Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Motive Olmak
  3. Olmuyorsa zorlamayacaksın!

Olmuyorsa zorlamayacaksın!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
21 40

Olsun istersin… Hatta olsun diye yapılması gerekenden daha da fazla üstelersin. Aşktır ; değer verirsin, ödün verirsin, sevgiden de öte saygı gösterirsin, olmayacak kaç şey varsa bir araya bile getirirsin… Bakarsın, ne anlattığını anlayabilmiş (?) ne de çözüm için bi’şeyler yapma gayretinde. İştir ; sabahlarsın, “olsun” diye ailenden çaldığın zamanı oraya verirsin… Dosttur ; hayatta kimseyi dinlemediğin kadar dinler, kendine ayırmadığın onca şeyi “O’na” ayırmaya çalışırsın… Sonra olayın içinden kendini çıkartır şöyle karşıdan yaptıklarına bir bakarsın… Bakarsın ki her şey başladığın gibi! Her şey… Hülya KONAR’ın yazdıklarına göz atarken öyle bir resim takıldı ki gözüme… Bunları karalamadan edemedim. Olmuyorsa, olmuyordur!

Gönlün rahat mı? Elinden geleni yaptın mı? Cidden olmuyorsa zorlamayacaksın…

Olmuyorsa olmuyordur

Düzeltme : CAN YÜCEL ülkenin gördüğü, hatta dünyanın sayılı olan şairlerinden biri. Türk edebiyatındaki yeri -tabi ki- tartışılmaz. Ancak bana ait olan bir yazının internet sitelerinde CAN YÜCEL‘e ait bir yazıymış gibi yayımlanması beni bir taraftan düşündürüyor bir taraftan da hafif hafif tebessüm ettiriyor. Kalemimin CAN YÜCELvâri olması hoş ama daha önemli olan bi’şey var. Birçoğumuzun yüreğine dokunmuşum… Sonuç olarak yazı tamamen ÖZGÜR ŞAHİN’e aittir. Çoğu sitede CAN YÜCEL’e aittir diye kaynak göstermeksizin kullanılması beni bu açıklamayı yapmaya zorlamıştır. Saygılarımla…

Yazan : Özgür ŞAHİN
Fotoğrafı sevgili Hülya KONAR‘ın sayfasında gördüm.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar