Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Gülelim – Düşünelim : Polis anonsları!

Gülelim – Düşünelim : Polis anonsları!

Erzurum Emniyet Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan komik polis anonsları, siteyi ziyaret eden vatandaşları adeta kahkahaya boğuyor.

Türkiye’nin çeşitli illerinde meydana gelen komik polis anonsları, Erzurum Emniyet Müdürlüğü sitesinde yayınlanıyor. Sitede yayınlanan ilginç anonslardan bazıları ise şöyle:

 •  “Göztepe Soyak Sitesi’nin önünden yürüyorum. Birden polis bir BMW’yi durdurdu. Polislerden biri indi, diğeri de içeriden bakıyor. Ben de yana döndüm bakıyorum öyle, enteresan geldi. Adam sarhoştu, biraz bakayım eğlenirim diye düşündüm. İçerideki polis birden megafonla ‘önüne dön, kendi tipine bak seni soytarı’ dedi.
 • Başka bir anons: Mecidiyeköy’de bir sabah, polis otosu arabanın birine sesleniyor, ‘Zabahınan ceza yazdırma’ (Sabah ile demek istiyor).
 • Başka bir anons: Şoförün biri trafik sıkışıkken park yasağı olan yere direksiyonu kırar ve durur. Polis, ‘Beyaz Uno çek kardeşim park yasak’ gibilerinden bir anons yapar. Şoför, el kol hareketleri yardımıyla, ‘Ağabey ekmek almaya geçiyorum, hemen çıkacağım’ der. Yarım saat kadar sonra elini, kolunu sallaya sallaya çıkınca polis anonsu, ‘Beyaz Uno, ekmek nerde?’
 • Başka bir anons: Olay Çankaya’da geçiyor. Ankara’da patates, soğan satan, megafonlu bir kamyonet. Polis anons yapıyor, ’06 MN 1945 ilerleeeeeee’ Kamyonetin megafonundan cevap gelir, ‘Anlaşıldı tamaaam’
 • Diğer bir anons. Kızıltoprak semtinde kırmızı ışıkta duran trafik polisi, ters yönden gelen araba şoförüne, ’34 GV 713 bugün çok para kazandın herhalde? Acelem var, şanslısın’ şeklinde seslenir.”
 • Kadıköy Kuşdili Dörtyol ağzında trafik çok sıkışık olduğu için sürekli polis otosu bekler. Trafik polisleri megafonla bağırarak trafiği idare ediyorlar işte. Neyse bağırıyor eleman;”34 PTS 723 lütfen sağa çek”
  O sırada oradan geçmekte olan öteki trafik otosu megafonla espri yapıyor bunlara:
  “Lütfenini yiyim senin, bu ne kibarlık lan Mistafaa?
 • Polisler arabayı sürenin tipine göre hitap etmesini de bilirler;
  Sarışın bayan saa çeker misiniz diyorum lütfen..
  Beyefendi… bıyıklı… bekleme yapma… deri ceketli.. et benli.. hade..
  Duymuyor musun ulan gözlüklü zibidi


Kaynak : Alıntıdır.

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

11 yorum

 1. Puahhahaha… Süper ya… Mistafaaaaa :) Hehhehehe…

  Valla ben tek güldüren yaniyla ilgilendim su an :)

 2. cok guldum ya… tesekkurler yazi icin

 3. sitenizi çok beğendim..
  devamını dilerim.

 4. evet komikmiş..

 5. komedii yaaaa süperr
  yurdum insanı işte:)

 6. Gökçen Önal Bilecik

  Okudum ama benim gülesim gelmedi.Yinede ilgincime gitti.

 7. ”anlaşıldı tamaaaam”
  :D:D:D süper…

 8. Ya gercek ten superr :D:D:D

 9. süper bi site ve çok güzel içerik her yönden insanı bağlıyo kendine. teşekkürler…

 10. Lütfenini yiyim mistafa:) haha haaaa

 11. TC Yasemin Umal Şahin

  Gerçekten ilginç :) Ama komik.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.