Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Nasıl oluyor da oluyor!

Nasıl oluyor da oluyor!

Gerçekten nasıl oluyor da mesela; msn’de görüntülü konuşmak ‘görüşmenin’, sms atmak ‘ilgi göstermenin’, Twitter veya Friendfeed’te yazmak ‘paylaşmanın’, Facebook’ta olmak da ‘var olmanın’ yeni adları oluyor? veya Albert Einstein’ın “Nasıl oluyor da kimse beni anlamıyor, ancak herkes çok seviyor?” lafı yerine, şunu kendimize sorarken bulabiliyoruz: “Nasıl oluyor da herkes artık beni anlıyor, fakat sadece seviyormuş gibi yapıyor?” Sosyal paylaşımların artmasıyla iyice su üzerine çıkan “kurgulanmış alt hayatlar”, bizim için yeni bir kişisel algı yönetim şekli mi?

Paylaşmak için yaşar olduk sanki! Ancak hangisi gerçek ‘ben’, karışmaya da başladı.

İşte bunların etrafında dönen bir sohbetimiz olacak 3 Kasım’daki Webrazzi Summit‘de. Konuklarım karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal.

Sohbetin adını ise tahmin ettiniz: Nasıl Oluyor da Oluyor…?

Penguen ve Komikaze‘deki çizimleriyle keyif alarak izlediğimiz Erdil Yaşaroğlu‘nun twitter‘daki takipçi sayısı 90 bin!

Geçmiş yıllarda Fikir Atölyesi için Arda’yla yaptığımız bir söyleşi olmuştu. Şimdilerde ise o, Webrazzi dışında, kurucusu olduğu Crenvo‘da yönetim, strateji ve pazarlama danışmanlığı yapıyor.

Şimdi gelin bir oyun daha oynayalım :)

2006 yılındaki bir pazarlama zirvesinde yaptığımız gibi, soruları yine siz sorun!

O zirveki bir panelde yer alan marka sahipleri için “Var mı Sorusu Olan” demiş ve sizin yorumlara yazdığınız soruları sahnede sormuştum. Süre sıkıntısından cevap alamadıklarımızı ise daha sonra panelistlerden yazılı olarak istemiş ve “Cevaplar Gelmeye Başladı” yazımızda paylaşmıştık.

Şimdi de, Erdil Yaşaroğlu ve Arda Kutsal’a “sosyal medya ve yaşamlara etkisi” üzerine soracağınız soruları, 3 Kasım Çarşamba günü sahnede sizin adınızı vererek soracağım.

Zaman kısıtıyla soramadıklarımız olursa da, daha sonra Erdil ve Arda’dan cevapları yazılı göndermelerini rica edeceğiz.

Sorularınızı bu yazının yorumlarına (ve mümkünse gerçek isim ve soyadınızla) yazarak sorabilirsiniz.

———–

Bu arada son bir notu daha size iletmek isterim:

Webrazzi Summit için biletler şimdiden tükenmiş! Ancak Fikir Atölyesi’nin Facebook sayfasında 31 Ekim saat 23:00′e kadar süren ufak bir oyunumuz daha var. Orada en fazla oyu alacak 10 kişi Summit’e ücretsiz katılabilecek.

Geç kaldım demeyin! Sosyal Medya’nın gücüyle(!) dün katılıp, bir günde bile ilk 10′a girmek mümkün olabiliyor :)

Güncelleme: 31 Ekim 2010, saat 23:00 itibariyle oyunumuz sonlandı ve ilk 10 kişi belli oldu. Detaylar için şuraya bakabilirsiniz: Webrazzi Davet.

Bu da Erdil’in etkinlik çizdiği karikatür:

erdil yasaroğlu

Yazan : Tunç KILINÇ / Fikir Atölyesi

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.