Anasayfa / Başarı Öyküleri / Verebileceğinin en iyisini verebilen, alabileceğinin en iyisini alabilir!

Verebileceğinin en iyisini verebilen, alabileceğinin en iyisini alabilir!

Oprah Winfrey’in sevdiğim bir sözü var, şuan bunu söylemenin tam zamanı; “Başıma gelen her olayın sevgiyi, korkuya tercih etmem için bir fırsat olarak yaratıldığına inanıyorum…

Evet yanı başımdaki fazlasıyla güzel ve oldukça başarılı Gamze Alpar hakkında bir roman yazabilirim ancak ilk önce diğer yanımdaki yakışıklı gençten bahsetmek istiyorum zira Ayberk Aksu’yu tanımanızı çok istiyorum… O’nun henüz 14 yaşında ve bir otizmli olduğunu söylesem heralde ilk etapta bana inanmayanlar çıkabilir. Ancak Ayberk’in hem otizm ile ilgili literatürleri hemde şu meşhur kötü üvey anne imajını altüst eden çift taraflı hikayesi, otizimli ve diğer engelli bireyler için bir ışık, sağlıklı bireyler içinde Rabbimin “hayal et, inan, çaba göster, SEV ve sonunda başar” mesajı açısından çok kıymetli… Bebekken otizm teşhisi konan ve bu şekilde oldukça profesyonel eğitimler almasına rağmen ergenlik çağına kadar oldukça sorunlu ve agresif bir çocuk olarak gelmiş Ayberk Aksu. Ve 3 yıl önce sevgili baba, güzeller güzeli Naciye hanım ile tanışıp hayatını birleştirince Ayberk üvey anne sıfatıyla tanıştığı Naciye Hanımın yaydığı koşulsuz sevgi enerjisinin içerisine giriyor.

ne-verirsen-onu-alirsin

Konuşamaz, algılayamaz, anlayamaz diye tıbbi raporları bulunan ağır otizmli Ayberk, (üvey) annesinin büyük inancı ve her şeyden önemlisi İNANCI sayesinde tam 2 ay içerisinde 13 yıllık geçmişini geride bırakıp yepyeni bir hayata geçiyor. Çok çok çok fazla inanç ve yoğun sevgi ile gece gündüz çalışarak Ayberk’le bana göre aynı frekansa girmeyi başarabilen Naciye Aksu sayesinde Ayberk şuan insanın aklının alamadığı hayat yaşıyor. Naciye hanım ne koç, psikolog, ne doktor, ne otizm alanında bir uzman. O sadece çocuğunun “yenebileceğine” inanan bir anne. Öyle güçlü ve yürekten inanmış ki, uzmanlar tarafından “%98 otizmli, bu gerçeği kabul ederek yaşamalısınız” denilen otistik Ayberk Aksu 20 kilo verdi, çok yakışıklı, müthiş zeki, şuan Kığılı’nın baş mankeni, profesyonel yüzücü, okuma ve konuşma gayreti içerisinde

Sen ‘yürekten’ inanırsan, yeterince ve gerektiğince çaba gösterirsen, zihninin korku dolu oyunlarına gelmezsen ve önemlisi konfor alanından çıkmaya cesaret edebilirsen imkansız denilen şeyi tersine çevirebilirsin. Düşle, düşle, düşle. Asla düşlemekten vazgeçme. Gerçeklik arkasından gelecektir.

Yazan : Hülya Konar 11.02.2014 İstanbul / hPozitif

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.