Anasayfa / Motive Olmak / Kötü gününüzde “iyi” gelecek bir yazı!

Kötü gününüzde “iyi” gelecek bir yazı!

Hayatın içinde çok şeyi es geçiyoruz. Aslında bizi mutlu edecek o kadar şey var ki, kalabalıkların arasında bunu ne farkedebiliyor ne de önemsiyoruz? Eğer bu yazıyı okumaya karar verdiyseniz, siz de bugünlerden birini yaşıyor olmalısınız. O halde bizler bu yazı ile, “mutlaka ama mutlaka!” gerçek olan ama farketmediğiniz birçok şeyi gözlerinizin önüne sereceğiz. Yazıyı okuduktan sonra şöyle bir düşünün. Aslında bu ve bunun gibi birçok şeye daha sahipsiniz. Sadece BAKMAYIN ; GÖRMEYİ deneyin.

1. Dünyada en az 2 kişi sizi uğrunuzda ölecek kadar seviyordur…

2. Dünyada en az 15 kişi uğrunuzda ölmese de sizi seviyordur…

3. Biri sizin gibi olamadığı için size çok imreniyordur…

4. Sizin bir gülümsemeniz, size bakan birçok yüzü aydınlatıyor…

5. Her gece birisi mutlaka uykuya dalmadan önce aklından sizi geçiriyordur…

6. Birisi için dünyalara bedelsinizdir…

7. Siz olmadan yaşayamayan en az 1 kişi var…

8. Siz sahip olduğunuz bütün özelliklerinizle kendinize özel ve eşsizsiniz…

9. Varlığından haberiniz bile olmayan biri, sizi seviyordur…

10. Dünyanin en büyük hatasını bile yapsanız, mutlaka bundan size yarayacak birşey çıkar.

11. Bütün dünyanın size sırtını döndüğünü düşündüğünüzde, etrafinıza bir bakın… Belki de sırtını dönen sizsiniz?

12. Birşeyi elde edemiyeceğinizi düşünürseniz ona asla sahip olamazsınız. Ama kendinize inanırsanız er ya da geç istediğinizi elde edersiniz.

13. İnsanların sadece iltifatlarını aklınızda tutun, kabalıklarını unutun.

14. Her zaman insanlara onlarla ilgili ne hissettiğinizi söyleyin. Bilmelerini sağladığınızda kendinizi çok daha iyi hissediceksiniz.

15. Gerçekten eşsiz bir arkadaşa sahip olduğunuza inanıyorsanız, bunu hemen şimdi ona söyleyin.

Derleme : kendinigelistir.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

53 yorum

  1. hayattan nefret gelmiş 19 yaşında hayattan bezdım istedigim hiçbişi olmuyor siz hala neyın geleceginden bahsediyorsunuz yalan bunlar ınanmayın boşuna da ugraşmayın hiçbişey güzel falan olmaz istediğiniz şeylerin sizi istememesi gibi bi durum var heralde ölsekde kurtulsak o da bı kurtuluş olrsa tabi

  2. Benim bu yaziyi okumamin amaci biraz farkli arkadaslar ben yillarca sosyal kaygili bir kisilik olarak yasadim cevremden coksayida elestiriler aldim sosyal ortamlara uyum saglayamayan sessiz sikilgan bir kisilik yapim olustu ama bunu 20 yil sonra ogrendim zaten cok kucuk yaslarda basladi 18 yasina kadar farketmiyosun ama askerden sonra cevrenin bakisi ve elestiriler artinca nihayet yillardir senin yasantini bozan bir psikolojik sorunla karsilasiyosun artik insanlara bakis acim daha da degisiyo yani mutlu olamiyorum ve sucu beni elestirenlere yada sorgulayanlara yada kendime atiyorum ve sizden onerilerinizi bekliyorum sevginizi esirgemeyin benden

  3. Önemli olan sizin varlığınız. Suan maddi sorunlar yaşayan sıradan bir insanım bende. bundan dolayı okulumda sorunlar yaşayan ve en küçük şeyleri büyük sorunlar haline getiren bir insanım. Bu yazıyı okuyunca gerçekten çok beğendim. Bira bakmayı değil gerçekten de görmeyi denemelisin arkadaşlar. İlk olarak yazıdakilere bakmayı değil Görmeyi deneyin. Eminim bu yazıları sizi iyi hisssettirecek. Sorunlarımın hepsinin gelip geçeceğine inanmaya başlayabilirisiniz. Hayat zor. Ama sizde kolay sayılmazsınız..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.