir kargo firması ile anlaşma yapmalısınız. Bu aşamaya gelmeden önce kullanıcılarınıza sunacağınız ödeme yöntemlerini belirlemelisiniz. Seçeneklerin fazla olması her zaman müşterilerinizin beğenisini kazanacaktır. Bunu sağladıktan sonra ihtiyaçlarınıza yanıt verebilen güvenilir bir e-ticaret altyapısına ihtiyacınız olacaktır. Bu aşamada çoğunlukla hazır e-ticaret altyapısı kullanımı tavsiye edilmektedir. Bu gibi özelliklerin hepsini bir arada bulmak istediğinizde doğrudan e-ticaret sitesi yazılımı ve çok daha fazlasını içeren paketleri kullanabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Stratejileri
E-Ticaret Sitesi Stratejileri

E-Ticaret Paketleri ile Site Kurmak

Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak çoğu kullanıcıya cazip gelmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken kredi kartı bilgisi girmeden ya da ödeme yapmadan telefon numaranız, eposta adresiniz, isim bilgileriniz ile sisteme kayıt oluşturmaktır. Özellikle Kobisi tarafından hazırlanan e-ticaret web sitesi paketleri ile ihtiyacınız olan özelliklere en uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz.  Siteye özel indirimli fiyatlardan sunulan paketlerin içerisinde kapıda ödeme imkanı, sosyal medya entegrasyonu, online ve telefon desteği, sanal pos kullanımı, sergilenebilir ürün, alternatif ödeme sistemleri, sınırsız web alanı ve daha pek çok özellik yer almaktadır. Kullanacağınız hazır e-ticaret sitesi ücretsiz olduğunda özellik sayısı daha sınırlı iken ücretli paketlerde farklı özellikler bir arada bulunmaktadır.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar