Anasayfa / İnsan İlişkileri / Kadın, erkeği üç dakikada çözüyor

Kadın, erkeği üç dakikada çözüyor

Bir kadının, karşısındaki erkeğin ’hayatının erkeği’ olup olmadığına karar vermesi için üç dakika yetiyor. İngiltere’de yapılan araştırmaya göre kadınlar, tanıştıkları erkeğin notunu ilk üç dakikada içinde veriyor. Üstelik bu not bir daha asla değişmiyor… İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre kadınlar bir erkeği gördüğü ilk üç dakika içinde “hayatının erkeği olup olmadığına” karar veriyor.

“Instinct” (İçgüdü) adlı kitap için 3 bin kişi üzerinde yürütülen araştırma, kadınların, erkeklerin bakışlarına, fiziksel görünümüne ve giyimine bakarak üç dakika içinde not verdiğini ve bu konudaki içgüdülerine de güvendiklerini gösterdi.

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 88’i, bir erkek hakkında edindikleri ilk izlenimlerinin değişmediğini ifade etti. Araştırmada aynı zamanda, kadınların, ukala erkekleri de ilk üç dakika içinde eledikleri de belirlendi.

Kaynak : Milliyet Gazetesi

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

6 yorum

  1. Bayanların hislerinin kuvvetli olmasından kaynaklanıyordur:)

  2. Acaba aynı süre erkeklerde ne kadar?:-)yani karşısındaki bayanın hayatının kadını olduğunu kaç dakikada ya da daha doğru bir ifadeyle kaç günde anlıyor?

  3. Iyide hayatının erkeği dediğn anda 1- 0 gol yemiş olmuyomusun??

  4. Gerçekten şaşırdım dogrusu ilginç :)

  5. güzel bir tespit:)

  6. Her önüne gelene özellikle bayanlara aklı sıra espri yapacağım diye söz ve davranışlarda bulunuyorsa bunuda saklamıyorsa çözülmeyecek birşey yoktur ve en azından dürüsttür. Ama ne işse ciddi ilişki düşündüğü kadına gelince kendisinin bu tutumlarını saf dışı bırakır. Oysa kişilikli bir kadında ciddi bir erkeğin istediği gibi toplumda ciddi erkekleri tercih eder.
    İstisnalar hariç hani erkek yapar erkektir kadın oturaklı olmalıdır anlayışı var ya…hazmeden kadın akıllıdır anlayışıyla eşdeğer tutulan bir bakış açısı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.