Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Gülelim Düşünelim : Bilgisayarların Cinsiyeti

Gülelim Düşünelim : Bilgisayarların Cinsiyeti

Amerika’da kadınlar ve erkekler bilgisayarın dişi mi yoksa erkek mi olduğunu tartışıyorlarmış…

Kadınlar bu aletin “erkek” olduğunu savunmuşlar. “Çünkü” demişler : “Bilgisayarlar aslında sorunları çözmek için yaratılmış olmalarına rağmen ömürlerinin dörtte üçünü sorun yaratarak geçirirler… Daha da önemlisi, bunlardan bir tane aldığınız an, biraz daha sabretmiş olsaydınız çok daha gelişmiş bir modeline sahip olabileceğinizi görüp pişman olursunuz….”

Erkekler tabii tam ters görüşte… “Bilgisayar dişidir” diyorlar. “Çünkü onun mantığını yaratıcısından başka hiç kimsenin anlaması mümkün değildir, bu bir. Yaptığınız en küçük hatayı bile derhal hafızasına kaydedip tekrar tekrar önünüze koyar bu ikiii… Ve bir bilgisayar aldıktan kısa bir süre sonra fark edersiniz ki, bir o kadar daha parayı ona gereken aksesuarlar için harcamaktasınız, bu da üüüççç….”

Kaynak : Mail

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

10 yorum

  1. her iki görüşte doğru bence

  2. COK DOGRU VE BENCEDE BILGISAYARLARIN CINSIYETI ERKEK

  3. süpppppppper öttttesi çoooook tşkler

  4. kesin doğru iki bakış açısına göre..:))

  5. … evet ikiside olabilir ama cinsiyetinin bilgisayarimizin daha cok erkek olduguna inaniyorum:)

  6. :) ikiside doğru ve mantıklı cevaplar bence bilgisayrlar erkek çünkü erkek olması hakkında daha ilgi çekici yanıtlar verilmiş:)

  7. bencede iki açıda mantıklı geliyo ama biz bayanlar çoğu şeyi kabul etmedğimz gibi bunu da kabul etmiyoruz pc’ler erkek gibidir:))

  8. Ayyy şimdi karar veremedim dişi erkek mi :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.