Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Daha fazlası ol / eğitim programları başlıyor

Daha fazlası ol / eğitim programları başlıyor

Bugünün ve geleceğin lider ve yöneticilerinin kariyer yolculuklarının her aşamasının başarı öyküleriyle dolu olmasını sağlamak ve rakipleri karşısında rekabet avantajı kazandırmak vizyonuyla 2010 yılında kuruldu. Sıradışı Akademi farkındalık ve yetkinlik kazandıran, sertifika programları, zirveler, koçluk, danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar “Kaliteli Eğitmen – Kaliteli Eğitim” felsefesiyle hareket eden Sıradışı Akademi farklı illerde çözüm ortakları ile de eğitimlerini gerçekleştirmektedir.

“BE MORE / DAHA FAZASI OL!” EĞİTİM PROGRAMI İÇERİĞİ

Etkili ve güzel konuşma teknikleri, İkna teknikleri, beden dili, profesyonel sunum teknikleri, NLP, duygusal zeka, sıradışı liderlik gibi önemli konularla ilgili değerli bilgileri keşfedeceksiniz.

Profesyonel eğitmenlerden almış olduğunuz bu eğitimler, farklı, eğitici, eğlenceli ve fırsatlarla dolu bir deneyim yaşatacak. Bu önemli eğitim programına katılın ve edineceğiniz anahtar bilgilerle DAHA FAZLASI OLun.

Eğitmenler:

İsmet TOPALOĞLU

Prof.Dr.Turgay BİÇER

BU EĞİTİMLERİ NEDEN ALMALIYIM?

Bilindiği üzere dil, insanın beyanıdır.
Konuşarak yönetiyor ya da yönetiliyoruz.
Savaşları; konuşmayı ve ikna etmeyi beceremeyen liderler başlatıyor, konuşma ve ikna yetenekleri yüksek olan liderler ve arabulucular vasıtası ile de barışları yaşıyoruz. Konuşmalarımızla evlenip yuva kuruyor ama ağzımızdan çıkanlara dikkat etmeyip düşünmeden konuşup yuvalar yıkabiliyoruz.

Kurum içi iletişimlerde konuşarak saygınlığı sağlamakta zorluk çekenler, saygınlığı ıskalayarak, tek alternatif olan otoriteyi kurmaya çalışırlar.Otorite; bireysel başarıyı, saygınlık ise toplam başarıyı sağlar. Ekip olabilmenin ön koşulu, birbirini anlayan ve anlatabilen vasıflara sahip olabilmektir.

Çünkü; Dünya’da öğrenilmesi gereken ilk dil, tatlı dildir…

Dünya’nın neresinde yaşarsa yaşasın yada hangi milliyete ve mezhebe mensup olursa olsun, insan da kullanım biçimine göre 4 türlü ses vardır. Diyafram, Göğüs, Gırtlak ve Kafa sesleri. İşte bu sesler doğru zamanda doğru yerde kullanılırsa bir anlam ifade eder. Diyafram sesleri ikna ve sitem, göğüs sesleri iddia ve kararlılk, gırtlak sesleri küçümseme ve ısrar, kafa sesleri de telaş ve abartıyı yansıtır.

Eğitim verilen gruplara; anlatımların ezbere yönelik değil, konuyu hayal edip tasarlanan hayali anlatmaya yönelik bir eğitim verilir. Rüyalarımızı kesintisiz ve teklemeden anlatabilmemizin sebebi de budur. Hayaller konuşturulursa senaryo kişiye ait olduğundan anlatım bozukluğu yaşanmaz.

daha fazlası ol

Katılımcılara metinler okutularak telaffuz yanlışlıkları, üst dudak tembelliği, isreksiz ve ruhu olmayan seslerin çıkarıldığı burun seslerinden uzaklaştırılır. Bir ürünü bir mamülü yada bir insanı iyi anlatabilmek için konuyu özneyi iyi bilmek gerekir. Satış ve pazarlama konusunda ki anlatım tekniklerinin ses ve konuşma davranışına yönelik tüm detayları tatbiki olarak uygulamalı öğretilir.

Beden dili, Dünya’da yalanı olmayan tek dildir.

Beden dili; konuşan vücutlarda anlatım estetiği, vurgu ve tonlama kolaylığı sağlar. Özellikle süratli konuşma biçimine alışık olanları bu yanlış alışkanlıktan beden dili kurtarır. Çünkü ellerini ve kollarını ağızları gibi süratli bir biçimde kullanmak mümkün değildir. Konuşma temposu beden dilinin temposuna uyum sağlamak zorunda kalır.

Harflerin ağızdan çıkış biçimleri öğretilir. Harfler ağızdan doğru çıkmazsa kelimeler ve cümlelerdeki bozuk sunumların önüne geçilemez. Şive ve aksan farklılıklarının sebebi fonetik alfabeyi bilmemekten kaynaklanır.

Toplum karşısına çıkıldığında yada zengin alımlı ve gösterişli bir müşteri ile yapılan diyaloglarda, akılda oluşturulan cümlelerin heyecandan kaybolup gitmesini engelleyen teknikler öğretilir. Ezbere konuşmanın yerini duygusal zeka aldığında anlatımda özgüven oluşturulur ve ikna yönelik anlatım teknikleri öğretilir.

Telefon konuşmalarında muhatabın yüzünü göremeyiz ve kendisini tanımayız. İşte burada ses renklerinin konuya ve muhataba uygun bir biçimde kullanımı; ikna, tersi de itirazı ve kişilik mücadelesini tetikler. Telefonla konuşmada; randevu alma, ikna etme, satış ve sunum yapmadaki kalıcı etkiler, ses renklerinin doğru kullanımı ve konuşmada davranış kalitesinin üst seviyede tutulması ile mümkündür.

Eğitimlerdeki öğrenme ve öğretme kalitesinin yüksekliği gurupların sayısı ile ters orantılıdır. Grup sayılarının az olması, kişilere verilecek bireysel eğitimin zamanını arttırdığından, kullanılan zamanın önemli bir bölümü, dinlemekten çok bireysel uygulamalara fırsat yaratır. Çünkü diksiyon eğitimi dinleyerek sadece hayranlık ama uygulamalı olarak ta kalıcı başarılar yaratır.

Tam günlük eğitimler sabah 10.00 da başlayıp bir saatlik ders süreleri ve 15 dakikalık molalarla oluşturulur. Öğlen yemek molası bir saattir. Öğle sonrası eğitim de akşam 17.00 ye kadar sürer. Bir günlük eğitimin toplam süresi yukarıda izah edildiği gibi 6 saattir. Eğitim bitiminde, katılımcılara katılım sertifikaları takdim edilir. Ayrıca tüm bireylerin eğitim esnasındaki performanslarının değerlendirilmesi algılama uygulamadaki davranış kaliteleri ile meslekleriyle örtüşen yetenek ve yaratıcılıkları ile ilgili sözlü ve yazılı değerlendirme raporu verilir.

Eğitimin toplam süresi 18 saattir. Eğitimin kalitesini düşürmemek amacı ile gruplar küçük tutulmaktadır.

Online Kayıt ve bilgi almak için:

Sıradışı Akademi
İsmet İnönü Caddesi no 58 kat 3 daire 10 Eskişehir
0222 221 29 45 / 0505 644 18 26
Web Adresi : http://www.siradisiakademi.com
Facebook Sayfası : http://www.facebook.com/siradisiakademi

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.