Yorumu siz yapın

“Kral Arthur, bir soruya doğru cevap verebilirse hayatı kurtulacak, aksi takdirde ölecektir. Soruya doğru cevap verebilmesi için bir sene süresi vardır. Sorusu aynen şöyledir: “KADINLAR NE İSTER ?”

Bu soru tabii ki dünyanın en zor sorusu. Ancak, kralın fazla bir tercih şansı yoktur. Ülkesine geri döner. Türlü alimlere bilir kişilere danışır ama soruya tam bir doğru yanıt bulamaz. Bu sorunun cevabını sadece yaşlı bir cadı bilmektedir. Artık en son gün gelmiştir ve Arthur mecburen cadıya gider.

Cadı soruya cevap verecektir ancak bir şartı vardır. Cadı cevap karşılığında Arthur’un yakın arkadaşı, en iyi ve yakışıklı şövalyesi ile evlenmek istemektedir. Arthur yıkılır ve bunu kabul edemeyeceğini söyler ve cadının yanından ayrılır.
Şövalye olanları duyar. Krala koşup hiçbir şeyin Arthur’un hayatından daha önemli olamayacağını söyler. Ve cadıdan cevap alırlar: “KADINLAR HER ZAMAN KENDİ ÖZGÜR İRADELERİYLE KARAR ALMAK İSTERLER”

Kesinlikle doğru olan bu cevap sayesinde kralın hayatı kurtulur. Nihayet şövalye için en kötü an yani, gerdek gecesi gelir. Odaya girdiğinde karşısında cadı yerine dünyanın en güzel kadınını görür. Şövalye şaşırır ve sorar;
– Sen kimsin?
Kadın cevap verir;
– Ben evlendiğin cadıyım. Ancak gündüzleri son derece çirkin ve geceleri son derece güzel olurum. Ya da, gündüzleri son derece güzel ve geceleri son derece çirkin olurum. Nasıl gözükeceğime sen karar vereceksin.

Şövalye çok kısa bir süre düşünür. Geceleri mükemmel bir sevgili mi yoksa gündüzleri eşiyle beraber kazanacağı saygınlık mı? Ve şöyle cevap verir;
– Nasıl olmak istediğine sen karar ver lütfen, ben senin her haline karşı saygılıyım.
Cadı bu karar karşısında çok sevinir.
-Sen bana seçme özgürlüğünü verdin ve beni kısıtlamadın şövalyem. Bu yüzden ömür boyu yanında güzel ve saygılı biri olarak gözükeceğim.”

Bu hikayeyi okuyunca insan şöyle de düşünebilir: Kadınlar her zaman cadıdır :)

Yorumu siz yapın…

Sevgiler
Tülay Bilin
tulayb18@gmail.com

Tülay Bilin kimdir?

Tülay Bilin çok uzun yıllar Hürriyet Gazetesinde çalıştıktan sonra, Nisan 2006‘ya kadar Dünya Gazetesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. Uzun yıllardır kişisel gelişim konusunda aldığı eğitimleri 10 yıldır profesyonel olarak çevresiyle paylaşmaktadır. Şirketlere verdiği eğitimler devam etmektedir. Ayrıca kişisel olarak sorunlarını çözmekte zorlananlar için de yüz yüze görüşmeler yapmaktadır. 2 yıl haftada bir gün radyo programı yapmıştır.

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

18 yorum

 1. bence her kadın guzeldir

 2. güzeldi, teşekkürler…

 3. mahmut yüzüak

  ben 2 yıllık bir okulu 3 yılda bile bitiremedim ama 9 soruya doğru cevap verdim.bilemediğim tek soru ise guguklu saat sorusu.nedenide açık ben onların 12 saat formatıyla çalıştığını bilmiyordum.aslında sorular çok basit sorulardı.biraz dikkat biraz mantık ve en önemlisi okuduğunuza değilde algıladığınız soruya cevap vermeniz yeterli.çok güzel bir testti.ama bana saçma gelen yönleri var.bu testte 10/10 yapanlar bırakın einstain olmayı onun yanından bile geçemezler.vatandaşıda o kadar hafife almayın.ne cevherler var o vatandaş diye tabir edilen toplulukta.ayrıca hiçde uyumsuz biri değilimdir.

 4. insan görmek istedeiğini görür. güzel ve çirkini kendimiz yaratırız.

 5. hayır kadınlar cadı değildirrr ve har kadın güzeldirr önemliolna olan güzellik değildir zaten saygınlık daha önce gelirr bence::::::::::)

 6. Dayım şöyle der:” çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır”…
  bence de öyle… insanların istediklerinde neler başarabileceklerini biliyoruz…
  ama önemli olan iç güzellik tabi:)

 7. bencede çirkin kadın güzel kadın diye bişey yoktur arkadaşlar inanın herşey sevgide bitio eğer iki insan birbirini çok severse birbirlerini karşı hep sevgi saygı çerçevesinde yaklaşırlarssa ortada ne çirkinlik kalır nede başka bişey..önemli oolan karşıdaki insanında sana nasıl baktığıdır son olarak şunu söyleyim insanlarda iyiyi ararsanız iyiyi kötüyü ararsanız kötüyü bulursunuz….

 8. kardelene katılıyorum insan nasıl bakarsa öle görür ne görmek isterse…önemli olan dış güzellik diil eğer yüreği temizse çirikin demek ne haddi insanın eğer sevgiyle bakılırsa herşey güzeldir..ve sevmek için sevmek gerekirr…gerçek sevgii için yürek yeterlidrr……

 9. Bence Çrkin kadın yoktur az votka vardır :) rus atasözünden yola çıkılması gerekilir. Kişisel fikrim hikaye tamamen doğrudur. Ve ayrıca güzellikte göreceli bir kavramdır ve kişilerin bakış açısına göre değişir.
  bu durumda herkes için güzel olan benim için güzel olmadığı gibi bununn akside mümkündür ve elbette genel geçer durumlarıda unutmamak gerekir.
  Bu konu hakkında teferruata girmemeyide istesem alanım olduğu için kendimi tutamadım.
  Saygılarımla ;)

 10. güzellik görecelidir birinin beğenmediği diğerinin mükemmeli ya da tam tersi. bu böyledir arkadaşlar…

 11. ewt bence her kadın güzeldir ama en önemlisi de kalp güzelligi. zaten bir insanın kalbi güzelse yüzüne de yansır derler. bu gerekce de bence oldugunca güzel bi kelime. yalnız bazı insanlarda vardır sırf güzele bakar ama bir insanın sadece dış güzelligine bakarsan iç güzelliklerinden mahrum kalırsın………

 12. Süper bir yazıydı çok beğendim. Teşekkürler..

 13. öncelikle çok güzeldi…güzellik veya çirkinlik vardır aslında yanlız… bakımlı 1 çirkin bakımsız 1 güzelden daha güzeldir… bakım insanı çok degiştirir + giyim …insanlar eger o güzel noktayı yakaladıktan sonra olay çözülmüş demektir…1 rihanna 1 beyonce bana göre çok çirkinler yanlız o bakımdan sonra dünyada belkide milyonların gözdesi oldular…demekki herşey güzellikte degil insanın kendi elindedir….

 14. kişisel düşüncem; her kadın güzeldir vekanlarrında biraz cadılık vardır:)

 15. Yoruma ne hacet cadı demiş diyeceğini:)

 16. Bencede en akıllısını şövalye demiş.
  bence cadıyı kandırmış..))
  cadıyı kendi haline bırakmış..))
  ben şövalye ye aferin diyorummm..

 17. kadın ne mi ister ??? bayan ilgi ister saygi sevgi hosgoru ve simartılmak ister aynen bir çoçuk gibi saygi derken yanı karsındakinin kim oldugunu bilmeliki ona oyle davransın ben bir bayan olarak simartılmak saygi ve sevgi isterim tam anlamıyla kadın söz sahibi olmak ister

 18. kadınlar ile önce madidiyata önem verirlr(mal mülk yeni kıyafetler araba altın bilezik takı vs :D) ikinci olarak bir erkeğin fiziki görünüşüne çok önem verirlerr kariyer sahibi olabilmek için herşeyi yapar yataktn yatağa girebilrler (zenginden alıp fakire verenlerşde vardır dişi robın hood gibi) :DDD

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.