Anasayfa / Geliştiren Videolar / Asla vazgeçme! (Not easily broken!)

Asla vazgeçme! (Not easily broken!)

“Bir şeyin amacını öğrenmek istersen, o şeyin kendisine sormazsın. Araba neden araba olduğunu bilmez çünkü. Ne işe yaradığını sadece onu yapan kişi bilir. VE sanırım bizim Tanrı’mız da öyle… Tanrı Dave Johnson’u bir koca, koç, arkadaş ya da baba olsun diye yaratmadı. Bunlar sadece bir görev… Benim gerçekte kim olduğum değil… Ama galiba Tanrı bazen hayatımızı alt-üst ediyor. Kendimizi toparlayarak, yaşamayı öğrenmemiz için…” diye bitiyordu film.  2009 yapımı bir ABD filmi olan Not Easily Broken’dan bahsediyorum. Ara sıra e-postalar alıyorum. Bu yönde film tavsiye etmemi isteyen çok ziyaretçimiz var. VE işte harika bir film… Neresinden tutarsanız “gelişimi, iletişimi, kendini toparlamayı, ayakta kalmayı, direnmeyi ve hayatın devam ettiğini” anlatıyor.

Birbirine aşkla bağlanıp, evlenen bir çift ile başlayan hayat hikayesi var. Sonrasında evliliğinizin içine aile giriyor. (Bize pek yabancı olmayan şeyler) Bir tarafta kariyer hedefi olan bir bayan, diğer tarafta her şeye rağmen diyebilmeyi beceren bir adam. Olaylar öyle gelişiyor ki “ilişki(ler)” bitme noktasına geliyor. En iyisi anlatmamak lazım. İzlemeniz gerekiyor. 1 saat 39 dakika süren bir film

Filmin Konusu : Gerçek mutluluk, başarı ve aşkın ne olduğuna dair yıllarca anlaşmazlıklar yaşayan Dave ve Clarice Johnson, sonunda evliliklerini bitirme noktasına gelirler.

Clarice bir araba kazası geçirdiğindeyse içine attıkları ortaya çıkar. Aralarındaki farklılıklar, Clarice’in fiziksel terapi görmesiyle daha çok artmıştır. Dave de Julie ve oğlu Bryson ile vakit geçirmeye başlar. Dave, onlarda bulduklarıyla bir aile olmanın ve tutkulu bir eşin özlemini duymaya başlamıştır.

Hayatlarında yaşanan bu değişikliklerle Dave ve Clarice, artık birbirlerine ettikleri yeminin kolayca bozulup bozulmayacağıyla yüzleşmeleri gerekmektedir.

Filmi online izlemek veya bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

İyi seyirler…

Yazan : Özgür ŞAHİN – kendinigelistir.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

8 yorum

 1. özgür bey harika bir siteniz tebrik edrim sizi her yazınızı takip ediyorum bana .çok faydası dokundu.bazı olaylara daha güzel tarıfından bakmamı sağladı,öss sınavı için başarı öykülerinizi okuyorum çok harikalr ve motivasyonum güçlendiriyolar .çok sağolun.

 2. çok güzell tavsiyeniz üzerine izledimm harikaa ..herkesin mutlaka izlenmesi gereken bir filmm olduğunu düşünüyorummm izleyinn mutlakaaa

 3. ahmet aşkın küçükkaya

  Uzun süredir film izlememiştim… özgür bey’in tavsiyesi üzerine indirip izledim.

  evli çiftler arasında zamanla meydana gelen ve öncelikli değerlerin yerine hayat mücadelesi içindeki değerlerin ön plana çıkması sebebiyle ortaya çıkan sorunların işlendiği güzel bir film.

  ayrıca zamanında hepimizin başına gelen arkadaşa kız ayarlarken kendin aşık olma durumu da mizansel bir şekilde işlenmiş.

  birde başarı için şartlanmış çocuğun yarışı birinci bitirmesi ve ardından başanı duvara çarpıp ölmesi sahnesi de çok anlamlıydı. hayatta her şeyin başarı olmadığı, başarı için canımıızdan veya öz kimliğimizden benliğimizden uzaklaşmamamız gerektiği vurgusu yapılmış…

 4. Cok güzel ve anlamlı bir film herkese tavsiye ediyorum izlemeye deger..

 5. Bu site içerisinde okuduğunuz veya okuyacağınız tek bir kelime bile size hayat içerisinde o kadar + sağlıyacak ki inanamıyacaksınız.hikaye harika eğitimin en güzel yüzü bence.

 6. Site basit ve anlaşılır bi şekilde hazırlanılmış.
  Hayatı kolaylaştırdığınız için teşekkürler.

 7. Cok tesekkur ederim bu filmi bi kere izlemek daha istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.