Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

 1. Anasayfa
 2. Motive Olmak
 3. Önce yürekten iste, sonra sahip ol!

Önce yürekten iste, sonra sahip ol!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 5 dk okuma süresi
102 0
alaaddin-lambasi-yurekten-istemek

Doğru istemenin yöntemleri basit aslında fakat işe nereden başlayacağımızı bilmiyoruz ve asıl sorun da işte buradan kaynaklanıyor! Bu yazıda sizinle, isteklerimizin gerçekleşmesine yönelik uyguladığım ve işe yaradığını her zaman gördüğüm yöntemleri paylaşacağım. Çocukken, çocukluğun vermiş olduğu masumluk, naiflikle ve bize anlatılan masallarla, hikayelerle ve oynadığımız oyunlarla, hayatı genelde tılsımlı, sihirli, renkli ve eğlenceli bir yer olarak algıladık. Büyüdükçe ise öğrenilmiş korku kalıplarından, olumsuz örneklerden, yaşadığımız deneyimlerden ve bunların neticesinde bilinçaltımıza attığımız olumsuz inanç kalıplarından, hayatın aslında pekte renkli, sihirli, tılsımlı bir yer olmadığını öğrenmiş olduk.

Bu süreçte de hayat koşturmacası içerisinde bir yol tutturduk ve orada rutin bir düzende yaşamaya başladık. Bende bu rutin düzenin içinde yasarken, yıllar önce okuduğum bir kişisel gelişim kitabında bu durumun aslında değiştirilebileceğini ve hayatımızda nelerin var olmasını istiyorsak hepsinin bir bir gerçekleşebileceği yazıyordu. Önce bu durum çok hoşuma gitti, acaba doğru mu dedim, fakat sonra düşündüm ve mantığım pek almadı ve olur mu canım böyle şey, daha neler diyerek, kitabı bir kenara attım. Derken yıllar içinde karşıma bununla ilgili, sanki mesaj niteliğinde sözler, yaşanmış hikayeler ve de kitaplar çıkmaya başlayıp durunca, tamam bir deniyim bari, ne kaybederim ki canım diyerek, size aşağıda yazdığım yöntemleri kullanarak ilk dileğimi evrene fısıldadım. Ve çok kısa bir zaman içinde gördüm ki, olumlu anlamda ne dilersem dileyim, bir bir gerçekleşiyor ve ben inanamıyor ve her seferinde yeni öğrenen bir çocuk edasında dileklerde bulunup, duruyordum. Sanki Alahaddin’in bir sihirli lambası vardı ve ben lambanın cininden sadece üç taneyle de sınırlı değil, sonsuz şekilde dilekte bulunabileceğimi fark etmiş gibiydim. Önce çok şaşırdım, yok yahu tesadüftür dedim fakat zaman ilerledikçe bunların gerçekleştiğini fark etmek, beni acayip derecede mutlu etti ve hala daha mutlu etmeye devam ediyor.

alaaddin-lambasi-yurekten-istemek

Bu büyülü durumu yaşarken, aklıma birden büyüklerimizin de dediği şu güzel cümle geldi “bir şeyi kırk kere söylersen, o istek gerçek olur” lafını büyüklerimiz dahi tasdikliyorken, biz niye uygulamaya geçmeyelim dedim, değil mi? :)

Tüm isteklerimin gerçekleşmesi neticesinde hayat bana yeniden küçüklüğümdeki gibi masalsı, büyülü, sihirli ve de tılsımlı görünmeye başladı. Ve böylece çocukken ki ruhumu, inancımı, neşemi tekrardan yakaladığımı hissediyorum. Ve son olarak, Allah’ımdan sizin içinde bir istekte bulunup, bir an önce sizin de bunu deneyimlemenizi ve tüm isteklerinizin tek tek gerçekleşmesini diliyorum. Bugüne kadar yüce Allah’ım tüm bu güzel isteklerimi hayrıma olacak şekilde gerçekleştirdiği için, ona sonsuz teşekkür ve şükürler ediyorum! :)

Doğru İstemenin Yöntemleri

 • İsteğinizin ne olduğunu net bir şekilde belirleyin.
 • İstekte bulunurken, isteğim benim, evrenin ve herkesin hayrına olacak şekilde olsun deyin. Sonuçta hayırda, şerde Rabbimizden!
 • İstekte bulunurken içinizde hiçbir korku ve endişe taşımayın!
 • İsteyiniz yüreğinizden çıksın yani isteğinize yoğunlaşarak, inanarak isteyin ve olacağına güvenin!
 • İsteğinizin gerçekleşip, gerçekleşmeyeceği hakkında hiçbir şüphe duymayın!
 • İsteğinizi belirttikten sonra, akışta olun yani teslimiyet duygusu içerisine girin.
 • Dileğinizden sonra beklentiye girmeyin! Beklentiye girmek bazı olumsuz düşünceler üretmenize neden olabilir. Bu da, isteği bloke edebilir ya da gerçekleşme sürecini uzatabilir.
 • Şükretmenin enerjisi çok güçlüdür. Bu sebeple, isteğiniz gerçekleşmişçesine şükretmek ve gerçekleşmiş gibi davranmakta, isteğinizin olması açısından büyük bir çekim gücü yaratır.
 • Son olarak, isteklerinizi yazmak ve de resimlerle desteklemekte, gerçekleşmesi açısından isteğinizi fiziksel bir boyuta taşır.

Tüm hayırlı, güzel isteklerinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

Teşekkürler.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum :)

Yazan : Aybike Ataca

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar