Anasayfa / İnsan İlişkileri / Erkeklere sesleniyorum!

Erkeklere sesleniyorum!

Erkekler bizi anlamakta zorlandıklarını hatta anlamadıklarını söylüyorlar. Belki de haklılar.

Adamın biri bir gün ormanda gezerken birden bire karşısına bir cin çıkmış. ?Dile benden ne dilersen…ama sadece bir tek şey dileyeceksin.? Demiş. Adam düşünmüş; ?Amerika ile Türkiye arasına bir köprü yapmanı istiyorum.? demiş.

Cin bunun çok zor olduğunu yapamayacağını başka bir şey istemesini söylemiş. Adam; ?Peki o zaman ben kadınları hiç anlamıyorum, bana onların sırrını ver.? Demiş. Cin şöyle cevap vermiş; ?Sen nerden nereye köprü istiyordun?? :)

Bakar mısınız köprü yapmak daha kolay geldi. Eh işte kadınların anlaşılması bu kadar zor demek.

Evet kadınlar gerçekten zorlar ama onları çözmek de erkeklerin görevi. Eğer erkek ne istediğini bilirse kendi isteğine göre uyum sağlayacak bir kadın bulabilir. Peki bu nasıl olacak. Şimdi kadınların küçük sırlarını vermek istiyorum. Aslında kadınlar kızmayın sakın. Ne yapayım artık bazı şeyleri bilmeleri gerekli. Çünkü onlar?sız hayat asla olmuyor.

Bir kadını beğendiğiniz zaman, eğer onunla birlikte olmak istiyorsanız ve bunu sadece bakışlar ile belirttikten sonra sakın ona flört etmeyi teklif etmeyin. O zaman kadın hemen geri çekilir. Çünkü açıkça istediğini söylemenin bir çok sakıncaları var. Çünkü kadın herhangi bir erkekle değil, istediği erkekle beraber olmak ister. Onun için evet demenin risklerini göze alamaz ve doğal olarak hayır demek zorunda kalır. Bunu neden yapar çünkü henüz sizi tanımamıştır.

Kadın bir erkeğin kendisine ilgi duyduğunu hemen anlar. Buradan sonra tamamen strateji uygulamak gerekiyor. Kadını bir yere davet edebilirsiniz. Hiçbir şey ima etmeye gerek yok. Eğer kadın kabul eder gelirse, o zaman o da  erkeği beğenmiştir zaten. Bu davetlerin en az üç kere olması gerekiyor. Bazen bir akşam yemeği, bazen bir sabah kahvaltısı, bazen bir sabah yürüyüşü vs. Eğer kadın bunlara sesini çıkartmıyor ve geliyorsa olay bitmiştir. Artık açılma zamanı gelmiştir. Kadın erkeği önce tanımak ister, ona güvenmek ister onun için hemen evet demez.

Eğer ilk buluşmada hemen teklifler yağdırırsanız, kaybedebilirsiniz. Tabii ki riski göze alıyorsanız siz bilirsiniz.

İnsanların tamamı süprizden hoşlanır. Küçük hediyeler harika olur. Ama bunlar asla pahalı hediyeler değil. Yoldan gelirken komşunun bahçesinden bir tek gül olabilir. Çok küçük hoşluklar harika olur.

Kadınların en büyük korkusu kolay kadın olarak görünmektir. Yani hakkımda ya yanlış düşünürse diye korkar.. İşte bu düşünce en modern kadında bile vardır. Bu duygular hem benim hem de çevremdeki bir sürü kadının düşüncesi. Bunlara katılmayanlar olabilir tabii. Ben bütün kadınlar böyledir demek istemiyorum. Ama istisnalar kaideyi bozmaz. Onu çok sevdiğini söylemeniz yeterli değildir. Kadın sevgisinin eyleme dökülmesini görmek ister. 

ÇİÇEKLE SUYUN HİKAYESİ

Günün birinde bir çiçekle su karşılaşır ve arkadaş olurlar.

İlk önceleri güzel bir arkadaşlık olarak devam eder
birliktelikleri, tabii zaman lâzımdır birbirlerini tanımak için.

Gel zaman, git zaman çiçek o kadar mutlu olur ki, mutluluktan
içi içine sığmaz artık ve anlar ki, suya aşık olmuştur.

İlk kez aşık olan çiçek, etrafa kokular saçar,
“Sırf senin hatırın için ey su” diye…

Öyle zaman gelir ki, artık su da içinde çiçeğe karşı
bir şeyler hissetmeye başlamıştır. Zanneder ki,
çiçeğe aşıktır ama su da ilk defa aşık oluyordur.

Günler ve aylar birbirini kovalar ve çiçek acaba
“Su beni seviyor mu?” diye düşünmeye başlar.

Çünkü su, pek ilgilenmez çiçekle… Halbuki çiçek,
alışkın değildir böyle bir sevgiye ve dayanamaz.

Çiçek, suya “Seni seviyorum der. Su, “Ben de seni
seviyorum” der. Aradan zaman geçer ve çiçek
yine “Seni seviyorum” der. Su, yine “Ben de” der.
Çiçek, sabırlıdır. Bekler, bekler, bekler…

Artık öyle bir duruma gelir ki, çiçek koku saçamaz
etrafa ve son kez suya “Seni seviyorum.” der.

Su da ona “Söyledim ya ben de seni seviyorum.” der
ve gün gelir çiçek yataklara düşer. Hastalanmıştır çiçek
artık. Rengi solmuş, çehresi sararmıştır çiçeğin.
Yataklardadır artık çiçek. Su da başında bekler
çiçeğin, yardımcı olmak için sevdiğine…

Bellidir ki artık çiçek ölecektir ve son kez zorlukla
başını döndürerek çiçek, suya der ki; “Seni ben,
gerçekten seviyorum.” Çok hüzünlenir su bu durum
karşısında ve son çare olarak bir doktor çağırır
nedir sorun diye…Doktor gelir ve muayene eder
çiçeği. Sonra şöyle der doktor: “Hastanın durumu
ümitsiz artık elimizden bir şey gelmez.”

Su, merak eder, sevgilisinin ölümüne sebep olan hastalık
nedir diye ve sorar doktora. Doktor, şöyle bir
bakar suya ve der ki: “Çiçeğin bir hastalığı yok dostum…
Bu çiçek sadece susuz kalmış, ölümü onun için” der.

Ve anlamıştır artık su, sevgiliye sadece
“Seni seviyorum” demek yetmemektedir…

Şunu unutmayalım kadınlar bir çiçektir. Eğer bütün bunları yaptığınız halde hala nazlanıyorsa o zaman aradığınız kadın o değil demektir. Boşuna zaman kaybetmeyin. Ayrıca kadınlar istemedikleri erkekle asla beraber olmazlar ve bunu da belli ederler.  Eğer hoşlandıysa ve güvendiyse kendini rahat bırakır. Ama üstene giderseniz kaybedebilirsiniz.

Erkeklerin şöyle dediğini duyar gibiyim; ?Ya neden ben bu kadar fedakarlık yapayım..o benim peşimden koşsun, biraz da fedakarlık etsin.? Bu söylemekte çok haklısınız. Bir erkeğin peşinden koşan hatta arkadaşlık teklif eden kadın yok mu? Var tabii. Ama azınlıkta. Unutmayalım biz geri kalmış bir ülkenin kadınları ve erkekleriyiz. Eğitim konusunda ciddi eksikliklerimiz var. Bunları aşmamız zaman alır. Gerçi bakıyorum kadınlar inanılmaz ilerleme kaydettiler. Ama yine de bir toplum baskısı var. Benim ve çevremdeki birkaç kadının bunları aşmış olması yeterli değil. Küçük azınlık genele tesir etmez. Üstelik bu ilişkiler Anadolu’da çok daha farklı. Orada gelenek görenekler hakim. Ben bütün bunları büyük şehirlerde yaşayan özgür kadınlar için yazıyorum. Ne kadar özgür de olsak ısrarcı olunmasını isteriz.

Bilirsiniz belki;

Kadın hayır derse belki demektir.
Kadın belki derse evet demektir.
Zaten hemen evet deyen kadını da bulmak zordur.

Kadın önce kendine verilen değeri görmek ister. Hele arkadaşlığın ilk gününde bir takım cinsel birlikteliği ima etmek kadını kabuğuna çekilmeye zorlar. Korkutmadan yavaş yavaş yaklaşmayı deneyin. Uzun süre hiçbir şey teklif etmeyin ama sadece çok ilgi gösterin. O zaman kadın teklifte bile bulunabilir.

İnşallah sırlarımızı verdiğim için kadınlar bana kızmazlar. Ama neden kızsınlar ki sadece işimizi kolaylaştırıyorum. Belki bu taktiği uygulayan erkekler çıkar da kadınlar da rahat eder.

Biliyorum bu fikirlere evet/hayır diyen bazı kişiler olabilir. Fikirlerinizi okumayı çok istiyorum. Lütfen yazımın altındaki yorum sayfasına görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim. Her yorumu/maili dikkatle okuyorum ve cevap yazıyorum.

Sevgilerimle
TÜLAY BİLİN
tulay@karmaastrology.com

Tülay Bilin kimdir?
Tülay Bilin, 7 yıldır Dünya Gazetesi’nde İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmaktadır. 10 yıldır da kişisel gelişim konusunda öğrendiklerini profesyonel olarak çevresindekilerle paylaşmaktadır. Eğitimleri hem işyerinde hem de şirket dışında devam etmekte olup,  ayrıca şirketler için kurumsallaşma ve kişiye özel sorun çözme gibi eğitimler vermektedir. Haftada bir gün canlı radyo programı yapmaktadır. (Bizim Radyo / Çarşamba günleri 16.00-17.00 arası / canlı telefon bağlantılı / programın adı: Tülay?la paylaşım)

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

45 yorum

 1. ben universite ogrencisiyim ve bence haklisiniz ama kadinlar da caba sarfetmeiler cunku benim gibi zor erkekler de olabilir ayrica erkeklerin de kendilerini kadinlari elde etmek zorunda olan birer avci gibi gormemeleri gerekir keske bahsettiginiz kadin tipleri cogalsa…

 2. Gerçekten çok güzel bi yazı Tülay abla anlattıkların doğru ama bunların en zoruda o kişiyi bulabilmek…

 3. Ne güzel yazmış Tülay bilin.

  Aslında kadınları anlamak o kadar zor değil. Yeterki analmak istensin.

  Kadın hayır derse belki demektir.
  Kadın belki derse evet demektir.
  Zaten hemen evet diyen kadını bulmakta da zordur.

  Burası ne kadar doğru. Teşekkürler.

 4. oncelıkle dusuncelerınız harıka hepsı kafama yattı desem hatta bazılarını farkında olmadan yapmısım desem yalan olmaz.supersınız baska dıyecek bısey bulamıyorum yanı

 5. evet yazdıklarını baştan sona okudum bilgi çağında yaşıyoruz ne kadar bilirsen o kadar rahatsın cehaletten korktuğum kadar hiçbirseyden korkmadım bugüne kadar hep bir kadına yaklasmaktan hep çekinmişimdir çünkü kadınları anlamamak değilde erkeğin kendisine olan özgüveni ve dürüstlüğü ile alakalı olduğunu düşünüyorum kadın doğru erkeği bulma çabası içerisinde deilde erkeğin doğru kadını bulabilmesidir daha önemlidir çünkü eğer doğru kadını bulmuşsan işte o zaman bunların hiçbiri olmaz erkek kadını anlamakta zorlanmaz kadında erkeği önemli olan doğru zamanda doğru yerde olmaktır bunların eğitimi taktği zoru yoktur hayat bir oyundur kazanırsın kaybedersin kaderinde ne varsa onu yaşarsın çok isteyen değilde kuralına göre oynamasını bilen kazanır

 6. bence bir iliskiye baslanıyorsa hersey karşılıklı olmalıdır sevgi, değer güven çiftler bu duyguları birbirlerine hissettirmelidirler kadınların fazla naz yapmasına gerek yok karsıdaki de sonuçta bir insan ezilmeye hiç hakkı yok…

 7. bence kadınlar yakın ama uzak olan tek şey.Bilinmeliki kadınları bir köprü gibi düşünmeli o köprünün temelin saygı-sevgi vardır.Bunların biri kayboldunmu kaöprü sallanır ve denizin içine gömülür ama gömülsede denizin dinibde duran tek şey vardır o da aşk tır.

 8. Sevgili Tülay hanım; ben sizin dediğiniz “evet/hayır” cılardanım.
  Yazınızdaki noktalar çok net ve bu noktalarla çerçeveyi çok güzel oluşturmuşsunuz, tekkür ederim.
  Sorduğum soruya karşılık olarak “belki” yanıtı; beni bir bilinmezliğe, bir plansızlığa itiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum açıkçası, yapacaklarımı da yapamaz durumda kalıyorum. Tamam biraz aceleciyim; soruların yanıtını hemen almak istiyorum ama benim açımdan “canım isterse” anlamına geliyor. Bu cevapta hiç hoşuma gitmyor.

 9. bencede harika olmuş…biz çoğu kadınlar böyleyiz bunu uygulayıpta başarısız olacak erkek tahminim çok azdır…aynı şeyleri yaşadım ve üç ay süren yoğun ilgi sonunda şimdi deliler gibi aşığım…ve en önemlisi siz ne kadar severseniz sevin tülay hanımın söylediği gibi sevgi yetmez…beğendiğiniz kadına sizin yanınızdayken kendini mükemmel hissettirmeyi başardıysanız artık sorun kalmamıştır…

 10. ŞÜKÜRLER OLSUN SONUNDA BİZ KADINLARI BU KADAR GÜZEL ANLATAN BİR YAZI OKUDUM UMARIM BUNU TÜM ERKEKLER OKURDA BİRAZ OLSUN RAHATLARIZ… TEŞEKKÜRLER TÜLİN ABLA KADINLARI MUTLU ETMENİN NE KADAR KOLAY OLDUĞUNU ANLATTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜRLER……

 11. hepsi doğru teşk ederim …..süpersin
  iz…

 12. çok doğru söylüyorsunuz. bazen kadınlara karşı nevzat kardeşimizin de dediği gibi avcı gibi görünmek bizi biraz geri atıyor ama bendeki hata içime kapanık olmam şu anda yeni bir ilişkiye adım atmak üzereyim ama nasıl bir beraberliğimiz olacğını bilmiyorum. ama vervdiğiniz tavsiyeyi uygulayacağım çok teşekkürler….

 13. evet haklısın her kadın güvenmek ister çünkü erkekelerde farklı olarak düşündüğümüz bir takım olaylar var örneğin erkekler gece yemeğe çıkmak için bayan arar kadınlar ise kahvaltı etmek için erkek arar bence bu kadar farklı olduğumuz için ne onlar bizde vazgeçiyor nede biz onlardam ne kadar yorum yaparsak yapalım onlar aynı kalacak bizde…..

 14. hakkaten yazdıklarınızda çok haklısınız bayanların önem verdiği şeyleri özetlemişsiniz kısaca bence her tür ilişkide güven,dürüstlük,saygı,sevgi,anlayış şart bunlar olmazsa olmaz diorum!ama acı bi gerççek var bu zamanda gerçekten saf sevgiler bulmak çok çünkü yalanlar çok fazla hatta ben bazen bu dünyaya ait olmadığımı düşünüorum:(mesela yaşadığım bişeyi paylaşmak istiorum birile tanışmıştım ilk buluşmamızdı hemen elimi tutmak istemişti evvet belki çok normal bişi ama benim için ilk buluşmda olcak bişey diil çünkü o kişiyi hiç ama hiç tanımıodum.onada sölemiştim ben seni tanımadan sevgili olamam die ve olamadıkta iyi ki de olmamışım diorum belki bi gün gerçek aşk ı bulurum yazınız çok doğru…

 15. gerçekten ancak bu kadar güzel anlatılabilir ben bir kızı beğenmiş ve nasıl dikkatini çekebilirim diyordum arkadaşım git direkt söyle dedi herhalde o anda gaza geldik herhalde ve kıza teklifi yapacakken bu seferde kızın erkek arkadaşı geldi kek gibi kaldık ortada bundan sonra bide bunu deneriz en mantıklısı bu teşekkürler ama yinede KADINLARI ANLAMAK ZOR

 16. Erkeklerin fikirerini hemen söylememesi ve sevdiklerini belli etmelei gerektiği fikirlerine kesinlikle katılıyorum. Fakat kadın hayır derse belki demektir fikrine katılmıyorum ya da bu fikiden muzdarip olduğumu söyleyebilirim. Gerçekten hayır diyen bunun hayır eşittir hayır olduğuna nasıl ikna edecek. Bu inanış gerçekten hayır diyenleri zor durumda bırakmıyor sizce de? O zaman hayır demenin hayır demekten başka yolu varsa bana da söyleyin lütfen.

 17. kadınları anlamak aslında hiçte zor değil bence sorun erkeklerin duygusal zekalarını fazla geliştirmemiş olmalarında diye düşünüyorum yanlışmıyım kızlarr…

 18. gerçekten çok güsel olmuş ii tespitler ben isizn mail adresinize mail bıraktım onun degerlendirilmesini çok istiorum bana yardımcı olursanız çok sevinicem siz gerçekten çok ii bir tespitmçisiniz allah sizi hep var etsin saglıklı uzun ömürler versin

 19. tülay ablamız gercektende güzel bi derleme.içide katılmadıgım tek bir nokta var oda:hayır demek belkidir konusu.bazıları bu söz yüzünden fazlaca ısrarcı davranabiliyor.ama tabi ki benim dediğimde istisna olabilir :) kişisel mail gönderemedim.ama bende cevep istiyorum sizden.görüşmek umuduyla.haa unutmadan bunun beyleride anlatan bi devamı yokmuplatonik bi asık olarak merak ediyorum,bir beye nasıl sevgi anlatılır,sözcüksüz :( sevgiler,tesekkürler :)

 20. yazı çok güzel ama bizde erkekleri anlamakta zorlanıyoruz onlarında ipuçları yokmu:)

 21. kadınları anlamak zor nedıyım kadınlar bır gule benzer ama ogul solarsa gulun dıkene benzer kadın anlamk zor ama nedense kadınlar yakısıklı zengın bır erkekle evlenmek ıstıyor bunu neden ıstedıklerı anlamak zor.

 22. ewt sizinde söylediginiiz gibi kadınlara yavaştan yaklşmak en dogrusu ama onlara ilgi göstererek sizin bütün yazılarınızı begeniyorum

 23. Bİ DE ERKEKLERİ ANLAMAK İÇİN Bİ YAZI DİZİSİ ÇIKSA YA BİZİ ANLAMAK ZOR DEİLKİ SADECE CİNSELLİĞİ BİRAZ GERİDE TUTUP KADINA ONUNLA İİ GÜNDE VE KÖTÜ GÜNDE HEP YANINDA OLCAĞINI HİSSETTİRMELİ ERKEK HEPSİ BU:d

 24. KADINLARI VE ERKEKLERI ANLAMAK ZOR DEGIL; YETERKI SEV VE ANLAMAK ISTE; OZAMAN ANLARSIN; ESKIDEN SENI SEVIYORUM DERKEN ADINI AGACLARA YAZARDI; SIMDI ISE ELLINE YAZMIYOR.KADINLAR SEVMEYI UNUTTU; ERKEKLER ISE ASIK OLMAKDAN KORKTU.

 25. Franco TIRADOR

  Merhaba,

  Oncelikle yazi icin tesekkurler. Geneline katilmasam da ozellikle su cumleye cok hak verdim : “Eğer erkek ne istediğini bilirse kendi isteğine göre uyum sağlayacak bir kadın bulabilir.” Erkeklerin gercekten de belli standardlara sahip olmalari ve kimi kadinlara “hayir” demeyi bilmeleri gerekiyor. Aslinda bu durum paradoksal olarak onlari kadinlarin gozunde cok daha cekici kilabiliyor.

  Saygilar

 26. Aslinda her sey anlatildigi veya yorumlandigi kadar kolay olmuyor (bazen cok karisik). Serbest meslek sahibiyim, Tülay hanimin belirttigi bir yaklasim türüyle, yanimda calisan, cok sevip saygi duydugum, calismalarini takdir ettigim bayana ulasmaya calistim. Sürekli ilgi duydugumu kendisine özel davranisimda ortaya koydum, hersey normal gelisiyordu bence, cünkü herhangi bir rahatsizlik sözkonusu degildi. Bu baglantida birkac ay sonra artik dayanamayip gercekten cok sevdigimi acik ve net sekilde söyledim. Kendisinin yaniti, ben böyle hisetmiyorum oldu, buna ragmen gelismeden memnun kaldim. Fakat ikinci gün zehir zemberek yanima geldi ve benimle artik calisamayacagini söyledi. Engelemeye calistigim halde durduramadim ve isten ayrildi. Sonra yazdigim mail e de yanit vermedi. Yani istemiyorum, rahatsiz etme diye yazsaydi yine bir yanit olacakti, ama buda yok… Böyle bir “hayir” ne olabilirki hayirdan baska???… Yoksa yanit vermedi diye üstüne üstüne tekrarmi yazmali???… Karisik dedimya!!!

 27. erkek olsun kadın olsun ona verdiğin değer duruşundan belli olur…eğer peşinden koşacaksan; karşısında da dimdik durman gerekir… aradaki mesafeyi koruyabileceksen seveceksin…boşuna kimseyi üzmeye hakkımız yok… teşekkürler

 28. Cok dogru söylüyorsun yazdiklarin hepsine tek tek katiliyorum :)

 29. Ben birinden çok hoşlanıyordum o bizimle aynı sitede kalıyordu sürekli süzmelerinden bende hoşlanmaya başladım gittikçe ondan, sonra adını soy adını öğrendim faceme ekledim beni taıdığını neden eklediğini söyledi öylesine arkadaşımı ararken seni tanıdık buldum ekledim oda bana arkadaşlık teklifinde bulundu hemen olur demedim ama sonunda olduk çıktık gezdik üç gün üstüste benimle birlikte vakit geçirmek istedi her vaktini bana ayırıyordu üçüncü gezmemizde eve gidelim dedikçe bi yerlerde oturuyorduk elimi tutmak istiyordu sürekli bende öyle, eve döndüğümüzde facemi açtığımda oda ordaydı ve bana slm dahi vermedi neden konuşmuyosun dediğimde midem ağrıyo zaten sürekli midesinden şikayetçiydi dışarı çıktığımız günde öyleydi zaten neyse neden konuşmuyosun benimle deyince ben evliliğe hazır değilim sana umut vermek istemiyorum kendimi evliliğe hazır hissetmiyorum dedi bende seni bekliyebilirim dedim evlenmek istemiyorum ki bende hemen işini kuruncaya kadar beklerim seni gün gelir kuru ekmeğede razı olurum yeterki sevdiğim olsun yanımda dedim oda arkadaş kalalım zaman ne gösetrir belli olur dedi öyle işte

 30. Tülay hanım yazınız hoşuma gitti teşekkür ederim paylaşımlarınız için
  benim bir sevdiğim var onu çok seviyorum. evlenmek amaçlı tanışmıştık. niyetim çok ciddi sevdiğimi ona bir kaç kere söyledim. hiçbir şey demiyor. sadece senin günahını çekmek istemiyorum diyor.beni çok beğendiğini çok güvendiğini hatta dünyada en çok bana güvendiğini söylüyor ama bana karşı onun içinde bir sevgi olmadığını söylüyor. her konuşmamızda beni üzmek istemediğini beni kırmak istemediğini söylüyor.
  ben ona kırmızı gül aldım verdiğimde çok heyecanlandı. sonra bir hediye daha aldım.onuda aldı reddetmedi.sonra birgün bana dediki seni üzmek istemiyorum görüşmesek iyi olur dedi.ben çok üzüldüm. oda üzüldü o akşam uyumadığını biliyorum. o günden sonra ben bir şiir yazdım duygularımı anlatan ve götürdüm hiçbir şey demeden kendisine verdim. bu ne dedi
  bende okuyunca anlarsın dedim bir dahada gitmedim ondan sonra olumlu yada olumsuz hiçbir mesaj gelmedi

  (not: daha önce başından kötü bir evlilik geçmiş)
  bana ben şimdi ne yapmalıyım
  onu çok seviyorum aklıma geldiğinde gözlerim yaşarıyor. hayatım sanki ona endeksli bana ne yapmamı önerirsiniz

 31. Kadının ve erkeğin olduğu yerde öne çıkma,kişiliğni koruma ve geçmişe takılıp kalma gibi durumlar söz konusu olunca çiftler birbirlerini gerçek anlamda tanıma fırsatı yakalayamıyorlar.
  sizin yazdığın her cümleye sonsuz katılıyorum..niyetlerimizi gerçekleştirmeden önce karşı cinsi ne kadar istediğimizi kendimize bir sorarsak ilişkilerimizin gidiş hattı değişecektir..

 32. Evet çok güzel ikbal hanım siz
  çok haklısınız

 33. Bir kadını bir çocuktan daha çok ne kadar şımartılabilinir ki.

 34. selim cakiroglu

  sahsen yazi dizinizi okdum ve taktire sayan buldugumu öncelikle söylemek isterim bir kadinin azindan kadinlari tanimak suyu kaynagindan icmek gibi birsey olsa gerek diye düsünüyorum ve yazilarinizda anlatmak isetyipde vurguladiginiz bazi püf noktalari anlasir ve mantikli buldugumu da ayrica belirtmek istedim calismalarinida basarilar diliyorum tsk

 35. ben en az 10 yıldır bir kadının peşinde koşuyorum,olduğumuz yer bir köy olduğu için dediklerinizin tümünü yapma şansım yok.yemeğe çıkarmak gibi,Bunun dışında ne gerekiyorsa yaptığımı düşünüyorum.Sözel olarak hiç bir teklifimi kabul etmiyor,Amma ve lakin ona karşı fırsat buldukça,her türlü fiziksel teması uyguluyorum buna hiç karşı çıkmıyor.Bende onun isteyi dışında olduğunu düşünerek işi daha ileri götüremiyorum.İşin garip tarafı hem o hemde ben evliyiz.Ondan nefret etmeyi çok denedim ama bir türlü onda kendimi uzaklaştırmayı başaramadım. Kısacası ömürüm boyunca onunla yasak aşk yaşamayada razıyım becerebilirsem,Onu tamamen unutmayada razıyım.Şunuda söylemek istiyorum,bütün bunları yaşarken asla eşimi bir kenara itmedim kesinlikle yapmamda.Bana yardım etmenizi istiyorum. O kişiyi ya tamamen unutmak konusunda,Yada bu yasak aşkı doyasıya yaşamak konusunda.

 36. güzel yazmışsınız hanımefendi eklemek istediğim birşey daha var oda karşınızdaki kişiyi iyi tanımaktır. İyi tanıdığınız zaman nelerden hoşlandığınıda bilirsiniz küçük jestlerle bile fetedebilirsiniz o zaman

 37. yazdıklarınız çok doğru bence. bende bu yazdıklarınıza uyacam bakalım sonuç ne olcak.
  ama kanınlsr bi erkeği sevdimi onun için her şeyi göze alır. ben en bir erkek olarak buna şahidim erkekeler malesef biz bu konuda sınıfta kaldık

 38. o halde evet diyen kadın için “hayır” dediğinimi anlıycaz…Bu kadar karmaşık hale getirmeyin bence insanlığı nitekim kadın erkek için,erkekte kadın için yaratıldı..ben kadınları anlamıyorum diyen erkek yalan söyler kişi karşındakıini anlamak istediği kadar dinler kadınlarda içinde aynı şey geçerli. Kadınları “anlamıyorum” polemiği atıldıktan sonra ilişkiler anormalleşmeye başladı…Doğru olan tek şey anlamak istersek anlarız…

 39. paraya ve güce taparlar. son model araba lüx ev siyasilerin boy gösterdiği davetler vs. hasta olup peşinizden ayrılmazlar.

 40. Sevmek yetmez emek ister ask

 41. Sevmek yetmez emek ister ask
  Çaba ister gonul ister yanindayken mutlu isen o mutsuz ise sorun kendindedir hayir diyen kadin eksik birsey görmüştür ve haklidir kalbe girmek onu anlamak duygularna hitab etmek bir erkek icin zor gibi görülsede aslinda cok kolaydir bor cicegi sularsan açar ve kokular yayar koklamak istiyorsan sula kardesim cokmu zor deger ver ki karsilik gör ve mutlu ol

 42. yaznızı iki kez okudum teşekkürler

 43. Ne yapalım yani, şapkadan tavşanmı çıkaralım? Ferhat’ın deldiği dağları bir daha mı delelim? Mercimek kadar güzelliği olup ta, Everest tepesi kadar egosu olan Kezbanlarımızın, ego hlzmetçisimi olalım? Yani altı üstü çay içip, sohbet etmek için bunların peşinden yarış atı gibi koşup, av köpeği gibi ayak izlerinimi koklayalım?Ondan sonra hem kabul etmezler, hem de karşısındaki ikinci kez teklif etmedi diye, insanın arkasından ne kibirliliğini ne de, kendini beğenmişliğini bırakırlar. Gönül davetiyesi yalnızca bir kez yapılır, fikir değiştiren muhatabına kendisi söyler. Bunlarda standart yanıtlar alışkanlık olmuş her erkeğe aynı cevabı veriyorlar,aylarca sohbet ettiği, gözlerini ayırmadığı insana bile”daha birbirimizi tanımıyoruz” vs. Şunu da unutmayın; Hiç bir kaliteli erkek, sevdiği kadına cinsellik amaçlı yaklaşmaz, her erkeği aynı zannetmek te başka bir cehalettir. Ayrıca deli gibi sevse bile hiç bir kaliteli erkek, hiç kimsenin peşinde koşmak, onu rahatsız etmez, yüzsüz, yılışık ve yapışkan olmaz, olamaz.

  Ayrıca “hayır demek, belki demektir” demek, yapışkanlara ve kadınların rahatsız olmasına davetiye çıkarmaktır.

 44. Emeğimize sağlık harika bir yazı olmuş hem içerik hem uslüp olarak sıkılmadan okudum bence haklısınız ama ben çok ısrarcı olan insanları sevmiyorum sadece buna katılmadım ? buda sadece benim görüşüm

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.