Oruno © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Beyin Gücü
  3. Beyninize doğal doping yapın!

Beyninize doğal doping yapın!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 1 dk okuma süresi
5 2

Her gün içilen pancar suyunun beyne giden kan akışını hızlandırdığı belirlendi. Wake Forest Üniversitesi’nin Translational Bilim Merkezi’nde görevli araştırmacılar, bu bulguların bunamanın ilerlemesiyle mücadelede yardımcı olabileceğini açıkladılar. Pancar suyunun kan basıncını düşürdüğüne dair çeşitli üst-düzey araştırmalar olduğunu belirten bilim adamları, pancar suyunun ayrıca beyne giden kan akışını artırdığını da göstermek istediklerini açıkladılar. Pancarda, kerevizde, lahanada ve ıspanak ve kıvırcık salata gibi diğer yeşil yapraklı sebzelerde yüksek yoğunlukta nitrat bulunuyor.

doğal doping

Bu gıdalardan yediğinizde ağzınızdaki iyi bakteriler nitratı nitrite dönüştürüyor. Nitrit de kan ve oksijen akışını artırarak vücuttaki kan damarlarını açmaya yardım ediyor.

Kaynak : Hür Haber

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar