Anasayfa / Geliştiren Videolar / Etkili iletişimde doğru soruyu sormak..

Etkili iletişimde doğru soruyu sormak..

İlginçtir.. İkili bir görüşmeyi, herhangi bir müzakereyi veya satış görüşmesini sorularınızla çok yönlendirirsiniz. Karşınızdakinin cevabını sizin sorunuz belirler. Soruyu öyle bir sorarsınız ki, geniş, uzun ve detaylı bir cevap alırsınız. Aynı soruyu alırsınız başka şekilde sorarsınız. Kısa, net bir cevap alırsınız. Aynı soruyu değiştirir, başka şekilde sorarsınız. Karşıdaki farkına varmadan sizin istediğiniz cevabı verir.

Bu bölüm gerçekten heyacan verici.. Farkındayız.

Bu videomuzda önce türleri sayacağız. Ardından bunları nasıl kullanırız? Müzakerelerde, satış görüşmelerinde hangi türler kullanılır?

… anlatılmaktadır.

Etkili iletişim doğru soruyu sormaktan geçer. Sorduğunuz sorular karşınızdakini yönlendirir. Hatta çoğu zaman farkına bile varmaz ve istediğiniz cevabı verir.

Anlatım ve Kaynak : Ahmet Şerif İzgören

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.