Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Profesyonel bir yardım alın

Profesyonel bir yardım alın

20 yıldan fazla bir zamandır kişisel gelişim ile ilgileniyorum. Her zaman şunu ifade ederim. Kendi üstümde denemediğim hiçbir davranışı başkasına önermem. Öncelikle kendim denerim yani hayatıma geçiririm sonra da başkalarına öneririm.

Bunu şunun için yazıyorum. İnsanların hayatlarında çok acı günler olabilir. En acısı da ölüm acısıdır. İnsanlar mutlaka acılarını yaşamalılar. Yani yaslarını tutmalılar. Acılarıyla yüzleşerek yani acının üstünü örtmeden yaşamalı. Ama yasını yaşamayı asla abartmamalı. Yaşadığın sorunların yoğunluğuna göre özellikle ölüm acısını bile abartmamak gerekli. Eğer makul bir zaman dilimi geçtiği halde hala yas tutuyorsan mutlaka bir doktora gitmelisin diye okumuştum. Bu okuduklarım büyük düşünürlerin yazdıkları ya da tıp doktorlarının önerileridir. Bunu uygulamaya hep çalıştım. Ama şimdiye kadar bu kadar canımı acıtan bir acı yaşamamıştım.

3 hafta önce annemi kaybettim. Acıların en büyüğünü yaşadım. Onun için 3 haftadır yazılarıma ara verdim. Kendimle baş başa kaldım ve acımı yaşadım. Yani 3 hafta yaşama ara verdim. Ama bu arada dünya durmadı, dönmeye devam etti.  Yani her şeye rağmen hayat devam etti. Ben de acımı unutmak değil ama onunla birlikte yaşamayı öğrendim. Eğer bu zaman diliminde hayata dönemeseydim mutlaka profesyonel bir yardım almayı denerdim. Ama makul bir zaman diliminde hayata döndüm.

Benim de sizlere önerim problemleri büyütmeyin acıların en büyüğünü bile yaşamanın belirli bir zamanı var. Eğer bu acıdan kurtulamıyorsanız mutlaka profesyonel bir yardım almanızı öneririm.

Sevgiler
Tülay Bilin

Tülay Bilin kimdir?
Tülay Bilin çok uzun yıllar Hürriyet Gazetesinde çalıştıktan sonra, Nisan 2006‘ya kadar Dünya Gazetesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. Uzun yıllardır kişisel gelişim konusunda aldığı eğitimleri 10 yıldır profesyonel olarak çevresiyle paylaşmaktadır. Şirketlere verdiği eğitimler devam etmektedir. Ayrıca kişisel olarak sorunlarını çözmekte zorlananlar için de yüz yüze görüşmeler yapmaktadır. 2 yıl  radyo programı yapmıştır.

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

7 yorum

  1. Tülay hanım başınız sağolsunn. Annenize allah rahmet eylesinn. Size sabırlar ve uzun ömürler versinn. İyi ki varsınızz. Bizi sizsiz bırakmayın!

  2. Başınız sağolsun.

  3. Acının ne oldugunu, kendi başına geldiğinde insan kendisi anlar. Bu yüzden Tülay Hanım’ın yaşadıgı acısı altında nasıl ezildigini tahmin edebilirim. Başınız sağolsun Tülay Hanım..

  4. Başınız sağ olsun Tülay Hanım. Her şey insan için. Umarım ALLAH annenenizin mekanını cennet yapar. Her şeyi bilen rabbin onun için hayırlısını böyle kıldı bize düşen onun için dua etmek…

  5. Tülay Hanım, öncelikle başınız sağolsun. Siteyi ve yazdıklarınızı çok beğeniyor, faydalanıyor ve öneriyorum.
    Anneniz fiziken öldü ancak ne mutlu ona ki; sizin gibi bir evlat yetiştirmiş. Bu yüzden eminim ki sizin vesilenizle çok hayır dua alacaktır. Size sabır, metanet ve mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.

  6. Başınız sağolsun sizi yazılarınızı hep takip ediyorum çok begeniyorum dilerim çokkkk uzun yıllar daha sizinle oluruz

  7. oncelikle basiniz sagolsun :( olum kadar aci olmasa da beni de derinden aci cektigim bi konu var umarim bende kisa bir surede kendime gelirim ,

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.