Anasayfa / Testlerimiz / Soyunma şekline göre kişilik analizi!

Soyunma şekline göre kişilik analizi!

ABD?li psikoterapi uzmanı ve yazar Dr. Jane Greer, “Birisinin giysilerini nasıl çıkardığı ve onlarla ne yaptığı da kişiliğini anlatır” tezini savunuyor.

Amerikalı psikoterapi uzmanı Dr. Jane Greer, soyunma biçimiyle insanın kişiliği arasında çok güçlü bir bağ bulunduğunu belirtti. Dr. Greer, insanların “altı ayrı biçimde” elbise çıkardıklarını belirterek şunları söyledi:

1- Dost Canlısı: Elbiseleriniz çıkarıp her yere atıyorsanız “dost canlısı” birisiniz. Başkaları sizin dağınık ve pasaklı olduğunuzu düşünebilir. Ama gerçekte, başkalarına fazla aldırmama yolunu tercih ediyorsunuz.

2- Güvenilir: Giysilerinizi çıkarıp hemen derli toplu olarak yerlerine koyuyorsunuz. Çıkardığınız her şeyin konacağı bir yer var. Bu tür insanlar, yaşamın sorunlarını çözmenin en iyi yolunun “hiç sorun yaratmamak” olduğunu düşünüyorlar. Güvenilir birisiniz ve çevreye dikkat vermeyi biliyorsunuz.

3- Derin Düşünen: Gömleğinizi çıkardınız ve bir süre yarı çıplak evde dolaşıyorsunuz. Pantolon çıkarmanız 10 ya da 15 dakika sonra geliyor. Zaman sizin için çok fazla önemli değil. Boş zamanları ve derin konuları düşünmeyi seviyorsunuz. Ama aceleye gelemiyorsunuz.

4- Tutkulu ve Neşeli: Giysilerinizi “süper bir hızla” çıkarıyorsunuz. Bu tür insanlar, genelde stresli oluyor. Ancak aynı kişiler tutkulu ve neşeli de olabiliyor.

5- Romantikler: Saatinizi, kolyenizi ve bileziğinizi her şeyden önce çıkarıyorsunuz. Duygu yüklüsünüz, romantiksiniz, düşüncelisiniz ve iyi arkadaşlıklar kurabiliyorsunuz.

6- Maceracılar: Elbise çıkarırken belli bir rutini izlemiyorsunuz. Ya da her gün farklı bir yöntemi denemekten hoşlanıyorsunuz. Bu kişiler “oldukça maceracı” ve risk alabiliyorlar. Sosyal ortamlara iyi uyum sağlıyorlar, farklı aktivitelerden zevk duyuyrolar.
Kaynak : Hürriyet

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

20 yorum

 1. soyunma sekillerinden bi kacı bana uyuyo ve aynen yazıkanlar bende mevcut .

 2. Güzel bi test doğru çıkıyor:)

 3. test kesinlikle doğru tebrik ederim.

 4. mutlaka yapılması gereken bi test

 5. güzel bir test bana aynen uyuyoo:))

 6. çok farklı bi test bana da bi kaçı uyuyo ama özellikle romantik daha çok uyuyor bu testi hazırlayanların ellerine sağlık

 7. bencede cok doğru bir tez geliştirmişler romantikler bölümü hariç hepsi bana uyuyor gercekten kendimi daha ii hissttim acıkcası insanın kendisini tanıması cok önemli hazırlayanlara saygılarımı sunuyorum mükemmel bir testti

 8. soyunma şekilleri eksik yaa etrafa atmamda dolabıma tıkarım acaba bunda ne oluyo?? (etraf dagınık olmasın annem kızar valla) :))

 9. güzel tam beni anlattı

 10. 5’i okurken ‘tamamdir’ dedim :)

  yaptigim ilk islerden biri takilarimi cikartmak…

  Romantiklerdenim ben :)

 11. Eeeeeeee hiç biri bana uymuyor:( Ben aşmışım canım..:)

 12. romantik ve güvenilirim be.takılarım herşeyden önce..

 13. AŞKTA YALAN DÜNYADA HAYATTA TEK GERCEK OLAN YALANIN TA KENDISI…HERKESE SAMİMİ VE İNANILIR BIR AŞK BULMASI DİLEĞİYLE SEVGİLER SAYGILAR…

 14. güzel bi test. paylaşım için tşk. bana güvenilir çıktı ve aynen öle.

 15. aslında değişk bişy ama beni aynen tarif etmişiniz size başarılar
  birde hikayecikler varya başarıyla ilgili
  işte onlardan daha çok istiommmmmmmmmmmmm

 16. kesinlikle bilimsel bir test. bana hepsi uydu. çevremdekilerde öle düşünüyo…:):):):)

 17. güvenin bana, güvenin.. kesinlikle doğru..

 18. Hehehe ben dost canlısıyım doğru walla:):)

 19. Takılarımdan ayrılmamın romantizimle bağlanması çok hoş…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.