Anasayfa / manşet / Kendinizi Mutlu Etmenin En Kolay 4 Yolu

Kendinizi Mutlu Etmenin En Kolay 4 Yolu

Mutlu olmanın çoğu zaman birçok şeyin bir arada olmasından geçtiğini düşünüyoruz. Hatta bazılarımız mutluluğun kendinden çok uzak olduğunu düşünür ve karamsarlık onlar için vazgeçilmez olabilir. Eğer kendinizi mutlu etmek istiyor ve hayatta mutlu olmanın yollarını arıyorsanız size güzel bir haberimiz var. Bunun için ne paraya, ne şan şöhrete ne de arabalarla dolu bir garaja ihtiyacınız var.

İşte mutlu olmak için ihtiyacınız olan sadece bu 4 adım:

Kendinize yeni bir aktivite bulun

Mutlu olmanın tezatlarından bir tanesi bizi mutlu eden şeylerin belli bir süreden sonra rutine bağlamasıdır. Bu nedenle yeni şeyler denemeyi kendinize alışkanlık haline getirin. Önce küçük şeylerle başlayın. Mesela kil yapma dersleri almak, yeni bir spor salonuna yazılmak gibi. Aynı zamanda yeni şeyler öğrenebilir ve güçlü olduğunuz yönleri keşfedebilirsiniz. Unutmayın mutluluk bir yolculuktur bir hedef değil.

kendinizi-mutlu-etmek

Ruhunuzla yaşamayı öğrendiğinizde, koşulsuz sevgi, güç, bilgelik ve eğlencenin olduğu kaynağa da ulaşmış olacaksınız.

Gönüllü olun

Araştırmaların sonucunda insanların başka insanlara yardım ettiklerinde kendilerinin de mutlu olduğu görülmüştür. Bu durumda gönüllü olarak birşeyler yapmak, büyük ya da küçük, sizi mutlu hissettirecektir.

Yüz yüze iletişimi önceliğiniz haline getirin

Sosyal iletişim ve aitlik duygusu insanlığın yapı taşlarındandır. Ancak bu sosyalliği teknolojik aletler ile gerçekleştiriyorsanız bu durumu biraz değiştirebilir. Yüz yüze konuşmak, samimiyeti kurmak, gülmek ve dokunmak gerçek iletişimdir. Bu nedenle yüz yüze sosyalleşmek üzerinde çalışın.

Minnetinizi gösterin

Bir araştırma gösterir ki, minnet ettiğiniz şeyleri yüksek sesle söylemek, yazmak ya da birine anlatmak mental ve fiziksel sağlığı geliştirir. Aynı zamanda insan ilişkilerinizi de geliştirir. Bu nedenle minnet duyduğunuz şeylere, insanlara ve olaylara “teşekkür ederim” demeyi unutmayın!

Kaynak : psychologytoday.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.