Anasayfa / Kişisel İmaj / Başarı erkeği “çekici” yapıyor!

Başarı erkeği “çekici” yapıyor!

Genç kadınlar, ‘light’ erkek sevmiyor.
Almanya’da yapılan bir ankete göre, genç kadınlar “light” erkekleri sevmiyor.
Marie Claire dergisinin TNS Emnid Araştırma Enstitüsü’ne yaptırdığı ankete 1000 kadın katıldı. 14 ila 29 yaşlarındaki kadınların yüzde 70’i, erkeklerin, ailelerini geçindirecek durumda olması gerektiğini savunurken, sadece yüzde 28’i yemek yapabilen bir erkeği, otomobil lastiği değiştirebilen ve çim biçebilen bir erkeğe tercih ettiğini belirtti.

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 53’ü erkeklerin başarılı olması gerektiği görüşünde.

30 yaşın altındaki kadınların yüzde 21’i, erkeklerin çok hassas oldukları zaman iyi eş olmadıklarını, daha çok arkadaş olarak görüldüğünü söyledi.

 
Kaynak : Hürriyet 

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

3 yorum

  1. Bence bizim türkiyeli erkekleri koruma altına almaları lazım…

    çünkü erkek neslinin çok azaldığını düşünüyorum batıda :)

  2. Türk erkeği batıya nazaran kadına çok daha sayğılı. Çünkü bir çok şeyden mahrum yetişiyor ve bulduğunda ise ona çok bağlı kalıyor. Bir nevi az olan değerlidir mantığı. Batıda erkekler istedikleri kadınla birlikte oluyor ve buda kadını değersiz hale getiriyor. Türkiyede bu batıya oranla çok az. O yüzden Kadın Türkiyede çok daha değreli. Hele slav ülkelerinde kadın çok değersiz bu yüzden Türk erkekleri evlenmek için ciddi anlamda tercih sebebi.

  3. Başaralı bir erkeğim xdxdxd teşekkürler
    allah hepimize daha buyuk ve bol
    başarılar nasip etsin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.