Oruno © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Adwords’te Filtrele Kavramı ve SEM Reklamcılığındaki Önemi Nedir?
Genel

Adwords’te Filtrele Kavramı ve SEM Reklamcılığındaki Önemi Nedir?

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 4 dk okuma süresi
6 0
Adwords'te Filtrele Kavramı

Elde edilen verilerin sürekli olan Adwords kullanıcıları tarafından takip edilmesi gerekir. Bu sayede mevcut kampanyaların optimizasyonu daha iyi yapılabilir. İhtiyaç duyacağınız sağlıklı ve işe yarar verilere ulaşabilmeniz için ise filtrele özelliğini kullanmanız fayda sağlayacaktır. Aslında günlük yaşamda çoğu kişinin bildiği işlemlerden biri olan filtreleme özelliği Adwordste grafiklerde, tablolarda ya da verilerde gördüğünüz içerikleri sınırlayacak şekilde yapacağınız işlemleri kapsar. Bu işlemler sonucunda ulaştığınız bilgiler SEM nedir diye araştırma yaparken işinize yarayacaktır.

Adwords'te Filtrele Kavramı
Adwords’te Filtrele Kavramı

Filtreleme özelliğini kampanya sekmesinde yer alan istatistik tablolarını incelerken ya da bazı bilgileri bulmak için kullanabilirsiniz. Örneğin; içinde bir kelimenin geçtiği anahtar kelime gruplarını, ortalamanın altında bulunan tıklanma oranlarını, belli bir miktarın üstündeki teklifleri ve buna benzer detayları filtreleyerek arama sonuçlarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Filtreleme nasıl yapılır diye araştırdığınızda bu gibi amaçlardan yola çıkıldığını görebilirsiniz.

İhtiyacınız olan filtreleme seçenekleri; kampanya tabloları, reklam grubu, anahtar kelime ve reklam ölçütlerinden hangisini kullandığınıza göre farklılık gösterecektir. Bir filtre yapmak istediğinizde istatistik tablosunun üst kısmında yer alan filtrele seçeneğine tıklayıp bu kısımda neler yapacağınızı uygulamalı olarak görebilirsiniz.

Adwords’te Filtreleme ve SEM

Adwords kullanımlarınız için son derece önemli olan filtreleme ve SEM, web sitenizin performansını artıracak detaylar arasında yer alır. Bunlardan biri olan SEM nedir diye baktığınızda müşterilerinizin ilgisini çekecek ve taleplerini artırıcı çalışmalara verilen isimdir. Arama motoru pazarlaması olarak da ifade edilen bu kavram kısa süre içerisinde daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar. Böylece hem ürün satışlarınızı artırabilir hem de markanızı daha bilinir hale getirebilirsiniz.

Adwords’te Filtreleme ve SEM
Adwords’te Filtreleme ve SEM

SEM ne işe yarar sorusuna gelecek olursak, ürün ya da hizmetinizi gerçek alıcılara ulaştırdığını ve potansiyel müşterilerinize erişiminizi kolaylaştırdığını görebilirsiniz. İnternet kullanıcıları tarafından görünmenize yardımcı olan bu çalışmalar sitenizi nasıl geliştirebileceğiniz konusunda ipuçları verir. Ziyaretçi sayısı, site trafiği, geri dönüşüm oranı gibi sem analizi ölçütlerini uyguladığınızda SEM çalışmalarının siteniz için daha faydalı olduğunu görebilirsiniz.

SEM reklamcılığı ve filtrele özelliğiyle ilgili uzman desteği almanız web siteniz açısından faydalı olacaktır. Bu noktada sizin için en doğru seçenek daima SEM SEO’dur. İşinde deneyimli ve eğitimli ekibe sahip olan SEM SEO web sitenizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını tespit ederek en uygun çözümleri sunar. Aynı zamanda site verilen danışman desteği ile uzun vadeli stratejiler belirlemenize yardımcı olur.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar