Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. manşet
  3. En Kolay Öğrenilen 5 Yabancı Dil

En Kolay Öğrenilen 5 Yabancı Dil

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 4 dk okuma süresi
44 0
en kolay ogrenilen 5 yabanci dil

Yeni dil öğrenmek kesinlikle “kolaydır” falan diyemeyiz..  Ancak ne abartmak ne de hafife almak gerekir. Dil öğrenmek bağlılık, kararlılık ve motivasyon ister. Ama bazı diller diğerlerine göre çok daha kolaydır. Çok dilliliğe yolculuğunu kolaylaştırmak için ilk adım olarak sana öğrenmesi kolay dilleri önerebilirim. Kendine yeteri kadar güveniyorsan Çince ya da Fince’den biri ya da her ikisiyle de başlayabilirsin. Konuşulması zor diller konusunda kararlı olmak tabi ki başka bir şey ancak hangi dili daha kolay öğrenebilirim sorusunun basit bi’kaç cevabı varken, kolay öğrenilebilen diller konusuyla başlamanızı tavsiye ediyorum.

En Kolay Öğrenilen Diller Sıralaması şu şekilde oluşmaktadır diyebiliriz..

1. İngilizce

Dünyada en çok konuşulan yabancı dil olmasına bağlı olarak pratik yapma şansı da bir o kadar fazladır. Kelimeleri kısa ve cinsiyeti yoktur ayrıca fiiller sadece üçüncü şahsa göre değişir. Yaklaşık 360 milyon kişinin anadili olmasının yanında yaklaşık iki milyar kişi bu dili konuşuyor, bu da dünya nüfusunun yüzde 30’dur!

2. Afrikanca

Çoğunlukla Güney Afrika ve Namibya’da Afrikanca konuşulsa da dünya çapında yaklaşık 10 milyon kişi bu dili konuşmaktadır. Flemenkçe, Bantu, Khoisan, Portekizce ve Malay dillerinin bir karışımı olduğunu söyleyebiliriz. Fiiller, cinsiyet ya da zamirler birbirine çok bağlı değildir, gramere genelde pek özen gösterilmez!

en kolay ogrenilen 5 yabanci dil
Hangi yabancı dil daha kolay öğrenilebilir?

3. İspanyolca

Latin ve Arap dilinin etkilerinin görüldüğü bu dil, okunduğu gibi yazılır ve diğer latin dillerine göre düzensiz durumları daha azdır. Tahminlere göre 2050 yılında Amerika, İngilizce ve İspanyolca konuşulan çift dilli bir ülke olacak. ¡Viva Los Estados Unidos!

4. İtalyanca

İtalya, İsviçre, Malta ve Arjantin olmak üzere, 25 farklı ülkede kullanılan bu dil yaklaşık 70 ile 125 milyon insan tarafından konuşuluyor. Diğer Latin dilleriyle aynı gramere sahiptir ancak Fransızca ve İspanyolca’dan daha az kelimeye sahiptir. Spagetti, pizza ve Ferrari ile çoktan bu dil için bir başlangıç yaptın bile!

5. Swahili

Shawhili bir Bantu dili olup, çoğunlukla Arapça’dan etkilenmiş, aynı zamanda İngilizce, Fransızca, Almanca ve Portekizce etkileri de görülmektedir. 140 milyondan fazla insanın konuştuğu bu dili Doğu Afrika sınırlarına kadar ulaşmıştır. (Tanzanya, Kenya ve diğerleri). Arapçadan sonra, Afrika’da en çok kullanılan dildir. Ayrıca Afrika kültürünün bir penceresi olarak görülür. (Özellikle gönüllü olmayı ya da Afrika’da gönüllü olmayı düşünüyorsan kesinlikle işine yaracaktır.)

Kaynak : EF | Education First

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar