Anasayfa / İnsan İlişkileri / Evli biriyle birlikte olmak

Evli biriyle birlikte olmak

Evli biriyle birlikte olmakla ilgili bi’şey yazmadan önce şunun altını çizmek isterim. Bu yazıma katılanlar olacak, karşı çıkanlar olacak. Normal, ancak bu yazıyı yazmamdaki neden gençlere tecrübelerimi aktarmak. Çünkü hem tecrübelerim var, hem de yıllarca teke tek insanlara ders verdim. Verdiğim dersler, sadece bu konuyla ilgili değil ama birçok kişinin hayatının odak noktasında bu konu vardı.

Çoğu kişi, hayatında en az bir kere evli biriyle beraberlik olmuştur. Ben dahil. İstisnalar var mı, var tabii. Özellikle erkekler doğaları gereği tek eşli değiller. Erkeğin çok mutlu bir evliliği olduğu halde, hiçbir nedeni yokken bile bir başkası ile birlikte olması doğal hale geldi. Kaldı ki bir de mutsuzsa tutmayın gitsin. Hayatına yeni birinin girmesi kaçınılmazdır. Yeni bir ten, yeni arayışlar içinde kalır. Diyelim ki birini sevdi, hayatını değiştirip sevdiği ile birlikte olur mu, olmaz. Çok az istisna var tabii. Bir danışanım gençliğinde evli bir adama aşık oluyor. Adam hiçbir güvence vermiyor ama kısa bir süre sonra elinde boşanma ilamıyla geliyor. Ben boşandım, şimdi evlenebiliriz diyor. Şu anda 19 yıllık evliler ve 18 yaşında bu seni üniversiteye başlayan bir kızları var. Çok mutlular. Bu çok istisna.

Evli Biriyle Birlikte Olmak

Erkeklerin evliliğinin dışında bir kadınla birlikte olması için illaki aşık olması gerekmiyor. Aşık da olabilir tabii ama genellikle sadece cinselliğe bağlı bir birliktelik peşindeler. Ama biz kadınlar mutlaka aşık olmalıyız. Çok sevmeden asla cinsellik yaşayamayız. Bir kadın evli bir erkekle ilişkiye girdiğinde hayatı kayıyor. Çünkü her şey erkeğin saatlerine göre ayarlanmak zorunda. O ne zaman müsait olursa o zaman gelecek ve kadın onu sürekli bekleyecek. Bazen sofralar hazırlayacak ve adam gelmeyecek.

Ertesi gün adam telefonda “hayatım akşam çocuk hastalandı gelemedim kusura bakma” diyecek. Aslında çocuk hastalanmamıştır bazen, karısı hadi bu akşam arkadaşlara gidelim ya da onlar bize gelecekler demiştir. Bitti, adam ona uyum sağlamak zorunda, çünkü o evliliği yürütmek istediğinden evin kurallarına uymak zorunda. Hayatının öncelikleri sıralamasında önce karısı ve çocukları gelir, sonra sevgilisi. Arta kalan zamanlarında hoş vakit geçireceği bir kadındır o. Ama kadını da biraz oyalamak lazım, çocukların okul durumları hallolsun ayrılacağım, ya da karım hasta onu bırakamam gibi birçok oyalama cümlesi. Aslında hiçbir zaman ayrılmayı düşünmez. Ama kadın için ümit dünyası, sürekli ayrılmasını bekler. Yıllar geçer de geçer.

evli bir adamla ilişki

Evli bir kadın danışanım geldiğinde evli bir adama aşık olduğunu söyledi. Ama ikimizde boşanacağız ve evleneceğiz dedi. Adamı da getirdi. Adamın asla boşanmak gibi bir niyeti olmadığını sadece onu oyalamak için bir takım yalanlar içinde olduğunu anladım. Adama deliler gibi aşıktı ama adam sadece cinselliğin peşindeydi. Evliliğine zarar vermemek için yalanlar içinde yüzüyordu. Kadın kocasından ayrıldı. Adam asla ayrılmadı. Birlikte yaptığımız sohbetler uzun sürdü ve kadın adamdan ayrıldı. Şimdi harika sağlıklı bir ilişkisi var. Mutlu mesut yaşıyorlar. Adam ise hala evli. Kadın şimdi geriye dönüp baktığında onunla geçen yıllara acıyor ve adamın yalanlarını net olarak görebiliyor.

Evli bir erkekle birlikte olmak demek, sürekli onu beklemek demek, sürekli harika sofralar hazırlayıp adamın gelmemesi demek. Asla bir tatile çıkamazsın, bir restorana gidemezsin, sokaklarda el ele gezemezsin, arkadaş ortamında bu benim erkek arkadaşım, sevgilim diye tanıtamazsın. Sen hayatını yine sürekli yalnız yaşayacaksın. Toplum içinde hep yalnız kalacaksın, bir ilişkin var ama kimse bilmiyor, söyleyemiyorsun. İçinde fırtınalar esiyor ama kimseyle paylaşamıyorsun. İnsan bu tip bir ilişkiyi yaşarken yılların boşa gittiğini hiç farkında olmuyor. İlişki bitince geriye dönüp baktığında koca bir hiç kalıyor.

Bir başka danışanım da evli bir adamla birliktelik yaşamaya başladı. Hatta karısını ve çocuğunu terk etti, birlikte yaşamaya başladılar. Adam karısından ayrıldı ve evlendiler. Bir çocukları oldu deliler gibi birbirlerine aşık yaşadılar. Ama adam sonunda tekrar evli bir kadına aşık oldu bunları bıraktı gitti ondan da bir çocuğu oldu. Üç mutsuz kadın, üç mutsuz çocuk.

Bir başka genç kız evli bir adamla birlikteydi. Birlikte bir ev tuttular. Ama adam o kadar kendi hayatını yaşıyor ki, tuttukların evin kirasını bile kız ödüyordu.

Evli Erkekle İlişkiyi Bitirmek

Üstelik bir de adamın gerçek karısı var. Asıl kadın. O da rahatsız, o da sürekli kocasının peşinde, acaba bir ilişkisi var mı diye takip halinde. Yani güvensizlik diz boyu. Bu yazdıklarımı yanlış anlamayın genellemiyorum. Hiç bunları yaşamayan kadın ve erkekler de var tabii. Ama yaşayanlar çoğunlukta.

Evli Biriyle Birlikte Olmak

Evli Biriyle Birlikte Olmak

Kadınlara gelince, danışanlarımın arasında evli olduğu halde bir başka evli erkekle ilişki içinde olanlar da vardı. Ama kadınlar genellikle ihmal edilmenin acısını bir başka erkekte arıyor ve ona aşık oluyor. Çünkü kadın sevilmek istiyor, ilgi istiyor, iltifat istiyor, doğasında var. Bunların bittiğini anda yeni arayışlar içine giriyor. Kadın için de cinsellik önemli olmaya başladı.

Yani çarpık ilişkiler. Birine gerçekten aşık olarak bir ilişkiye girmeyi anlıyorum ama her iki tarafında dürüst olması gerekli.

İtiraf etmeliyim ki ben de evli bir adamla birlikte büyük bir aşk yaşadım. Ayrılabilirim hemen dedi. Ben olmaz dedim. 6 yıl birlikte olduk. Hep kapılı kapılar ardında, kimsenin bilmediği bir ilişkiydi. Adam çok dürüstü. Bir gün oturduk konuştuk. Bu ilişki böyle yürümez, hayatımızda hep yalan var, karşı tarafta bir kadın var. Birbirimize deliler gibi aşığız ama bu aşkı serbest olarak yaşayamıyoruz. Bir tatile gidemiyoruz. Bir restorana gidemiyoruz. Kimseye bir şey söyleyemiyoruz. Garip bir ilişki içindeyiz. Karşılıklı oturduk birbirimizi çok sevmemize rağmen ayrıldık. Bana, sana haksızlık ediyorum dedi. Ben de bunu kabul ettim. Arkadaş kalmaya karar verdik. Dostluğumuz hala sürüyor. Hayatımda tanıdığım doğru insanlardan birisi. Ama sonuç değişmedi.

Gelen onlarca yorum ve sorudan sonra aynı derdi çeken insan sayısının çok fazla olduğunu teyit etmek hem ilginç hem de düşündürücü. İçinde iki kadın veya iki erkek olan bir ilişkiyle zaman geçiriyor olmak an itibariyle neşeli olabilir ancak sonucunun hiçbir zaman mutlu ettiğini görmemişimdir. Onun için evli biriyle mutlu olmak çok mümkün değildir. Evli biriyle ilişki yaşamak da sonucunu bildiğimiz bir ilişkiye bile bile lades demekten başka bir şey değildir.

İnsanın hayatında iki erkek ya da iki kadın olması çok zor bir iş. Kadın bunu beceremiyor çünkü çok duygusal bakıyor. Ama erkekler daha profesyonel. Olaya farklı bakıyorlar, biri karısı, çocuklarının anası, diğeri ise sevgilisi. Onunla cinselliği doya doya yaşıyorlar. Ama diğer taraftaki düzenli hayatından vazgeçemiyorlar. Maalesef bunlar gerçek.

Özellikle genç kızlarımıza sesleniyorum. Asla evli bir erkekle birlikte olmayın. İnanın ki yıllar boşa gidiyor. Özellikle evliliği düşünüyorsanız asla yapmayın. Sağlıklı ilişkiler yaşayın. Doya doya sokaklarda el ele dolaşın, çevrenize bu adama aşığım deyin. Evlenirsiniz ya da evlenmezsiniz ama sağlıklı bir ilişki yaşayın. Yalan dolan içinde zamanınızı boşa harcamayın…

Yazan : Tülay Bilin | 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

58 yorum

 1. Buna yorum yapabilmek için yaşamak lazım.Yaşanmadan atıp tutmak kolay. Ama bu arada evli bir erkekle beraber olmanın yanı sıra evli bir kadınla berber olsanız veya o kadını kocası olsanız ne yapardınız nu da düşünmek gerek. Onun için evli biriyle beraber olmak tamamen yanlış derim…

  • Bende evli bir insanla beraberim üstelik benden 20 yas buyuk. Kendisi ufak tefek maddi imkanda bulunmak istiyor fakat ben üç kuruş bile istemiyorum. Seviyorum ama bırakmak istiyorum olmuyor, yapamıyorum. Karısı da ogrendi ayrılmak istemiyor. Adam hep ayrilacam diyor ama kadına da üzülüyorum. ALLAHIM YARDIM ET.

 2. arkadasim yeni evlenen bir erkekle arkadas oldu. Erkek arkadasi yeni evlendigi karisindan tam 4ay sonra bosanmak icin davasi acti. 1 sene sonra arkadasimla evlendiler. su an 4 senedir beraberler ve hala cok mutlular…bazen istisnalar oluyor ama bazende yanlis evlilikler oluyor….

 3. Bu konuda ilginç bir örnek verebilirim. Ülkemizin önde gelen Ankara’da yaşayan medyatik yazarlarından bir kişi karısından ayrılıyor, daha önce arkadaşının eşi olan bir başka kadınla evleniyor.Evlendiği kadının eski kocası da bizim yazarın eski eşi ile evleniyor. Açıklaması zor değil mi?

 4. Tülay Hanim, yaziniz cok güzel ve düsündürücü… Konuyla ilgili degil ama, bir sey sormak istiyorum: siz kadinlar ilgisizlikten aldatir diye yazmissiniz. Arkadasim da kocasini aldatiyor, cünkü sevgilisi onu el üstünde tutuyor, iltifatlar ediyor …kendi kocasindan hic bu kadar ilgi gördügünü hatirlamiyor..daha dogrusu, kocasi cok cimri, arkadasimla hic bir yere gitmiyor, sevgi göstermiyor vs…sizce cimri erkekler, sevgide mi cimri oluyorlar? cok tesekkürler

 5. Hüseyin Çelik

  tülay hoca paylaşımınızı okudum çok süper buldum ve hayatın içinde çokca raslanan durumlar diyorum ayrıca çok cesur birinsanoluşunuz ayrı birdurum çok açık kalplisinizve gerçeklerin ta içerikliğini anlatıyorsunuz sizin gibi insan az bulunur diyorum dilinize yüreğinize sağlık diyorum benimde bu paylaşımda ders çıkarmam gerekiyor sevgiler saygılar tülay hoca ayrıca kendinizde yaşadığınızı anlatıyorsunuz bravo diyorum.

 6. Kişilik meselesi dogru insanla evlenmeseniz her şey bekleyin karşı taraftan.Tulay hanım kesinlikle katılmıyorum sizde 6 yıl beraber oldunuz.Kocanıza bakınca hiç mi rahatsız olmadınız benim hakkım yok onu huzursuz etmeye veya çocuklarım beni kötu bilmesinler diye..Eger duyarlı biri olsaydınız kocanızdan ayrılır istediginiz ilişkiyi yaşardınız onuda es geçtim burası kişilik geliştirme yeri sözde böyle gereksiz saçma bir konuyu koskoca topluma açıp kötu yazılarla insan zihnini kirletmeye hakkınız kesinlikle yok…BENİM DUŞUNCEM ORTALAMA 50 YIL HAYAT YAŞIYCAGINIZ KİŞİ İYİ SEÇMENİZ.EGER EVDE KALMIYIM DUŞUNCESİNDE OLURSANIZ.BÖLE İLİŞKİLERİN ÇIKMASI GAYET NORMAL.

 7. TOPLUMDAKİ TÜM YOZLAŞMALARIN NORMAL HALE GELMESİ ÜZÜCÜ. KENDİNİ BÜTÜN MANEVİ VE İSLAMİ DEĞERLERDEN AZADE GÖRENLERİN MUTLU OLMASI İMKANSIZ. YAZIDA VERİLEN ÖRNEKLER HİÇ DE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL.
  BOŞANMALAR VEYA ALDATMALAR NORMAL GÖRÜLMEMELİ. NEDEN İNSAN HER GÖNLÜ İSTEDİĞİNDE BİRİNE KAPILMA İHTİYACI HİSSETSİN.
  BU YAZINIZI KALDIRMANIZI ÖNERİRİM. ZİRA KÖTÜLÜĞE SEBEP OLMAK ONU İŞLEMEK GİBİDİR. YA DA İSLAMİ BİR REFERANSLA ELE ALINMASI LAZIM.
  ALLAH VİCDANLARA YERLEŞMEZSE HER ŞEY OLABİLİR VE BİR KEDİNİN KUYRUĞUNU YAKALAMAYA ÇALIŞMASI GİBİ SÜREKLİ ARAYIŞLAR DEVAM EDER.

 8. ben sizin düşüncenize katılmıyorum.yaşadıklarınızdan dolayı objektif olmakdan uzak bir yazı olmuş maalesef.günümüzde kadınlar erkeklerden daha katı ve erkeklerden daha çok kadınlar erkekleri cinsel meta olarak görüyor artık.ierkekleri profesyonel potansiyel olarak görürken , yalan söylemeyi tabularında getirdiği nedenlerden ötürü çocuklukdan itibaren alışkanlık haline getiren kadınların masum ve duygusal nedenlerle bi takım şeyler yaşadığını söylemek bence ileri derecede saflık olarak nitenelendiriyorum.bence kadınların aldatırken mazereti olabilcek şeyler onlar.lişkilerim içinde 3 tane evli hanım arkadaşım oldu üçündede değişik tecrübeler yaşadım.evliliğide yaşadım fakat sizin anlattıklarınızla çok fazlaca örtüşmüyor.her insanın olaylara bakış açısı farklı olabilir farklı şeyler yaşanmış gibi görünsede benzer şeylerde yaşanıyor hayatın garip girdabı işte.

 9. Arkadaşım tam olarak bunu yaşıyor. Evli bir adamla birlikte.. İçine düşmeden yorum yapamayacağım bir mevzu. Tabi ki ters. Ama yaşayanların da kendilerine göre haklı sebepleri vardır diye düşünüyorum.

 10. Hayir ben kesinlikle katılmıyorum. Kimsenin kimseyi boyle ahlaksiz birsey yaparak uzmeye hakki yok. Biraz kendinizi o birlikte oldugunuz adamın esinin yerine koyun empati yapin. Kendisi biliyormu bu mevzuyu bilmiyorum fakat o bayan icin nekadar onur kırıcı bir durum…birde cocuklari varsa ve babalarının böyle bir birliktelik yasadigini biliyorlarsa yada birgün duyarlarsa onlar icinde nekadar yıkıcı bir durum olur. Çünkü anne kutsaldır çocukların gözünde! Anneyi uzucek bir durum karşısında babalarina sitem etmeleri nefret duymalari olagandir. Hem boyle bir tutum bizim orf va adetlerimize terstir. Bu nedenle kimse kimseyi bu gibi igrenc düşüncelerle üzmesin. Evliliginizde esinizle anlasamiyor, ilgi göremiyor vs ozaman anlasarak ayrilir basinizin çaresine bakarsiniz ama evliyken bu kendinizce saydığım bahanelerle “ben bunu yaparim o hakediyor” gibi deyipte bir arayis icine girmem anlami yok. Kimsenin en cokta kendini canını acitmadan yollari ayirirsin olur biter…bunuda unutmayın aldatan aslinda kendini aldatır!!! saygılar…

 11. Tülin hanım merhaba benimde böyle bir ilişkim var erkek arkadaşım evli 3 yaşlarında bir de çocuğu var bana mutsuz olduğunu iki seneye kadar çocuk okula başlayınca boşanacağını söyledi sürekli benimle ilgileniyor özgürüz de sokakta istediğimiz gibi gezebiliyoruz beni tüm arkadaşları ile de tanıştırdı abisine kadar tüm herkes biliyor ama hal ona güvenebilir miyim şüpheliyim sizce ne yapmalıyım

 12. birine aşık oldum tam bes aydır onu takıp etttım . sonunda kendısı de bana karşılık verdı fakat evlı oldugunu öğrendım .. elım kolum bağlı kaldım . ve onun hayatından çıkamadım . ona aşığım onu çok sevıyorum . bir tane oğlu var 2 yaşında onu bana getıriyor arada kendı çocugum gıbı seviyorum . kendımı onun karısının yerıne de koyuyorum ama aşkıma engel olamıyorum . aramızd a yakınlaşma olmadan onu sevıyorum .. ve artık başka bırını hayatıma sokmak istemıyorum .. ne yapmalıyım yardım edın

 13. burada suç iki taraftadır bence. aldatan ile eşi olmayan kişi. burada aldatan kişi karısına karşı hata yapmıştır. kendi eşini kendi hayat arkadaşını bir anlamda kandırmış ve onu aptal yerine koymuştur. bu evlilik birbirine adapte olamayan bir çiftin göstergesi bence. yaşamadan bilemez insan evet ama bence aldatılmak kimseyi hoşnut etmez. burada eşi olmayan kişinin ise o iki insanın arasından çekilmesi gerekir. yaptığı zaten etik değildir.

 14. Merhabalar benmde bi beraberlim var ve evlı adamla. Aslında bı o kadar güzel bi o kdarda acı dolu anlattıklarınız yazdıklarınız hepsı cok dogru sadece yasayan bilir. 6 aydır beraberiz ayrılmak istiyorum bırakıp gitmek istiyorum ama gidemiyorum bırakamıyorum bana karsı o kdar dürüst ve sahıp ama bende aynı cınsımı dusunmek zorundayım bende olabılırdım o kadının yerınde ve kocam benj de aldatıp bole bı beraberlı oldunu ögrenseydım kaldıramazdım. Ayrılmak ıcın her yolu denedm ama kendımı kandıramıyorum evliliği dusunen biriydim ama artık evliliği dusunmuyorum napıcam bilmiyorum. Daha 21 yasındayım cokkk asıgım kendısı benden 15 yas buyuk bana cok ilgi gösteriyor. Benı el üstünde tuttup üzmek istemiyor gercekten cıkmaz bı yol nolursunuz evli adamlara aşık olmayın eger onunla yasamaya baslarsanız hiç ayrılamazsınız.

 15. Evli bir kadından hoşlandım yakın arkadaşımda diyebilirim. Aslında yakınlaşmamıza sebep olan kişi oydu. Dokunmalar la, üstü kapalı sözlerle bana yakınlaştı. Bende ona karşı bir hissiyatım başladı. Kocasıylada tanışıyorum hatta beraber dışarı çıkmışlığımız var. Beraber evlerine gidip içmişliğimiz var karısı da evdeyken. Şu anda acayip sıkıntıdayım. Önümde bir sınav var ona çalışıyorum ama bu kızı aklımdan bir türlü çıkaramıyorum. Çünkü bana 1 aydan fazladır çok soğuk davranıyor, bu iyi bir şey mi tabikide iyi bir şey. Benim yaptığım şerefsizlik olabilir. Ama ne yapayım işte belki iman eksikliği belki karşı cinse olan duygularım beni bu günah itti ve halda itiyor. Deli gibi istiyorum onu, sevdiğimide düşünüyorum. Evli kadın sevilir mi diye küfür edenlere hak veriyorum. Yaptığımız çok kötü ahlaksızca bir şey belki ama gönlüme laf dinletemiyorum. Allah’ın zina sınavında tökezlediğiminde farkındayım. Sınav demişken çalışamıyorum kız hep aklımda. Böyle olunca kimseye de güvenemiyorsun ya evlendiğimde karımda bana aynı şeyi yaparsa diye. Çok çarpık bir durumdayım deli olacağım. Kokusunu özledim, gülüşünü, öpüşünü. Mideniz bulanıyor belki bu yazıları okurken, ama unutamıyorum işte. Allah’ım yardım et bana demeye bile utanıyorum. İstiyorum çünkü lanet olsun onunla tekrar görüşmeyi. Bunu yanlız olmama da bağlıyorum aslında. Şu anda ders çalıştığım için bir ilişki içine girmem mümkün değil. Sınavda başarısız olmam demek haytımın bitmesi demek. 27 yaşına geldim hala düzenimi kuramadım. Bu sınavıda kazanamazsam hepten çöküntü içine gireceğimden korkuyorum. Özgüven eksikliğinden de kaynaklanıyor olabilir aslın bu çöküntü korkusu. Kız bana yakınlaştı ben kaçtım bana, sen geri zekalısın aptalsın gibi üstü kapalı imalarda bulundu. Ben aşık oldum, salak işte, o seni sadece bir süre sex için kullandı hatta doğru düzgün bir şeyde yapmışlığımız yok ayak üstü kuytu köşede işte. İlişkiye girmedik. Biraz açık söylüyorum ama oldu artık. Salak salak şeyler paylaşıyorm facebooktan, anlasında dönsün bana diye. Telde konuşuyoruz soğuk hemen kapatıyor. İstemiyor beni artık kullandı attı işte, bende kahroluyorum salak gibi. Ne aptal adamım diyorum kendime. Dua edin bana arkadaşlar unutayım şu deliyi. Sövüp sayın ama unutsun salak diyin. Sağlıcakla kalın.

  • Aylar önce biriyle tanıştım ben evlenip ayrılmıştım hayatımda biri vardı ve Bana asla evlenemeyeceğimizi söyledi sevmiştim bile bile kabul ettim yakınlaştık da sonra aramız Bayaa açıldı ve görüşmez olduk hayatıma biri girdi bana bekar olduğunu söyledi bense evlenip ayrıldığımı söyledim sonra birbirimizi sevmeye başladık ve ben ona aşık oldum daha sonra bana evli olduğunu söyledi bende ondan vazgeçeceğimi söyledim ama beni bırakmadı bana çok yalanlar da söyledi devam ettik birlikte olduk sonra görev için yurt dışına gidecekti işi olmadı birsürü borcu olduğu için görevden alındığını ve memlekete döneceğini söyledi 2 tane çocuğu var ve eşini hiç sevmediğini söylemişti biz de ayrıldık ve ben onun bana yalan söylediğini memlekete değil de aslında yurt dışına gittiğini öğrendim Bi süre konuşmadık ona çok kızgındım sonra ben eski görüştüğüm kişiyle konuşmaya başladım bişey hissetmiyordum Bi yakınlaşmamız oldu ama ilişkiye girmedik ve sevdiğim adam hayatıma girdi tekrar onu çok sevdiğim için affettim bana boşanacağını ve benle evleneceğini söyledi annesiyle konuştum tanıştırdı görevi bitince boşanacakmış Bi süre devam ettik yine birbirimizi çok seviyorduk doğrusu ben çok seviyorum ama onun duygularından emin değilim ona güvenmesem bile çok seviyorum Bi yandan da ona ihanet mi ettim diye içim içimi yiyor ve biz yine onun evli olduğu yüzünden tartıştık ve ağza alınmayacak hakaretler ettik yine ayrıldık aradan 15 20 gün geçti yine konuşmaya başladık ve benim eski görüştüğüm kişiyi öğrenmiş neler yaşadığımızı bu ayrılık sırasında onunla görüştüğümü yakınlaştığımızı ve o buna yalan söylemiş birlikte olduk diye bende neler yaşadığımı söylemeye uyandığım için bişey diyemedim ve buna rağmen beni çok sevdiğini benimle evleneceğini yuva kuracağına dair yeminler etti söz verdi ve biz dini nikah kıydık görevden gelmesini bekliyoruz o hala evli ve benim ailem bilmiyor eğer olmazsa kalacağımızı da söyledik birbirimize ben onu çok seviyorum evli olmasına rağmen karısını seviyor mu sevmiyor mu bilmiyorum ben gözümü karartıp hayatımı yakmaya hazırım onun için ve kafama koydum evden kaçacağım gerekirse kuma olarak yaşamaya bile razıyım onu çok seviyorum onunla olamazsam yaşayamam kendimi öldürürüm sizce onun niyeti nedir gerçekten seviyor mu yoksa sadece gönül mü eğlendiriyor öyle bişey olsa nikah kıyar mıydı yada annesine söyler miydi konuşturur muydu

  • Üzülme hayırlısı anlıyorum seni

 16. merhaba bende evli bir adama aşığım bundan 3 bucuk ay önce bi iş görüşmesine gittim görüşmem her amanki aynı şeylerden ibaretti form doldurdum patronum cumartesiye kadar haber vericem düşünüp dedi ve orada ayrıldım aradan 4 gün geçti cumartesi oldu ve aramadı ben mesaj attm yoğun olduğunu ve henüz karar veremediğini söyledi hafta içi tekrardan gittim ilk defa bi işe defalarca kez gittim tabi bu arada senelik bir ilişkim var ve evlilik yönünde ilerliyoruz o zaman her neyse en sonunda patronum beni işe aldı aramızda hiçbişe yok işe girdikten 1 hafta sonra erkek arkadaşımla ilişkim bitti kavga ettik bu arada patronum bana çok iyi davranıyo ben acı çekerken aglarken teselli oluyo sürekli nasihatler veriyo bana aradan bir süre bi zaman gecti patronum bana aşı olduğunu söyledi ben her ne kadar kendimi çeksemde işten ayrılmayı düşünsemde yapamadım kendime ona aşık olmuş bir şekide buldum zaten mutsuz bir evliliği varmış boşancakmış şuanda birlikteyiz ama ben eski sevgilime formalite icabı geri dönmek zorunda kaldım çünkü patronumla olan ilişkimi salaklık edip ablamla paylaştım oda bana ya bu ilişkiyi bitir yada seni silerim dedi geçen hafta ilişkimi bitirdim işten ayrıldım ama çok acı çektim nefes alamadım duramadık birbirimizden ayrı ertesi gün çağırdı işinin başına geri dön dedi dayanamadım döndüm onun sevgisibe inanıyorum eski sevgilime dönme sebebim ilemi ikna etmek kısacası bi oyun bizim birbirimizden ayrılmamamız için birbirimşze aşığız ama ne yapıcam bilmiyorum aramaızda yaş olarakta büyük bir fark var ilerde nasıl olcak bilmiyorum onu çok seviyorum kopamıyorum ama boşandığındaa gelip beni ailemden istediğnde ailemin vermiceğinide biliyorum napıcam ondan nasıl ayrılcaö onu görmeden nasıl duracağım bilmiyorum.

 17. Hata içindesin!!!
  Yapma!!!
  Aileni dinle!!!
  belki bana sana Ne diyebilirsin ama emin ol aynı şeyleri ben de yaşadım ve şu an hala yaşamaktayım Aynı sen gibi ayrı kalamayıp ailemi her şeyimi Geride bırakıp o adamla kaçtım daha doğrusu kaçırıldım beni sevmeseydi Eşini bırakıp beni kaçırmazdı dedim daha fazla bağlandım şu an 8 senelik birlikteliğimiz var �ki tane çocuğum oldu ve hala resmi nikahım yok Her şey normal gibi davranmaya çalışıyorum ama hiçbir şey normal değil beni mutlu etmeye çalışıyor yüzünü güldürmeye çalışıyor Maddi manevi her türlü sıkıntı mı gideriyor ama hiçbir şey beni mutlu etmiyor çünkü bu çevre var ya her şeyden önce insanı çevre mahvediyor insanların dillerine katlanamaz hale geliyorsun yaşının büyük olması daha önceden evli olması çocuklarının olması milletin diline dolanıyor Senin yaşının küçük olması milletin gözüne batıyor Ayrıca ailendenayrı kalıyorsun zaten küs olmasalar bile Hiçbir şey eskisi gibi olmuyor eskisi gibi yakın davranmıyorlar Sen onların gözünde ailesinin sözünü dinlemeyen birisin Ben şu an eşimle yaşıyorum yani eski eşini kesinlikle görmüyor ama boşanamıyor boşanamıyor ve resmi nikah kıyamıyoruz Her şeyden önce insanı mutsuz ediyor En azından çocuklarıma nüfus cüzdanı çıkartabildim Ona seviniyorum inan bazen dua ediyorum ediyorum bu bir rüya olsun Daha doğrusu kabus olsun Ben uyanayım artık Allah’ım diyorum böyle bir hayat sana belki kolay gibi görünebilir yaşamayan bilmez katlanamazsın �nan ki kaç defa ayrılmayı istedim her şey daha kötü olur diye ayrılamadım Çünkü artık arada çocuklarım var hatta çocukların olunca o kadını da anlıyor insan o da ben gibi sevmiştim diyorum ve ona hak veriyorum hele hele bu erkeklerin Ben eşimi sevmiyorum aramızda hiçbir cinsel ilişki kalmadı sürekli kavga ediyoruz çocuklar olmasa çoktan Ayrılacağım ya da çocuklar büyüsün hemen Ayrılacağım demelerine kesinlikle inanmamak lçünkklasik Yalanlar sevgiliyken Hayat o kadar toz pembe oluyor ki herşey böyle devam edecek sanıyorsun işim seni sevse yeter diyorsun yetmiyor beni seviyor Ben buna inanıyorum ama yetmiyor Ben inanıyorum ki sen bu yazıyı okusam da onunla beraber olmaya devam edeceksin Çünkü insanın gözü hiçbir şey görmüyor zaten Boşa dememişler bir musibet 1000 nasihattan iyidir diye başına bir musibet gelince ancak o zaman anlarsın beni başka diyeceğim bir şey yok yinede gelişmelerini anlatırsan okumak isterim

 18. Kısaca sonu olmayan bi sevda ben de yasadm genc bir kizim bakireyim evli adamla birlikteydim 4 aaydan beri o bana yalan.atmadi ilk.gin evli olfugubu soyledi ve karimdan bosanagim demedi gizli sakli yasayalik dedi hep ben de her ne kadar kizsam da kabullendim boyle dukkanda calsiyor ben bi ara gidiyordim dukkanina bir gin.konusuyrdk ayrmak istrdi ben de kabul etmedim ama olmadi ben senin gelegni mahvediyorm.dedi sonrq ninem e anlattm onlar tanisiyorlar ama kavga ettik ninemle ayrildik mecbur spnra 1 ay sonra mesaj attim ben ona yine konustuk baristik iste arada gorsuyidk dukkaninq gidemiydm cunku tqnidiklar vardi sabahlari dukkanda aksamlari evindeydi ve evinde plunca arayamyrdm mesaj atamyrdm gucume gidiyirdu napiyorlar acaba diye evine gittim ben onun yan yana yatyrlaar karisiyla ya iste kiskaniyordm sonunda yine noldu ailem yakaladi beni ve onu karakola verdiler karisi ypktu o mwmleketine gitmisti sonucta her sey bitti ben ona mesaj attim ama o yazmadi bitti o herkese onkar etti yok oyle bi sey diye yani inu da anlym cocugu da yok onun ama aradan kac yil gecms evleni kadin da kapali hafiz iyi kadin aldatmyr kpcasni ama benim sucum ne neden karsima cikti neden keske cikmasqydi karsima

 19. Bende evli bir erkekle beraberiz ama hiçte önceliği karısı değil her sabah benim yanıma geliyor istediğimiz restorana gidip yemek yiyor istediğimiz yerde el ele gezip dolasabiliyoruz benimde tabiki vicdanı rahat değil ama konu bunlar değil eğer aşk ve sevgi varsa kagit üzerindeki evlilik bir işe yaramiyor

 20. 5 ay sevgili olduk benden evli olduğunu sakladı ve ben şüpelenmeye başlayınca söylemek zorunda kaldı ve 6 yılık evli 4 yaşında çocuğu olduğu için sürdürüyorum evliliği 3 yıldır birlikte olmuyorum dedi ne kadar doğru bilemem gece geç saatlere kadar msjlaşıyoruz bana sadece kağat üzerinde olduğunu söyledi ama boşanmayla ilgili bişey söylemiyor kaderimizde ne varsa yaşatız dedi ama ben kaldıramıycağımı söyleyip ayrıldım ama unutamıyorum:( napıcam ? Bu aşkı yaşasam zaman kaybı 35 yaşındayım hiç evlenmedim evlilik düşünme konusunda kararsızım. Yaşasammı yoksa bitmişken bitsinmi offffff onunda sevdiğine adım gibi eminim zaten yalvarıyor

 21. Herkeze Merhaba,

  Ben 12 yaşındayken yani 7. sınıfa gıderken biriyle sevgili olduk facebook ilk çıktıgı zamanlar benden 6 km uzakta bi kızı sevdim o başka okulda ben başka bi okulda, cumartesi günleri bizim buraya gelip buluşmaya başladık 2 yıl beraber oldukdan sonra ayrıldık ben turizim lisesinde okudum stajım antalya tarafına düştü konusamadık baya bi süre daha sonra 19 yaşındayken ben evlendiğini duydum benim için çok üzücü bi durumdu ama gerçekten seviyordum ozamanlar bana 1 yıl sonra bana mesaj attı ve seni unutamıyorum die mesajlar yazdı seni istiyorum diye konuştu ilk başlarda bu bana komplo duzenliyor gibi geliyordu ama öyle deil gibi beni hala seviyor ve eşinden ayrılmak istiyor benimle birlikte olmak istediğini söyledi seni hiç unutamadım gibi laflar soyledi eşi ikide bir boşanırım senden diyormuş bu kızda bana sığınıyormu sizce buna benım cevabımda sen evlisin olamaz böyle bişey diyerek geçtim bana bir dolu mesajlar attı 4 5 kere aradı ben cevap vermedim bana söylermisiniz bu benden ne istiyor olabilir ?

 22. zeliş yazdıkların doğru sana hak veriyorum ama bi yandan da bırakamıyorum hayatımın dönüm noktasındayım ne yapıcam karar veremiyorum seviyorum onsuz nefes alamıyorum adeta ama ayrılmak zorunda olduğumuda biliyorum kafayı yemem an meselesi..

 23. Gerekirse aylarca ağlayıp zırlayın ama ne kadar severseniz sevin yapmayın bunu hiçbir erkek sadık değildir bir zaman sonra daha da bağlanırsınız kandırmayalım kendimizi mutlu sonla biten çok az ilişki vardır eşiyle yada başkasıyla mutlaka aldatır yeri gelir size inat yeri gelir size hırsından kızgınlığından yapar bunu evet size bağlıdır peşimizden koşar kendini ispatlamaya çalışır ağlar hatta ama sakın aldanmayın yolunuza bakın kimse bulunmaz Hint kumaşı değildir gururunuzun ve ruhunuzun kirlenmişliğiyle ve utancınızla kalırsınız sizi savunmasız yakalamalarına izin vermeyin aşkı layığıyla yaşayın ve 2. Kadın olmayı kabul etmeyin evli bir erkekten koşar adım kaçın arkaya bakmadan yıpranır üzülürsünüz ve kimseye anlatamaz kendi dünyanızda debelenirsiniz bunları anlatıyorum çünkü yaşadım en mutluluğu da en mutsuzluğu da bu ilişkide yaşadım zor çok zor olsada yoluma baktım siz de yapın

 24. ben bu duyguyu şu an yaşıyorum fakat hem çok güzel beynim ve bedenimde kaybettigim duyguları yakaladım ve çok mutluyum bu kişiyle birlikte olmaya fakat çok kötü durumdayım yanlış yaptıgımızı bile bile birbirimizden kopamıyoruz ama mutlulugu yakalamak kolay deil çok karmaşık duygulatr içerisindeyiz birlikte oldugumuz kişiyle

 25. Allah akıl fikir versin bu yazıyla bu iğrençliğin çirkefliğin normal sayılabileceğini mi düşünüyorsunuz kimsenin ahını almayın öyle yazılıp çizildiği gibi yaşanmıyor hiç bir acı

 26. Evli bir erkek kendisine aşık olan bir kadına yaklaşıyorsa çok yüksek ihtimalle cinsel amaçlıdır. Karımı sevmiyorum , çocuk için katlanıyorum vs bunlar yalan. Bir kadın evli bir erkeğe aşık olduğunu zannediyorsa o da büyük bir yanılmışlıktır. Böyle durumlarda aklınız her zaman duygularınızın önünde olsun. Akılcı ve mantıklı bir zemine oturmayan hiç bir ilişki sağlıklı yürümez. İlişkileri başlatan duygular olsa bile , devam ettiren şey saygı ve sadakattir. Ben evli bir erkeğim ve bir kadın bana tertemiz duygularla aşık olsa bile asla ona ümit vermem. Teselli etmeye bile çalışmam. Beni ruhsuz bir ucube olarak görmesini isterim ki boş iş peşinde olduğunu anlasın.

 27. aynı durumu bende yaşıyorum ve bu durum beni çok yıpratıyor biliyorum yanlış olduğunu kendimi eşinin yerine de koyuyorum arada çocuk var eşinin kaybı daha çok olur ben en fazla ağlarım üzülürüm ama olmuyor aklımdan çıkaramıyorum bırakamıyorum hayatımda ondan başkasını istemiyorum biliyorum unutmam gerek bende böyle bir şey yaşamak istemiyorum nasıl unutacam bilmiyorum Allahım sen yardım et

 28. Benim çok yakından tanıdığım biri var kendisi şu an bu durumu yaşıyor evli ve kendinden yaşça büyük biriyle sevgili hayatı yaşıyor benden ve bir çok kişiden saklıyor söylemiyor bütün bunları para için yapıyor bunu ben kendim öğrendim mesajlarını gördüm. Gözümden düştü hiç bir değeri kalmadı diyecek bişey bulamıyorum

 29. Evli iki kızı olan bi bayanla arkadaşlık kurdum aramızda 7 yaş vardı benden büyüktü kocası uyusturucu iciyordu dertlestik sohbet ettik bi gün sonra beni evine çağırdı ağlayacak bir omuz arar düşüncesi ile gittim . baktığımda açık saçık şeyler giyinmişti evine içeri aldığı gibi öptü hosgeldin dedi biraz dertlestikten sonra yakinlasmaya basladi kendime inanamiyordum ona yardim icin gitmistim ardindan beni opmek istedigini söyledi tabi erkek oldugumuz icin kendimizi bi yere kadar tutabildik sonra birseyler yasadik sabaha kadar kocasi gelmedi ve ertesi gün pisman degilim bir daha istiyorum seni dedi gitmelimiyim bilmiyorum yardimci olun kendimi kötü hissediyorum ..

 30. Yaşadım…
  Evi terk etti aylarca görüşmedi karısı ve çocuğuyla. Beni ailesiyle arkadaşlarıyla tanıştırdı memleketine kadar götürdü arabalarıyla tanıştırdı ama o boşanma davası hiç açılmadı. Sonra evine dönmesi gerektiğini çocuğu içinde olsa o evde olması gerektiğini söyledi. Eve döndüyor olması eşiyle aynı yatağı paylaşacağı anlamına gelmediğini söyledi ve bir sürü kandırmaca… sakın inanmayın evli bir erkek asla karısını ve çocuklarını bırakmaz… ne kadar severse sevsin her kavganida beni bırakma diye ağlasa da Birgün çocuğuna ve çocuğunun annesine geri dönecektir. Böyle birşeye bulaşmadan uzaklaşın sizi sevgisine inandırmis ya da güven vermiş olabilir ama o bi başkasına ait ne olursa olsun dönüp dolaşacak yer karısı ve çocuklarının yani. Sakın unutmayın ve kimsenin hayatında 2. Kadın olmayın. Bu hikayede kişi zaman yer ve olaylar farklılık göstersede sonuç hep aynıdır

 31. Yaşıyorum çok guzel ama acı verici.. Ondan ilk baslarda bu kadar çok etkilenmemiştim aynı işyerinde çalışıyorduk evli oldugunu bile bile bi akşam onunla yemege çıktık ve ilk ozaman yakınlaştık..2 senedir birlikteyiz ama ben ona gitgide bağlandım kokusunu ilgisini herseyini cok ozluyorum. Biliyorum yanlış sonu yok cunku o bana hİÇ bi zaman umut vaadetmedi esiyle mutlu oldugunu biliyorum 1 yasında cocugu var şu anda. Cinselliiğimi ilk ve hep onunla yaşıyoruz cinsellik üzerine kurulu bızım ilişkimiz ben tek taraflı seviyorum. O hem yuvam bozulmasın hem farklı tatlar peşinde olayım modunda ve her kıza da aynı muameleyi yapıyor cok kıskanıyorum onu ama benim haricimdede sabit degil cok kızla ilişki yaşıyo bunu da biliyorum anlatır da üstelik. Çok değişik bızım aramızda ki bu olay.. Tek onu bekleyen sadık kalan benim o her aradığında gorusrz hayır diyemem ama uzun zamandır birşeyler paylaşmaz sadece cinsellik için gorusr olduk. Evet cok etkileniyor beğeniyor beni ama sadece cinsellik için tutku dan vazgeçemiyo bence. İlk defa bi yere bunu yazabiliyorum arkadaslar vazgeçemiyorum nasıl kurtulucam:(

 32. Ben bir evli bir insanla beraberim 1 bucuk senedir ama anlasamiyoruz ben ayriliyorum beni tehtit ediyo benden ayrilmak istemiyo ne yapmam yalzim

 33. Ben de uzun yıllar evli olduğunu bilmediğim biriyle beraber oldum. Sürekli kuşkulanıyordun bazı tavırlarından ve o istemese ve tepki verse de kendi çapımda araştırmalar yaptım. Boşanmış ve çocuksuz olduğunu söylemişti meğer evli ve çocuk sahibiymiş. Yakınlarımla tanıştı, birkaç arkadaşıyla tanıştırdı vs. Tatiller, gezmeler hep oldu. Bayram’larda özel günlerde görüştük. Yetmedi tabii çünkü beni o bu şu sebepten çok istese de ailemden istemiyor erteliyordu. Bir iz buldum ve Daha sonra eşine ulaştım. Eşi de önce evliliğini inkar etti. Kendisiyle, yani kadınla yüzyüze görüştüm sonrasında ve o bana kağıt üzerinde evli olduklarını ve sorunlarımızı aramızda halletmemiz gerektiğini söyledi. Bir yılı geçti bu anlattığım olalı ve çocuktan sebep bu boşanma erteleniyor. Sizce böyle bir durumda ne yapılır? Ben bitirdim ilişkiyi yaklaşık 10 gün önce ama bi yönden de aklıma takılıyo tabii.

 34. aynı erkek bekar olarak karşınıza çıksaydı eğer asla böyle bir ilişkiye yeltenmezdiniz ama evli ve sahip0li noluşu size cazip geliyor.evet kızlar kendinizi kandirmayın sizin derdiniz aşk me3şk değil diğer kadına karşı vermiş olduğunuz ego savaşı…eğer o kadının yerinde siz olsaydınız böyle birşeyi kaldırabilirmiydiniz.tabiki hayır.son olarak kendinize3 yapılmasından hoşlanmadığınız bişeyi karşı tarafayapmayın..

 35. saçmanlık resmennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn günah o adamla sizde evlendiniz diyelim sizdende mutsuzlugunda başka arayışa girmesini istermisiniz ?????????????? birde bunu düşünün o adamla bir gün siz evlendiiniz ve ilk kavganızda nereye gidecegini :D

 36. Hep evli erkek diyorsunuz bekar erkeklerde yuva yıkıyor hep biz kadınlar başka erkek diyoruz halbuki her erkekte aynı şey var kim ne derse desin biz kadınlar kuyruk salamazsak erkekler peşimizden gelmez

  • ÇOK DOĞRU SÖYLEDİN DUYGU BENİM EŞİMDE HEP ERKEK DER KADIN İSTEMEZSE ERKEK ZORLA YAPABİLİRMİ ACABA MEHMET5065410901 BEN BU ARADA SOHBET ETMEK İSTEYEN ARAYA BİLİR

 37. yanlısta olsa yuva yıkmadan gızlıce sırdaşça haksızlıketmeden sevgıyı huzuru mutlulugu yasamalı herkes
  mutlu olunmalı

 38. Bende evli bir erkekle birlikteyim onun işlettiği mekanda tanıştık çok etkilendik birbirimizden 1 ay oldu tanışalı ve 2 kere görüştük yine onun mekanında bütün herkez çalışanlar beni biliyor ele el kol kolkolayız sürekli üstelik eşinin dükkanı alt katta ve eşinin yanında çalışan bir kız o gün o mekandaydı yardıma gelmiş ama herkez bana iyi davranıyor güler yüzlüler saygı gösteriyorlar o ise elimi hiç bırakmıyor hiç bişeyden çekinmiyor dans bile ediyoruz onun mekanında benim merak ettiğim neden bu kadar rahat ? hiçmi korkusu yok acaba ama ben bunları soramıyorum onaa lütfen fikirlerinizi yazın yardıma ihtiyacım var

 39. Bence hiççç sürdürmeyin simfi burdan bi şey dicemde olmayacak sinirlerim acayip bozuk benimde başıma geldi ve bi yuva yıktım yine de o benimle evlenmek istemedi adı batsım bunların sülaleri kurusun uzak durun aman ablam ben daha 21 yasimdsym o da 38 cocuk yok ama sonuc degsmyr aman uzak durun muhatap bile olmayın yüz vermeyin bunlara evlilerde bekarlarda aynı ya ama siz bilirsiniz hayat sizin ha nen boyle mutluyum diyorsanz evli haliyle sonsuza kadar kanul ediyorum diyorsanız o ayrı ama sonunda o iliski bitecek bulusmalatiniz hep kisitli olacak ne bekarla ne evlilerle birlikte olun her ikiside aynı bok erkeklrr menfattçidirler elde etmek ıçin her turlu yalani atarlar ondan sonra da sen bilirsin sana biraktm tabii bilir o isini seni onu birakmayacgni bilir bu seferde kendi ayağıma geliyor der bir gün gotu sıkiştı mı aynen öyle der evlenmezde evlilik insanı soğutuyor der siz meydanda kalırsıniz o sevgisini bi kalemde siler hiç acımaz cunku zaten sizi sevmemistir ama adalet var bende yaptgmdan pisman değlm iyi oldu yıkılsn yuvası allah çıkariyor bi yerden

 40. Benimde evli adamla ilişkim vardı ama bitirdik o benden 18 yaş büyük ben 21 yasndaym çocugu yoktu adamin evliydi yuvasını yiktim sevdgm adamin ama adqn yine seninle evlenemem diyor zaten evliykende evlenicem dememisti beni boyle kabul et demisti sonunda da o kendisi ayrılmak istedi benden benden bi bok olmaz deyip ayrildi seviyorum ama napicam bilmyrm

 41. boğuluyor gibiyim..kaç defa ayrıldık ? kaç defa vazgeçtik? ama kopulmadı..ben kendime çok kızıyorum.Başa çıkamıyorum duygularımla . 4 yıl oldu.Bana maddi bir katkısı yok .Ama maddi gücü olan biri, sanki zorda kalsam yardımcı olacak gibi geliyor.Kendime çoookk kızıyorum.Takıntı haline getirmemek için güçlü bir antidepresan içmeye başladım. :(

  • Kendini Geliştir

   Esma Hanım,

   Evli biriyle birlikte olmak üzerine karalanmıştı bu yazımız.
   Acaba sizin ayrıldık dediğiniz kişi şu an evli mi?
   Bu durumlarda en son çare içeceğini antidepresanlar olur. Ruh sağlığınızın yanında fiziksel sağlığınızı da bozabilirsiniz.
   Bir psikologtan destek almanızı tavsiye ederiz.

 42. Bende evli ve iki çocuklu biriyle birlikte lik..yaşıyorum aslında da bunlar in doğru olmadığında biliyorum ben boşandım ve sonra onu tanıdım ve onu çok sevdim..Öyle çok sevdim ki. .dünyadaki bütün kadınlar benim için önemini yetiştirmiştı. Bana beni bekle diyodu bosanacam..diyodu..ama zamn ilerledikçe bosanmadi. .ve bi işe girdi şuan orda çalışıyor ben bi kaç kez alıp götürmeyi denedim ama bi şekilde engel oldu..sonra olmuyor. .dedi arkads olalım diyor nası bişey bu bende kabul etmedim..sevdigim biriyle arkads dost hani görüşmem dedimm oda ısrarla öyle olmaya zorluyor görüşü yorum. .halen ama eskisi kadar sevmediğini bana çok değer verdiğini söylüyor ne yapmalıyım alıp gitseymisin. .yoksa Aşkını kaybedenler kulubune bende Admiral yazdirsammi.kafam çok karışık lütfen yardımcı olun kaybedecek isdemiyorum..onu hersey den çok seviyorum
  .

 43. Bu ne saçma yazı? Gerçekleri göstereyim derken ona çanak tutmak? “Evli biriyle ilişki yürümez,yıllar boşa gidiyor,yapmayın etmeyin” bu ne biçim bakış açısı? Bunu yapan açıkça ahlaksızdır, iradesizdir. Bu ahlaksızlığı yapmaması gerektiğinin sebebi yılların boşa gidecek olması mı yani? Ne bencillik? Şaştım yahu! İrade diye bir şey var, insanlar biraz dikkatli olsa ahlaklı namuslu olsa kendini geri çeker. Evli insanlarla bırak aşk yaşamayı samimi arkadaşlık bile kurmaz.Dinde bile ne deniyor zina yapmayın degil yaklaşmayın diyor. Ah insan aklını iradesini kullanmaz ki işte!

 44. Slm herkese…benimde öyle Bir iliskim oldu Ama Ben ayrildim…bayanlar ,ne olur Kendinize deger verin..ikinci kadin olmaktan vaz gecin..ALLAH Yardimci olacaktir, Siz yeterki icten isteyin..Kimse vaz gecilmez degildir bu hayatta..Ilk baslari iciniz kabiniz yanacak ama zamanla o acilar gececektir…Eve kapanmayin, arkadaslarinizla bulusun, alisveris yapin,Spor yapin ,kendinizi bir sekil oyalayin..vaktinizi aktif olarak gecirin,inanki daha Az düsünürsünüz..günden gündene Ona olan düskünlügün azalir…LÜTFEN KENDINIZE DEGER VERIN…kimse Böyle iliskileri hak etmiyor! ALLAH HEPINIZIN YARDIMCISI OLSUN

 45. merhaba oncelikle itiraf etmeliyim ki benimde suanda hala devam eden evli bir erkekle iliskim var ama cok kotu zamanlari yasiyoruz bana guvenmiyor artk cunki bi kac defa cok buyuk kavgalar edip ailesine karisina gidip her seyi anlatmamdan dolayi oldu bu guvensizlik ama ben onsuz olmayi o kadar cok denedm ki bende artk saplanti haline geldi sadece iliskimz olsn cinsel olsun olmasn olsun az gormeye de raziyim haline geldi artk arayamaz oldm belirlo gunler o bana ulasirsa haline geldi ve ben artk dayanamaz hale geldim her gece agliyorum her gunum cok kotu geciyor cikamiyorum bu isin icinden ve bu adamin 2 tane cocugu var ben bile bile basladm iliskiye ama baslarda bana cok farkliydi her vaktini benimle harcardi alisveris yemek kahvlti gezme tozma bir tek ozgurce degldi amdi yuzunu gormeye hasret kaldim ne olur yardm edin bana ?

 46. Evli biriyle birlikte olanların yatacak yeri yok!Bir de utanmadan çocukları var diyorsunuz.Sizde hiç vicdan yok mu.Çocuklara da mı acımıyorsunuz!Peki sonra siz o adamla/kadınla evlenseniz de çocuklarınız olunca sizi de başkası için terk etse saygı duyacak mısınız!Nasıl insanlar oldunuz böyle utanın kendinize gelin

 47. Selam Adım Yuşa hikayem çok uzun ama özetleyerek anlatıyım. ben 2,5 yaşındayken annem ve babam kavga etmeye başladılar bir köşeye geçip izlerdim çok korkardım babam annemi öldürcek diye ama hiç bi zmn öle bişey olmadı annem annesi gile görürdü bizi orda kaldık 7 yıl halada burdayım babam istanbulda yanına gittiğimde şeytanı bile annenden daha çok seviyorum demişti ve hiç hoşnıt olmamıştım ama babam sürekli namaz kılardı neden böle bişey yaptığına anlam veremiyodum hala burdayım ve ben imkansızı başarmak için geleceğe yürüyorum

 48. Aldanmak insanın her zaman elinde olmayan sebeplerden kaynaklanabilir.genel anlamda kimse aldanmak istemez.ancak bir an gözden kaçar farkedemezsin anlayamazsın zaten anladığında içinde bir sızı. Ama ALDATMAK öyle değil.Tamamen kişinin iradesi söz konusu.Ben hayatta kimseyi ALDATMAM diyebilyorsan ne mutlu sadece bu kadın erkek ilişkileri olarak değil hayatın her alanında herkes birbirine aldatıyor maalesef çarşıda pazarda markette v.s. ihtiyaç duyulan şey dürüstlük .hiç kimse ALDANMAYİ haketmez ALDATMAK içinde hakkı olamaz sevmiyorsan bırakırsın sevdiginle yaşarsın evli olanlara da son sözüm ÇALMA KAPIYI ÇALARLAR KAPINI

 49. Evli biriyle birlikte olmak durumunu yaşadım maalesef. Maalesef dememin nedeni sonu ne bana ne de karşı tarafa hayrı dokundu.

  Eğer gecelik veya sezonluk ilişki aramıyorsanız, maceradan uzak durmanızı tavsiye edeceğim.

  Evli biriyle birlikte olmak okey oynarken joker taşın sana gelmesini beklemek gibi bir şey. Heyecanlı, güzel, taş geldiğinde ateşli ama elinde joker olanın her zaman bitemeyeceği gerçeğiyle yaşamak.

  Güzel yazı derlemiş Tülay Hanım. Teşekkürler.

 50. Mithat Gündoğdu

  Evli biriyle olmak yaşanacak en “iki arada bir derede” kalma pozisyonudur. Dedeler der ya “aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsek bıyık” Tam olarak böyle bir şey.

  Evli adamla birlikte olmak senden çok şey götürür. Evli kadını sevmek ömür törpüsüdür.

  @Sema Hanımın yorumunu çok beğendim. Okey oynarken joker bekleme benzetmesi süper/miş :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.